Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yedi geliyor yedi

Turkcell Süper Lig’in bitimine 5 hafta kala Fenerbahçe en yakın takipçisi Galatasaray’ın 2 puan önünde. Ve Galatasaray o hafta Kadıköy deplasmanına geliyor. Fenerbahçe yenerse eğer, puan farkını 5’e çıkartacak ve şampiyonluğunu neredeyse garantileyecek. Ama maç 7-0 Galatasaray’ın üstünlüğü ile sona eriyor. Galatasaray 2 puan geride ikinci sırada geldiği Kadıköy’den 1 puan farkla, lider olarak ayrılmakla kalmıyor; eski lideri 7 farkla yenerek psikolojik olarak şampiyonluğu şimdiden ilan ediyor.

Biliyorum kimseye makul gelmeyecek bu senaryo ama geride bıraktığımız hafta Avrupa liglerinden birinde aynen yukarıda yazdığım senaryo gerçek olmuş. Avusturya Bundesliga’da, bitime 5 hafta kala lider Salzburg evinde Rapid Wien’i ağırlamış ve 7-0 kaybetmiş. Geçiniz Türkiye’yi, dünya futbol tarihinde daha önce buna benzer bir müsabaka olmuş mudur emin değilim. Yukarıdaki senaryo Türkiye için gerçek olsaydı; Fener, Cimbom ya da Beşiktaş fark etmez, bir takım liderliği bu şekilde bıraksaydı eğer neler olurdu o tribünlerde düşünmesi bile ürkütücü.

Ligin sonlarına doğru Ali Sami Yen’e de gidiyoruz gerçi ama, yok yok o kadar da değil 🙂

3 Comments

 • igor
  Posted 18/08/2008 at 16:58

  nedir bu 7’nin hikmeti 🙂 Belçika’da da bitime 7 hafta var ve Standard Liege en yakın rakibi Brugge’dan 7 puan farkla önde.

 • kutup
  Posted 18/08/2008 at 16:59

  Salzburg Renkleri ve Armayı değiştirince zaten tribün anlamında herşey bitmişti 1 yıl içinde değişmişti tüm tribün profili.
  o yüzden hiç bi sorun olmadı tribünlerde. ha şöyle 10 yıl önce olsaydı bu katliam çıkar mıydı? mutlaka çıkardı, en azından trapattoni o kadar rahat yaşayamazdı salzburg’da.

 • seçkin
  Posted 02/05/2009 at 11:54

  deli bi gs li olarak fenere ilk defa kendımı yakın hissedıyorum meğeğr biz kardesmisiz

Leave a Comment