Similar Posts

6 Comments

 1. Geçmiş olsun alfredo.

  Çapa Tıp’ta intern olan bir arkadaşım bakınıyor siteye. Hoş, kendisine göre doktorlar kutsal, ulu varlıklar; sorun hastalarda… Kesin o doktorlar neler çekiyor da, yok sistem böyle de, hastaların hiç mi kabahati yok da, bik bik bik konuşacaktır ama, diyeceklerini merak etmiyor değilim.

 2. saol dea
  Sadece benim hastamla ilgili bir şey olsa amenna ama acilde ki tüm hastalar acı içerisinde bekletiliyor sabaha kadar.Gözlerimle gördüm ve yaşadım. Bana verilen reçeteleri almak için 110 ytl taksi parası verdiğimi reçeteyi 3 kere yanlış yazdıklarını ve aldıkları ilaçların hiç birini kullanmadıklarını anlatırsam o arkadaşının savunacak çok birşeyi kalmaz bence. Hele hele intihar eden bir ast subaya askerler kan verene kadar problem çıkartan bir hastane ilk defa gördüm. Kan almadan kan vermiyormuşlar acil kan ihtiyacın olsa sıçtın sonra kızılaya kan verin derler.Dahası da var millet hastaneden soğumasın.

  Doktor sözde hasta kontrol ederken çömezi ile olan konuşması,
  Çömez ustaya sıcak bir bardak kapiçino almış

  pelin(Çömezin adını unuttuğum için pelin koydum)

  Usta : pelin sana bu mesleğin en önemli sırrını söyliyeyimmi.
  çömez: evet hocam
  usta : kapiçino başka bir şeydir sütlü kapiçino başka bir şeydir.
  çömez : haklısınız hocam
  usta : sen bana ne getirdin
  çömez: 🙂 kapiçino hocam
  usta : bu dersi hiç bir zaman unutma.. git şu hastaya bak…

 3. Alfredo geçmiş olsun. Doktor aynı zamanda espriliyimiş. Bundan sonrası içinde aklında bulunsun Samatya Ssk da fena sayılmaz.

 4. alfredo geçmiş olsun ben daha 12 yaşındayım ama yinede bir sürü doktor ve hastane tanıyorum bir sürü diş amelitaı geçirdim bende çektiğim bir zorluğu anlatmak isterim ben 11 yaşındayken gebze sskdaki doktorun söğlediğne göre ben tıpta görülen 2. hastaymışım beni çapaya sevkettiler gittik bir sürü muayne bir sürü test felan derken beni ameliyata alcaklar ama numara alıp ameliyata girmek için sıra bekliyorum en az 3saat sıra bekledik sonra 5 kat yukarı çıktık bide orda sıraya girdik sonra sıra geldi ameliyat oldum 1 ay içinde 2 defa çapaya gittim ve masraflar rahat 1,5 2 milyar kadar tuttu.gerçekten zor iş.

 5. geçmiş olsun alfredo senin bu yazılarını görünce o hastaneye gitmekten vaz geçtim. tşk.

 6. arkadasım ben çapada okuyrum sana sunu soyleyebilirim aslında sorunun yuzde 65 i sistemden kaynaklanıyor şimdi profler hem derse girip öğrenci eğitmek zorunda hem araştırmalarla ayrı ilgilenmek zorunda hemde hasta bakmak ilgilenmek zorudna 3 ü bi arada pek yurumuyor çok zor o yuzden hizmet kısmına genelde profun altındakiler bakmak zorunda kalıyor ha onlar neden iyi bakmıyor diyiceksin bak onlarıda çok yoruyolar 48 saatin 40 ı yada 36 sı ayakta olmak zorundalar bi yere kdr zor dayanıyolar çapa zaten kalabalık yerde oldugu için acili çooook kalabalık çapaya geleceksen aciline gelme.acilinde pek ilgilenemezler yerimiz çok kısıtlı yeni binalar odalar lazım ama malesef hala hukumetle anlaşılamadı sınıflarda bile herkes gelince ayakta kalanlar oluyor 😀 diğer hastenede hemen ilgilenmelerinin nedeni o hastenelerin hizmet hastanesi olması onlar sadece hizmet yonune bakıyor ama çapa gibileri eğitim ve araştırma odaklı hastaneler 😀

Comments are closed.