Similar Posts

17 Comments

 1. yahu canki alem çocuksun 🙂
  tren garı boyamalarının resmi yok mu olm?
  bu arada güzel aktiviteymiş bundan sonra ben de yanımda sprey taşicam 🙂
  mesela arnavutlukta yol boyu psv91 yazıyordu duvarlarda, üşenmeyip 10 dakkada bi durup yazmışlar ama amacına ulaşmış fark etmemek elde değil. bir de hırvatistanda split boyalamarı çok yaygındı duvarlarda.

  şehrin neresini gezdiğimi bile hatırlamıyorum da sokakları tatlı gelmişti bana sen pek beğenmemişin ama. olm zaten adamlar gireli 2 yıl mı ne olmuş avrupa birliğine sihirli değnek değil ki değişsin hemen 🙂
  bir de ülkenin kuzeyleri-macaristan tarafları daha zengin ve gelişmiş avrupa tadında. kızları da datlı 🙂

  braşov çok güzel dimi lan bizim karadeniz tadı var, çok pahalı değil sistemler atlanıp gidilir bence. dağ tepe gezmek isteyene..
  bir de bize kimse bişe sormamıştı pasaport-vize tadında rahat girdik, seninkine şaşırdım. insanlar da çok yardımsever gibiydi ya bilemiyorum..

  velhasılı kelam güzel olmuş maça gittiğinde rehberlik yaparsın artık 🙂

 2. Yarın mail atıp, “ulan benim yazı ikinci sıraya düştü. Sechoe da tam zamanını buldu yazmak için, hem onun yazısı daha çok okunmuş, daha çok yorum almış” diye ağlamazsa ben de hiç bir şey bilmiyorum 🙂

 3. estağfurullah, canki yazının sonu hariç hazırdı da gaz gelmişken yazıverdim valla yoksa olacağı yoktu.
  dea; laf sokmalı baskılar, yazarlar arasına fitne sokmalar 🙂

 4. resimler var tabi ama kuzende, gelsin paylaşıcam. harbi seço ak beni mi bekledin lan, gitti bizim hit yine : ) mhuahua hazır fitneyi almış.

 5. Görselliğe önem verelim beyler, bknz: eda taşpınar

  * * *

  Ben bu Romanya seyahatini anlamadım tam olarak. Maç için zaten gideceksin anladığım kadarıyla, şimdi niye gittin ki? Hani, tamam, iyi kazanıyorsun, Türkiye ortalamasının üzerinde bir yaşam standardın da var, gezeyim, tozayım damarın çatlamış vaziyette de, neden Romanya?

  Neden Dubrovnik değil mesela? Neden Prag değil? Neden, atıyorum misal, Ferençvaroş değil? Haha Ferençvaroş’u, Ferençvaroş’ta yeneceğiz.

 6. Bizim hatunun memleketi olan Bulgaristan ve Romanya’nın nasıl birliğe alındığını anlamıyorum.Hadi bizi alma, çok da tın da bunları da alma be kardeşim.

 7. Kuradan çok önce almıştık biletleri reşocum ucuz diye. Az paraya et yedik, bira içtik işte başka memlekette fena mı oldu. İkinci kez gitmek talihsizlik evet, ama bu sefer de giremediğimiz mekana gireriz belki. Hayatı akışına bırak : ) Evet başka yere giderdim kurayı bilseydim.

 8. Kazakistan’ın Avrupa ülkesinden sayılıp UEFA’ya alınmasına ne demeli. Oha lan!

 9. Biz de bunu protesto edip Asya’ya kaydıralım futbolu. Dünya Kupası’na gitmek garanti. Her sene Avrupa’da klüpler şampiyonası falan filan… Deplasmana Hollanda’ya gidelim, Ukrayna’ya gidelim diyen kitle; maçası yerse Irak’a, Afganistan’a gider hem 🙂

  Ulvi’nin Ukrayna’dan, Hollanda’dan oluşacak dünyevi zevkler deplasmanı boşluğunu da Tayland, Japonya filan doldurabilir sanki…

 10. Ben Aktobe’den milli maça gelenlere “Sık sık deplasmana gidiyor musunuz?” dediğimde boş boş bakmışlardı yüzüme. “Bana ne kardeşim memleketin yüz ölçümü Batı Avrupa kadarsa. Cefakar olun ibneler” diyecektim, vazgeçtim 🙂 Dünyevi zevkler hususunda bu coğrafyanın herhangi bir ülkesi yeterli olacaktır sanıyorum 🙂

 11. Kendilerine kısaca Agbonlahor dedik anlamasınlar diye, ama bastırarak söyleyin.

  ben söyledim bişey olmadı..

 12. erkek tarafı, karşıdan gelen kız tarafını betimlemek için “ag-bon-la-hor” diyor. kız tarafı, kendi kendine evde otururken aybonlahor derse olmaz tabi. hadi evlere dağılalım şimdi.

 13. ulvi ne şimdi bu bi açıklama mı? hecelere ayırabildiği anladık, şimdi anlamı ne onu da açıklarsan tam olacak 🙂
  ben çünkü ananız kim i hızlı söyleyince ortaya çıkan gibi bi anlam bekledim haliyle..

 14. hahaha futbolcu ismi be, sadece hecelere ayırınca ağzı dolduran bir efekte dönüşüyor.

 15. Agbonlahor ilk izledigimden beri kafamdaki ideal Fenerbahce forveti. Hatta gerekirse 4-2-3-1’in saginda da oynar, ilk sezonunda kanatta oynuyordu zaten. Boga gibi mubarek. Alamayiz ama, Aston Villa gibi takimda 3 macta 1 gol istatistigi var, O’Neill da memnun kendisinden. Zaten bizim yonetim bilmiyordur bile, duysalar da guzel kiz gorduklerini belirten sifreleri yaparlardi. Biz Guizayla takilmaya devam.

 16. Olm en bomba seyi anlatmamissin?

  kardasim dun gece neler oldu ya? “

 17. Sinirlendiğiniz anda “Agbonlahor” diyerek küfür ediyormuşcasına tepki vermek, stres atmak güzel olur. Bir benzeri için bkz. Abbondanzieri

Comments are closed.