Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Trafik magandaları sosyalleşme ağı

Uzun saatlerini trafik içerisinde şoför olarak harcayan bir çalışan olarak, her türlü maganda ile içli dışlı oluyorum. “Efendim neden içli dışlı oluyorsun? Zaten bu ülkenin kuralları var, kimin nereden nasıl gideceği kanun nizam çerçevesinde belirlenmiş” diyebilirsiniz. Yalnız İstanbul trafiğini çözmekten umudunu kesmiş olan yetkili arkadaşların kurallardan muaf tutdukları bazı bölgeler var.

“Nasılsa düzeltemiyoruz kendi hallerine bırakalım kocaman adamlar halletsinler kendi işlerini” diye düşündüklerinden midir bilinmez ama çoğu zaman karşı tarafı ikna (!) etmek suratiyle yol almaya çalışıyorsunuz. (Güneşli- Mahmutbey-Yenibosna hattı örnektir.) Bu ikna kimi zaman konuşarak (anaısikym öyle yola sapılır lan g*t), kimi zaman levye veya özenle işletilmiş beyzbol sopaları ile gerçekleşmekte. -Dikkatinizi çekerim bu ülkede profesyonel bir beyzbol ligi, hatta takımı olmamasına rağmen sopalarından bolca mevcuttur. Bir gün beyzbol ligi kurulursa sopa konusunda hiç sıkıntı çekmeyeceğiz.- Hakikaten buralar için yapılacak çok bir şey yok! Yetkililer de haklı, bu adamlar bir şekilde hallediyorlar sorunlarını.

Bir de size o an için zararı olmayan ama magandalık yapan arkadaşlar var. Bunları o an için uyaramadığınız, kulağını çekemediğimiz için çoğu zaman içimizde patlama mevzusuna alıştık derken bir site imdadımıza yetişti. www.trafikmagandasi.com Bu sitede trafik içerisinde çekebildiğiniz fotoğraflarla belgelenen magandaları, yapılan yorumlarla rezil rüsva etmek mümkün. Sitenin acilen bir google, bir feysbuk, bir fasulyeden -maksat site sahibinin bir tarafları oynasın- kadar hit alması lazım. Bu kadarla da kalmıyoruz Hıncal Uluç’un dediğine göre site sahipleri fahri müfettiş olarak görevli olduklarından çötenk! diye cezayı da geçirmiş oluyoruz magandalara. Bu siteyi trafik magandalarına karşı düzenlenen ilk ve tek sivil toplum hareketi olarak görmek mümkün. Haydi, kamera başına…

3 Comments

 • tosun
  Posted 11/08/2008 at 12:13

  Nerede okudum hatırlamıyorum, ancak ülkemizde beyzbol sopası satan girişimcilerin bir tanesi “Senede 3000 civarı satıyoruz” şeklinde bir beyanatta bulundu geçenlerde. Kendisi de evinde bir adet ahşap beyzbol sopası bulunduran bir insan olarak şaşırmıyorum. Konudan çok bağımsız oldu, ama belirtmek istedim…

 • Gizem
  Posted 11/08/2008 at 12:14

  Bu yazıyı okudum okuyalı daha doğrusu böyle bir sitenin varlığını öğrendiğimden beri korkuyorum. Şöyle ki; sitede fotoğrafların bazılarına dikkat ettim çoğu sürücü koltugundan cekilmis. “Aha magandaya bak, nerede lan telefonum, çekicem, koyucam siteye görsün …” derken arkadan başka arabalara geçirmek zorunda kalmasın. “Abla ya kusura bakma gördün di mi yanımızdan geçen …. tam onu çekicektim, makineyi arıyordum, neyse hasar çok mu ?” Mutlaka akan trafikte çekilmemiştir çoğu ama biz onu da deneriz hatta yetişmek ve karelemek için gidenin peşinden gaza da yükleniriz.

 • werdure
  Posted 10/11/2008 at 10:19

  Süpersonik bilgileri olan biri olsaydım da aşağıdaki linkteki videoyu ekleyebilseydim ne güzel olurdu değil mi?

  http://www.stargazete.com/guncel/iste-tum-avrupayi-sarsan-video-144846.htm

  Not; Bu yazının karakterleri neden abidik gubidik çıkmış?

Leave a Comment