Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Temel Reis röportajı

Çizgi film dünyasının sevilen isimlerinden Temel Reis, yıllardır kendisine gelen röportaj tekliflerini reddetti.. Ve sonunda patladı.. Röportaj için de ne Ayşe Arman’ı ne de Sanem Altan’ı seçti.. Sadece FasulyedenKom’a konuştu.. Oynadığı dizinin perde arkasında yaşananları, dizinin akıbetini, Safinaz hakkındaki gerçek düşüncelerini, bundan sonraki kariyerinde atacağı adımları, tüm açıkyürekliliği ile FasulyedenKom okuyucuları ile paylaştı.. Buyrunuz…

FasulyedenKom: Sayın Temel Reis, öncelikle röportaj isteğimizi geri çevirmediğiniz için teşekkür ederiz..

Temel Reis: Şu ana kadar hiçbir yayın organına röportaj vermedim.. Bu benim için bir ilk olacak.. Ama artık sevenlerimin bazı gerçekleri öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum..

FasulyedenKom: Efendim, röportajdan önce, yemek yerken bize bahsettiniz, okuyucularımızın da bilmesi gerekir diye düşünüyorum.. Ispanak konusu hakkında söyleyecekleriniz var sanırım?

Temel Reis: Şimdi şöyle, ben biliyorsunuz yıllardır ıspanak yedim oynadığım karakter gereği.. Ekmek parası kazanmak için bunu yapmak zorundasınız.. Bizler bu iş ile hayatını devam ettirmeye çalışan insanlarız ve ne yazıkki çok seçiçi olamıyoruz proje konusunda.. Efendim ben bu ıspanak denen gereksiz yemekten, yemek bile diyemiyorum artık, ottan, boktan, nefret ediyorum.. Yani her çekimden sonra 2 günüm tuvalette geçiyor.. Ispanak yemekten cırcır oldum çok afedersiniz.. Sağlıklıymış, aman tüm çocuklar ıspanak yesinlermiş.. Yapmayın yahu.. Yazıktır bu insanların boğaz keyiflerine.. Toplumsal mesaj vericez diye, ömrüm çürüdü..

FasulyedenKom: Bu açıklamalarınız sanırım herkesin kafasındaki Temel Reis imajını yerle bir edecek..

Temel Reis: Etsin efendim, umrumda değil.. Zaten diziden de ayrılıyorum.. Bunca senedir tek bir karakter oynayarak kariyerimi ziyan ettim.. Diziyi o kadar söyledim ana haber bülteninden sonra koyun, daha çok izlenelim diye.. Ama nasıl bir inatsa sabahın körüne koydular.. Ee tabi izlenmez bu dizi.. Bir pazarlama hatası var çünkü..

FasulyedenKom: Anlıyoruz.. Bir de zaman zaman Safinaz ile aranızda sorunlar olduğuna dair dedikodular çıkıyor.. Safinaz Hanım hepsini reddetti gerçi.. Ama siz hiç konuşmadınız bu konu ile ilgili..

Temel Reis: Safinaz çok büyük yanlış yapıyor.. Onu Safinaz yapan benim.. Bugün herkes tarafından tanınıyorsa bunu bana borçlu.. Yoksa kim sallardı onu o çıta gibi bacaklarla.. Ama nankörlük yaptı..

FasulyedenKom: Ne gibi efendim?

Temel Reis: Yıldız kaprisleri ile çileden çıkardı herkesi.. Bu dizinin başrol oyuncusu benim ama Safinaz bulunmaz hint kumaşı sanıyor kendisini.. Yok viskimin buzu yok, yok makyözü beğenmedim.. Yahu sen zaten çirkin, kara kuru birşeysin.. Makyöz napsın o eblek suratına dimi? Bir de bunlar Kabasakal ile beraber oldular beni diziden attırmaya çalışıyorlar.. Arkamdan konuşuyorlar, beni yapımcıya şikayet ediyorlar filan..

FasulyedenKom: Kabasakal ile mi?

