Similar Posts

16 Comments

 1. Geçen hafta Ntv de izledim röportajlarını. Goran Bregoviçin müzikleri dinlediğim kadarıyla çok güzel ve keyifli gözüküyor. Aklımda canlandırdığım kadarıyla Mustafa’nın insani yönüyle duygularıyla düşünceleriyle değerlendirme imkanımız olucak. Yeni nesile okul kitaplarında dayatılan Atatürk olmayacak. Çocuklar ve belkide biz bu büyük insanı bir kez daha araştırma inceleme fırsatı bulacağız. Ve bundan keyif alcağız.

 2. Ulan ulvi sana bir fenerine iki….

  29 ekim günü ortak bir organizasyon teklif ediyorum. Eğer iştirak eden olacaksa tüm organizasyon işini ben yaparım.(bunun organizasyonu mu olur demeyin bizi bilen bilir) Salvador Dali ‘ nin sürrealizminden sonra gerçek bir realizm pompalamak lazım bünyelere. Kayıtsız kalmayın ey fasulyeden ahalisi.

 3. Ozan ay sonu realizmi acıtabilir. Diğer aya sarkıtırsak hoş olur katılırımda şahsen. 🙂

 4. 29’unda değil de 30’unda gidilirse gnctrkcll oluyor sayın werdure. 🙂

 5. Ya 29 Ekim ya da hiç:)

  Sonraki organizasyonu bilemem 29 ekim çarşamba günü gelecekler varsa eğer haberleşelim.

 6. Filmin müzikleri bizi kendimizden geçireceğe benziyor. Kutsa bizi Goran 😀

 7. ben organizasyon olursa katılırım. 29 ekim ve ya sonrası fark etmez.

 8. evet fatik geliyor.

  Başka var mı 29 ekim günü bu organizasyona katılacak olan? Listeyi oluşturalım yavaştan.

 9. @ Ozan belirttiğin tarihte filme gidiyorum fakat burda ki arkadaşlarıma söz verdim daha buraya yazı yazılmadan önce idare et beni 🙂

 10. Benim ailem olduğu için ben nete çok nadir girebiliyorum. Bir organizasyon olursa beni unutmayın ben katılırım

 11. Ailem zaten var da, istanbul’a geldiler 🙂 üstteki cümle gayet anlatım bozukluğu içerisinde olduğunu fark ettim 🙂 Ailem AKP’ci değil, interneti yasaklamıyorlar bana

 12. abi ben net birşey diyemiyorum şimdiden, o yüzden sessiz kaldım ne yazık ki…

  benim ailem de yok ki 🙁

 13. Bekir Coskun da sinirlenmis, filme giydirmis. Tabii benim izleme sansim yok da anladigim kadariyla Ataturk filmde din karsiti ve ickici gibi gosteriliyor diye sinirlenmisler. Ataturk’un din karsiti oldugunu bu filmle anlayip buna isyan eden varsa yapilan devrimleri odasina post-itlere yazip yapistirmak lazim, her gun okusun belki kafa basar. Ataturk hilafeti yikmis, dinle yonetilen devleti yerle bir etmis, artik bu bizim duzenimiz degildir diyerek yeni bir devlet kurmus, artik din ve devlet isleri ayridir diyerek laiklik ilkesini koymus, toplumdaki dine uygun yasama tarzini da toplumsal bir devrimle yikmis ve Turkiye’nin bunlardan kurtulup cagdaslasmasi gerektigini yuzlerce kere soylemis. Garipsenmesi gereken sey Ataturk’un dinle arasi iyi degilmis hatta dinsiz bile olabilir yerine Ataturk aslinda dini butun bir adamdi, meclis acilisinda dua bile etti, ama laiklik istiyordu o yuzden din islerini ayirdi demektir ve buna inanmaktir. Toplumun dini kurallara gore yasamasini bile yaptigi devrimle degistiren bir insandan bahsediyoruz, ne dini butunu? Bir kere dua etmis herkesle beraber, yanimda herkes dua etse ben de ederim, ayip yoksa. Onun disinda ne dinle, ne ibadetle alakali bir fotografi var bunlar hala aslinda Ataturk dinine bagliydi bu film dinsiz gibi gosteriyor diye sayikliyor. Ayrica iciyorsa da yarasin, ben de iciyorum arada, cok seviyor olsam her gun icerim, kime ne lan iciyorsa iciyor, raki gibi guzel sey mi var dunyada. Ayrica bu her gun icme hikayesi sanki yeniymis gibi buna saldiranlari da ilkokula tekrar gonderin, bunu ilkokulda bile biliyorduk, bir insan ata binmekten siroz olmaz.

Comments are closed.