Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

TOKİ Başkanı’nın babası olmak

TOKİ’nin AKP iktidarının en önemli kurumlarından birisi olduğunu düşünüyorum. Hem AKP’li mütaahit çevrelere verilen ihaleler, hem TOKİ üzerinden yapılan popülist siyaset nedeniyle çift taraflı bir kazanç AKP adına. Daha önceki hükümetler döneminde atıl durumda bulunan kurumu canlandırarak epey oy kazandıkları da malumunuz zaten. Zekice bir hamle olduğunu kabul etmek gerekiyor.

Ama başarılı bir örnek olarak önümüze sunulan TOKİ’de, klasik AKP eylemlerinin yer almayacağını düşünmek hayal değil mi?

İşte bugünkü gazeteden bir haber. Eskişehir’de TOKİ’nin yaptırdığı, yani yapımında devletin parasının kullanıldığı okula TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın babasının adı verilmiş. CHP’li ve DSP’lilerin itirazlarına, Eğitim-Sen’in fıkra gibi bir olay açıklamasına AKP’lilerin cevabı da on numara olmuş “Ne var canım, siz de yapın sizin de babanızın adını verelim.”

Yahu, ya neyse, birşey demiyorum ben. Karakterleri, cibiliyetleri, tıynetleri bu kadar bu adamların. Ama yine de seviyorum AKP’yi de, TOKİ’yi de… Canlarım benim…

12 Comments

 • werdure
  Posted 16/09/2008 at 13:42

  DHA’dan buraya direk link çek yorulmazsın. 🙂

 • canoglan
  Posted 16/09/2008 at 13:42

  werdure baskısı var üzerimde, rahatsızım. 🙂

 • dea
  Posted 16/09/2008 at 13:43

  DHA ne alaka, anlamadım? Haber yalan mıymış? Doğan’ın kirli emellerinin sirayeti miymiş? Neymiş?

 • tosun
  Posted 16/09/2008 at 13:43

  Neye sasiriyorsunuz anlamiyorum ki ben sizi?

  Abicim bu AKP’nin kafa kadrosu, haklarinda klasor klasor hortumlama suclamalarindan kacmak icin mecliste dokunulmazlik zirhina siginmadi mi? Belediye baskani olan ayri sekil goturdu, burokrat kokenli olan ayri goturdu, eski milletvekili ayri bir sekil caldi cirpti. Ulan daha meclise girerken, daha ellerine yetkiyi almadan once haklarinda boylarinca dava dosyasi yok muydu?

  E adamlar alismislar bir kere. Goturmeden duramiyorlar. Ulkenin her yerini ele gecirdiler. Bakanliklarindan tut, yerel yonetimine, mulki amirliklerden tut, enerji piyasasina, kamu ihale kurumuna, bddk’ya, rtuk’e, universitelere, kisacasi akliniza gelebilecek heryere girdiler, oralari ele gecirdiler. Bir yargi kaldi, onun da eli kulaginda.

  E bu kadar sistemi ele geciren adam, memlekete demokrasi getirme sevdasiyla yanip tutusacak degil ya, kesesini doldurmaya bakacak. Daha bunlar hic, buzdaginin gorunen yuzu, hele bu RTE-DHA kavgasi az daha sursun, neler neler dokulecek goreceksiniz.

  Yesil fasizmin pesinde demokrasi oyunu buraya kadar sanirim…

 • werdure
  Posted 16/09/2008 at 13:44

  CHP’li belediyeye yolsuzluk operasyonu: 50 gözaltı
  12 Eylül 2008
  Ali Ekber ŞEN/MERSİN, (DHA)

  Mersin’de, CHP’li Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) ile TEDAŞ’ın taşeron firmalarına yönelik düzenlenen operasyonda yolsuzluk yaparak devleti zarara uğrattıkları iddiasıyla 50 kişi gözaltına alındı.

  Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, MESKİ ve TEDAŞ’ın abone açma ve kapama işlemlerini yürüten 2 ayrı taşeron firmanın sahte evrak düzenleyerek açma kapama yaptığı, yüklü miktardaki borçları rüşvet karşılığında düşürdükleri ihbarı üzerine harekete geçti.

  Adı açıklanmayan taşeron firmaları 6 ay takibe alan polis, bugün sabah belirlenen adreslere eş zamanlı baskın yaptı. Operasyonda, yolsuzluk yaparak devleti zarara uğrattığı ileri sürülen taşeron firma çalışanı 50 kişi gözaltına alınırken bir çok evrağa da el konuldu.

  Emniyet yetkilileri, zanlılar için 3 gün gözaltı süresi alındığını, operasyonun devam ettiğini, gözaltı sayısının artabileceğini belirtti.

 • werdure
  Posted 16/09/2008 at 13:50

  Pardon lan Chp ninkiler sayılıyor değil mi? 🙂

 • altar
  Posted 16/09/2008 at 13:51

  Ahanda Chp yolsuzluğu var o zaman A.K. partisini eleştiremeyiz artık. Kendimize yeni bi uğraşı bulalım. Pokemon yetiştirelim.

  Ah Müjgan Ah…

 • werdure
  Posted 16/09/2008 at 13:51

  Yeni bir bakış açısı getireyim sana altar. İkisine de sokalım nasıl fikir? A pardon lan oylar chp yeydi demi valla çok pardon unutmuşum. 🙂

  At gözlüğü ne ki?

 • dea
  Posted 16/09/2008 at 13:55

  werdure, her seferinde bu “bla bla bla, aa pardon hebe hübeleydi di mi?” kalıbını kullanmayalım istersen? Aaa pardon daha yaratıcı birşeyler yazamıyordun di mi? 🙂

 • ortega
  Posted 16/09/2008 at 13:55

  Yahu o değil de sağ tarafta “Feysbuk grubunun” reklamını yapmışsınız, merak edip tıkladım. Daha sonra gruba katılayaım bari dedim. ne göreyim? Seçmece usulü adam alıyormuşsunuz.

  Bu ne elitistliktir, bu ne seçkinciliktir.. Olmadı dea

 • werdure
  Posted 16/09/2008 at 13:56

  Ne oldu şimdi dea fikirleri mi çatıştırmış olduk 🙂

 • dea
  Posted 16/09/2008 at 13:58

  yumurta tokuşturuyoruz, napalım başka…

Leave a Comment