Temel Reis: Evet, Kabasakal ile.. Bu ikisi bir ilişki yaşıyorlar.. Diziden beni attırıp, ikisi üzerine kurulu yeni bir aşk dizisi formatına sokmaya çalışıyorlar..

FasulyedenKom: Aşk dizisi mi? İlginmiş epey.. Peki ıspanak nolucak?

Temel Reis: O illet şeyi benden başka yiyen olmaz ki.. Ben de neden yiyorum? Sanat aşkı için.. Sanat için gerekirse soyunurum ben.. Ama nolucak ben diziden ayrılınca? Bunlar kaprisleri yüzünden ıspanak ta yemeyecek.. Zaten Kabasakalı biliyorsunuz pisboğazın teki.. Mangal yaparlar heralde artık, açarlar bi büyük.. Sonra da.. Neyse çirkin şeyler bunlar..

FasulyedenKom: Hakikaten dizi formatı değişecek o zaman..

Temel Reis: Değişsin valla, umrumda değil.. Koysunlar 12’den sonra.. Versinler köşeye kırmızı noktayı.. Kabasakalım parçala beni, öldür beni diye çığlıklar atsın Safinaz da..

FasulyedenKom: Eeöö.. Peki konuyu değiştirelim.. Siz diziden ayrıldıktan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Temel Reis: Ben sanatçıyım, elbette önüme bir takım projeler gelecek.. Seçici davranarak bunlardan en kalitelisini, en halkımıza göre olanını ve en ıspanaksızını seçicem..

FasulyedenKom: Var mı şu anda gelen teklifler?

Temel Reis: Evet var.. Çok ayrıntıya girmek istemiyorum ama Kurtlar Vadisi dizisinin bitmesi ile birlikte o boşluğu dolduracak bir dizi projesi var.. Geldiler bana.. Seni gizli servis elemanı filan yapıcaz dediler.. Valla serviste öğlen yemeğinde ıspanak çıkmayacaksa, seve seve oynarım dedim..

FasulyedenKom: Peki yanınıza bayan karakter olarak kim düşünülüyor? Sizin bir tercihiniz var mı bu hususta..

Temel Reis: Ben She-Ra’yı istemiştim.. Heidi’yi düşünüyorlarmış onlar..

FasulyedenKom: Heidi küçük değil mi bu rol için?

Temel Reis: Yok, büyümüş, serpilmiş, bir içim su olmuş.. Görüştük kendisi ile sıcak bakıyor o da projeye.. Kötü kadın olarak ta Şirine’yi düşünüyorlarmış..

FasulyedenKom: Şirine? Kötü Kadın?

Temel Reis: Evet.. Şirine de benim gibi üstüne giydirilen elbiseden sıkılmış.. Şirin Baba’nın zincirlerini kırmak istiyormuş artık.. Rahmetli de çok sıktı kızcağızı malum.. Bu vesile ile Şirin Baba’nın da mekanı cennet olsun.. Büyük bir insandı çizgi film dünyası adına..

FasulyedenKom: Son bir sorum olucak Temel Reis.. Biliyorsunuz Aziz Yıldırım “Tek reis benim” dedi.. Bu konu hakkındaki düşünceleriniz?

Temel Reis: Bunlar komik iddialar.. Her platformda tartışırım kendisi ile.. Para, pul ile reis olunmuyor.. Reislik bilek ile yürek ile olur.. Bunların da hangimizde olduğu aşikar.. Ben Temel Reis’im.. Kendimi kanıtlamış birisiyim.. Böyle tahriklere kapılmam..

FasulyedenKom: Teşekkür ederiz röportaj için Temel Reis..

Temel Reis: Ben teşekkür ederim.. FasulyedenKom’un çizgisini çok beğeniyorum.. Zaten en sevdiğim yiyecek de Kuru Fasülyedir.. Ohhh bi gidip yiyeyim en iyisi..

FasulyedenKom: Afiyet olsun.. İyi günler..

1 Comment

  • misafir
    Posted 26/04/2008 at 20:11

    ulan yıllarca kandırıldık şu ıspanak olayında..

Leave a Comment