Similar Posts

5 Comments

 1. Artık takip edemiyorum a.k…

  Eeeh skerim dedim ben de, paso oyun oynuyorum bilgisayarda. Dünya yansa skimde değil.

  Ama darbe olursa öğrenirim ben rahat olun, hatta fasulyeden ailesi olarak ilk biz duyurup prim yapabiliriz net camiasında.

 2. Ben olanlari yavur arkadasa aciklamaya calistim, 3. cumleden sonra kafasi karisti, koy gotune kanka dedim, teselli ettim.

 3. Buraya eğitime gelen yabancı subaylar, yemek aralarında falan televizyona bakıyorlar. Gözaltıların olduğu gün bir tanesi, bizim arkadaşa “Hayırdır, bugün milli bayramınız falan mı? Bütün komutanlarınız televizyonda?” demiş. Arkadaş, önce bir iki saniye kendi içinde toparlayıp İngilizce’ye çevirmeye çalışmış durumu. Sonra bakmış, İngilizce profesörü olsa anlatamayacak. Değil İngilizce profesörü, karşıdaki ana dili gibi Türkçe bilen bir yabancı olsa gene anlatamayacak, vazgeçmiş. Hee deyip geçmiş…

 4. Adamları sorgulama yetkin olmamasına rağmen 72 saat, öylesine, boş boş emniyette gözaltında tutuyorsun, sonra gözaltı süresi bitince savcılara veriyorsun, savcılar sorguluyor ve serbest kalıyorlar… Koskoca ülkeyi gerim gerim gerdiğinle kalıyorsun…

  Şimdi bu usul, iyi bir usul müdür?

 5. su son bombali kamyon olayi ile olayin cilki cikti. tamam bizim ordu abd olmadan karsidan karsiya gecemz en azindan 1945 sonrasi durum bu. Ancak sivil araclarla bomba tasimak, her yere sivil nakliyeler yapmak. Korumasiz araclarla… Yolda giderken carptiginiz kamyon sehri havaya ucurabilir. Ya da “freni patlayn kamyon binaya daldi tum mahalle havaya uctu” haberine rastlamak mumkun bu ulkede. Bir baska durum ise bu nakliye isinin rant kapisi olmasi, civisi cikmis bir ulke, civisi hic oturmamis bir silahlı kuvvetler, o kuvvetlerin abd icin yaptigi darbe ve o darbenin yavas ama saglam sekilde akp iktidarini getirmei, o iktidarin ilk olarak kendini ortaya cikaran abd gudumlu orduyu silkelemesi… ilginc ulkeyiz. o kadar ilginc ki, bunca yildir olanlara ragmen hala koyun gibi evden ise evden ise. tabi hala gidilebilecek bir isi olanlar ve donduklerinde girebilecekleri evi olanlar icin.

Comments are closed.