Similar Posts

8 Comments

 1. Arkadaşlarının yanında hiç osurmuş mudur acaba?

 2. yahu bu nasıl bi kafa yapısı allasen?

  sayın recep’te gelse fasülyedene bi yazı döşese, (yazdırmam demeyin lan, zike zike yazdırtırlar) lan dellez dese, sen hiç bilir misin elektrik direklerine tırmanıp parti bayrağı asmayı.. bilir misin hiç sabaha kadar duvarlara afişler asmayı, sonrada joblanmayı, peki güzel kardeşim bilir misin sen, ilçe teşkilatında çalışmayı, çöp kamyonu ihtiyacı.. falan filan..

  bilir misin. bilmezsin!

  sen eğer kalkar metal ayağını alt kültürden sayarsan, sayın recepte çıkar bizim ortamda bir nevi alt kültür der. ben senin yaptıklarını yapmadığım için bir eksiklik hissetmiyorum.. ya sen benim yaptıkları mı yapmadığın için bir eksiklik hissediyor musun? der. eğer cevabın hayırsa, bu mantıkta bi yazıya ne hacet var. yok eğer keşke bende sizin alt kültürden nasiplenseydim diye düşünüyosan, hiç bi şey için geç değil ey dost, gel katıl bize. bıyığımızla, ezgilerimizle, siyasi duruşumuzla, dünya görüşümüzle bizde yeraltıyız amk. metale de beş çeker. yes. ok. mokey.

 3. Dayanamadim, adamdan sayip cevap yazacagim.
  Elektrik diregine tirmanip afis asmadim, ama coplanmayi da bilirim, isik evlerinde maklube yemeyi de. Sohbet ortamlarina da girmisligim vardir, ustelik apartmanlarinin kapisindan girerken kulagimdaki kulaklikta muhtemelen Orange Goblin falan caliyordu.
  Benim kimsenin alt kulturuyle falan bir alip veremedigim yok. Metalci alt kulturunu de bilirim, tribuncu alt kulturunu de, sakirt alt kulturunu de. Senin yasin kadar benim alt kulturum var delikanli.
  Tayyip’in sorunu bir alt kulturun icine girmemek degil, sorun icine girmedigi alt kulturlere karsi sergiledigi fasist bakis acisi. Sorun, benden olmayan herkes orospu cocugudur bakisinda.

  “Onların öteki olduğunun farkında, ama “öteki”nin ne olduğunun farkında değil aslında.” (Theodorus Augustus Octavius, MO 192, Roma’nin sayfiye mahallesi Casalatti’nin ruzgarli tepelerinden sehre bakarken)

 4. AKP Gençlik Kolları Başkanı ne demiş; olur bence bu adamdan. Geleceği parlak gibi…

  Benim de underground müzik dinleyen, komünist arkadaşlarım var.

  Yan yana getirilen kelimeler dikkatinizi çekti mi? Underground, komunist, rockcı, anarşist, metalci, uyuşturucu kullanan, punk, gay… gider bu böyle…

 5. benim de “benim de boyle arkadaslarim” var argumanini kullanan arkadaslarim var.

  – muhittin abi biraz once o adama niye tekme tokat girdin
  – kenyaliydi lan
  – ee abi niye dovdun irkci misin, sevmiyor musun
  – yok lan hic alakasi yok, benim de kenyali arkadaslarim var
  – haa. o zaman mukemmel dovdun abi, ben de gecen muhittin diye bi adamla tanisip dovmustum mesela, mukemmeldi o dayak da.

 6. “Türk Talebe Birliği, yıllar önce aynı gün, hükümete ültimatom vermiş ve ‘rock müziğin yasaklanmasını’ istemişti. Kendileri dinlemediği için, başkaları da dinlemesin istiyorlardı… Peki, Türk Talebe Birliği’nin üyeleri kimdir? Başbakan Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali

Comments are closed.