Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

“Tecavüz değildir, erkeğin hakkıdır”

– Mehmet Şevket Eygi, “Eşi istemediği halde zorla ilişkiye girmek tecavüz değildir” dedi. Sizce de öyle mi?
– Hadiste; “Kadın her türlü zorda da olsa kocası isteyince onunla olmalıdır ama erkek hayız halindeki kadını isterse kadında harama girmek istemez. Fakat kadın müsaitse kabul etmeli. Erkeğin hakkıdır. Allah’ın meleklerinin lanetine çarpılmayın” der. Ayda birkaç tatmin kadına yeter ama erkeğe yetmez. Kitap, erkek günaha girmesin diye kadına da bunu emrediyor. Kadının zevk alması gerekmiyor. Adam hanımıyla birleşti diye de “Tecavüz etti.” diyemezsin.
– Erkeklerin nefsi kadınlardan daha mı zayıf?
– Olabilir ama her erkeği de yoldan çıkaran kadındır. Kadın başı çekiyor. “Zina eden kadınla erkek” diyor ayette de. Yani kadın öne alınıyor zinaya o yol açıyor.

Şimdi sözde ahlak timsali orospu çocuklarının karılarına tecavüz etmelerini mazur göstermek için ayetlere, hadislere sığınmasına mı değinelim, kadınını tatmin edemediği için “ona ayda birkaç tane yeter, zaten kadının zevk alması gerekmiyor” diyen bir eziklikten mi girelim, “önce kadın demiş ayet, demek ki zinaya kadın yol açar” diye, günahlarının bedelini de sinsi kelime oyunları ile kadınlara yıkmalarına mı ses edelim, ne edelim anam babam, ne edelim?

Yukarıdaki röportaj Vakit Gazetesinden, şurada gördüm ama röportajı yapan kimdir, cevap veren kimdir bilmiyorum. Ama insan olmadıklarını, beyin taşımadıklarını çok iyi biliyorum.

Ekleme: Röportajı Habertürk Gazetesi yapmış, cevaplar ise tanıdık bir isimden: Cüppeli Ahmet Hoca

1 Comment

  • mcD
    Posted 05/10/2009 at 15:12

    sağ eli ile kadınları bir tutan bir göttür kendisi(pardon sağ olmaz sol el), bunları adam yerine koyan da en az bunlar kadar göttür!

Leave a Comment