Similar Posts

11 Comments

 1. En güzel zaman ise , kaybedilmiş bir maçtan sonra eve dönerken , hiç tanımadığınız insanlarla girilen yada kulak kabartılan sohbetlerdir. “Tamam ya gitti Rıza” ” Bilerek oynamıyorlar” “Hiç bağırmadık bugün ” yeni açıktaki olay neydi ” “masuz atmadı piç” ” sensin lan piç kolaysa sen oyna”
  gibi ayrıntılar tartışılır..Telefonla evdekilerden ofsaytla ilgili ne yorum yapıldığı öğrenilir. Son dakika haberleri alınır. Maçtan sonra vukuat olmuşsa “anne” ler arar yada.

  Tüm bu yorumlar olurken , okuldan eve dönen , yada işten dönen bir polis memuru , yada saatlerdir ağız kokusu çeken otobüs şöförünün ” kasap et koyun can derdinde” ki acır , kızar ,keşke benimde derdim bu olsa diye bakan bakışları kontür yetersiz akbil sesleriyle karışır..

  Çelişkilerin konusudur bu otobüsler..Mercedes marka otobüse binerler ama mercedes alma hayalleri vardır , hallk otobüsü diye bir adlandırma ne kadar doğrudur , her bakımlı yaşlı teyze günden mi gelmektedir , hoşsohbet iett şöförlerinin hepsi emekli mi olmuştur?

 2. otobüs camından,lüks arabadaki akranına bakan çocuğa benzer bi ruh halindedir aslında o 4*4 aracın içinde olan diğer çocuk. en azından ara sıra da olsa “basit gibi görülen zor yaşamı” ister.empati yapar.roller değişir türk filmlerindeki gibi.istediği her şeyin alınmayacağını,hayatta bazı şeylerin vakti gelince eline geçeceğini ya da kendi bir adım atmadıkça arzuladığı nesneye varamayacağını anlar.yaşadıkça tecrübe kazanacağını ve bu birikim ile hayat çizelgesi üzerinde dikiş tutturması gerektiğini anlar.küçük bir çocuk bu kadar şey düşünür mü demeyin.nasıl çocuktan alınıyorsa haber,düşünmek bile çocuktan öğrenilebilir pekala..

  ulan bu sıcakta otobüse mi binilir yahu…jeep ile piyasa yapmak varken…

 3. anne ben “guest” oldum diyebilirm artık 🙂 ismi girmeyi unutmuşuz…

 4. Bir de dolmuş versiyonları vardır bu yolculukların. Sorunsuz bir dolmuş yolculuğu pek azımıza nasip olmuştur. Ya kaptan ya da yolculardan birisi kafa s**mek üzere görevlendirilmiştir o yolda. Hele bir de yaz sıcağında bindiğinize bineceğinize pişman ederler adamı.

  Eğer yolcuysa o günün soldan kalkanı muhtemelen yaşı biraz geçmiştir. Çıkardığı baş sorun şoföre bağırmak olur bu tiplerin. Bir kere sesi çıkmaz, inecek var der şoför duymaz, ondan sonra “ulaaaan inecek var dedik” diye bağırır, ortamı gerer öyle iner. Ya da şoföre müdahale eder bu tarz yolcular. Müziği kıs, yavaş git gibi isteklerde bulunur. Ya da arkadan para uzatana bağırırlar: “Git kendin ver”. Bir de kendinizi ölüyor gibi hissettiğiniz, ulan kıçımız koltuk gördü dediğiniz bir anda başınıza dikilen, ısrarla sizi kesen, hadi lan kalk bakışları atan, sizi yer vermeniz için taciz eden modeller vardır. Eğer işinde iyiyse hiç şansınız yoktur, kıçınız ayakta yolculuğa devam eder. Yazın 45 derece sıcağında pencereyi kapattırırlar, ama ısrarla o pencerelerin yanındaki koltuğa otururlar.

  Bir de lanet şoför modeli vardır. Kendini İstanbul-Ankara otobanında sanır. Arkadaki arabalardan sürekli korna sesi gelmesi bu yüzden şaşırtıcı değildir. Bozuk para vermeyene “bu ne bee” der parayı ekşi suratıyla bozar verir. İneceğiniz yerde “burda olmaz” der, gider 300 metre ilerde durur. Böyle takıştığı yolcu indikten sonra arkasından saydırır, yanındaki koltuktaki yolcuyu yandaş beller, inene bi güzel saydırır, o da he der kafa sallar.

 5. Ulan kaç filmimi izledin ki ismimi zikrediyon yazılarında dingil ?

 6. (kusma aparatı yine askıda, şuraya kusuveriim)

  kaşınanlar var sanırım. umarım bi yanlış yapmazlar bana, yoksa bu istanbul dar gelir onlara…

 7. ulen sen kimsin lem?utanmiyonmu adima baskalarina dingil demeye dingil???

 8. “kusmak insani bir reflekstir” diyesim geldi kusma aparatını göremeyince.onu bile yapamaynlar var demek ki..

 9. Soyağacımda büyüklerimin doğum yeri Der Aliye olarak görünüyor. Okuyunca da anlaşılıyor.

  O kadar küfür var İstanbul’a, o zaman neden geldiler?

Comments are closed.