Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yazmayalı da epey olmuş be günlük!

“Sana da yazmayalı epey oldu be günlük!” diyordu ortaokullu bir genç uzak bir coğrafyada… Ben mi? Yok canım, şimdi elle, kodla yarattığımız bir internet sitesine 3-5 gün yazmadık diye pişmanlık mı duyalım?

Duyalım tabii, eşşoğlusu!

Yazmıyoruz etmiyoruz ama, neler neler yaşıyoruz bir bilsen be günlük! (Haha, bak hala!)

Hacı ben şimdi sigarayı bırakmış ve neredeyse bir aydan beri içmeyen birisi olarak abur cubura verdim kendimi. Eti Hoşbeş, Crunch çikolatalı gofret, tuzlu fıstık yemediğim, cola içmediğim gün yok neredeyse… Şahken şahbaz, 100 iken 120 kilo oldum yemin ilen! Sigara sağlığa daha az zararlı olabilir mi lan acaba? Yani ciğerleri kurtaralım derken obeziteden gitmeyelim?

Haftada bir halı sahada maç yapıyorduk. Artık yapmıyoruz. O kadar benimsemiştim ki “her hafta maçımız, on numara şeklimiz var” diye etrafımdakilere hava atmama, kendimi haftada bir maç yapmayı sağlıklı yaşam sanan kel mahalle dayısı sanmama ramak kalmıştı. Takım olma yolunda çok önemli adımları da atmıştık aslında. 3-1’ken, o 2. golü ataydık, ahh, kopmazdı o maç aslında… Neyse… Havaların anlamsızca soğuk ve sibiryasal olmasının etkisi var elbette. Yine de ben tekrar maç yapacağım, yeşil sahalara döneceğim günün özlemiyle yanıp tutuşuyorum.

Başka başkaa… Hah, bak bu cümleyi kurmayı çok uzun zamandır istiyordum, kuranlara da hep imrendim: Yeni bir proje var günlük, üzerinde çalışıyoruz şu anda… Çalışıyoruz derken, neozepron’u eve hapsettim, laptopu da kucağına bağladım; o kod yazıyor ben de işte abur cubur yiyorum. Çok yakında buradan duyururuz zaten… Eee Fenerbasket’ten duyurmuştuk zaten… Off çok karışığım be günlük! Ohaa olm ben neden günlük tutmuyorum ki sahiden?!

Pazar günü sabah 6’da yataktan kalkarken kurduğum “neyse iş yerine gideyim de, en azından sakin kafayla 2-3 yazı yazarım site için…” cümlesi güne dair tek motivasyonumdu ama işe geldim ve yine uyudum… Sonra uyandım, tv izledim, sonra uyudum, sonra uyandım… Öff nasıl hayat lan bu…

Şimdi mesai bitecek ve eve gideceğim diye telaş yaptım, bari salak saçma da olsa birşeyler karalayayım dedim… O yüzden “bu nasıl bir yazı lan, bu mudur yani?” demeyin rica ediyorum. Hassas dönemimdeyim zaten, kalp kırarım…

Bir daha haftasonu çalışırken fıstık getirmeliyim yanımda, bir de cola… Ama colayı nasıl soğutucam ki burda?! (Haa bak alınca da 2 litre alacak pezevenk)

O değil, ışıklar da yanmıyor… Delirecem!

8 Comments

 • Absinthe
  Posted 31/01/2010 at 20:29

  ne ki bu şimdi?

 • Post Author
  dea
  Posted 31/01/2010 at 22:12

  bazen, üstündeki yazamama dürtüsünü kırmak için, hiçbir şey yazmadan klavyeye basman gerekebiliyor 🙂 işte bu, o 🙂

 • mcD
  Posted 01/02/2010 at 01:07

  Abi neden kola ya cola diyorsunuz?
  evet takıla takıla buna takıldım ve evet Fenerliblogları bekliyoruz dört gözle

 • demyra
  Posted 01/02/2010 at 12:31

  Zamane genci bu

 • demyra
  Posted 01/02/2010 at 12:33

  ismindeki “ş” harfini de “sh” şeklinde yazmışlığı vardı bi zamanlar.

 • Post Author
  dea
  Posted 02/02/2010 at 12:46

  fasulyedenkom’u bana olan kinini, nefretini kusmak için kullanan 827394729 kişiye öz abim de eklendiğine göre artık dükkanı kapatabiliriz 🙂

 • Aga
  Posted 02/02/2010 at 21:04

  Bu dea’yi bir tek ben seviyorum lan galiba. Ustune gide gide sempati yarattirdiniz.

 • ortega
  Posted 03/02/2010 at 01:55

  Asimetrik sempatik gösterme harekatı.

Leave a Comment