Similar Posts

6 Comments

 1. * “Panda’ya fare girdi almayın” diye şehir efsaneleri türerdi , ki bir ara panda satılmıyordu çoğu yerde.

  * Sat1’de,pro7 de am/göt görücez diye cumartesi ve perşembe geceleri..LAGANNESE reklamları olurdu. Ulan bizim algidanın almancası falandır heralde derdik.

  * Mahalle maçından sonra BEYAZCIK yenirdi. En ucuz en lezzetli dondurmaydı.

  * Dondurma mevsimi 23 Nisan’da açılırdı eskiden. 23 Nisan’dan sonra dondurma yenebiliyodu nedense.

  * Dondurma = Ada demekti. İlk meyvalı dondurmaları orda yemiştim ben. Ahududu , karadut.

  * Algida’nın vişne-kaymaklı ve Buzzy’sine hayrandım. Hele o buzzy’e dili yapışırdı insanın.

  * Yıllarca aklıma takılan bir şeyi sormak istiyorum. MOR RENKLİ bir dondurma olurdu pastahanelerde .Neliydi o? bir de TUTTİ FRUTTİ denen içinde portakal kabuğu olan bi dondurma. Onları hiçbir zaman sevmezdim

  * Maraş dondurmasına bayılırım , ama külahla oyun yapan ,turist yerine koyan amcalara hep kıl olmuşumdur/olacağım. Ver işte efendi gibi yiyelim dondurmamızı.

  * Evde dondurma yapma gazı olurdu bazen. Hiçbir zaman gerçekleşmedi o. Eskiden yaparlarmış gerçekten.

 2. fındıkzade’de ananemin yakınında bi tadım dondurmacısı var mesela çocukluktan beri oranın limonlu dondurması favorimdir. genel olarak da limondur, vişnedir, karaduttur, frambuazdır, böğürtlendir, ekşi varsa tamamdır. calippo’nun içinde az kalınca onu aşşadan yukarı çıkarmak müthiş zevk veriyodu bana mesela. minimilk’i de severdim, hem ucuzdu hem de basitti. alaska, panda falan bunlara hiç alışamadım. viennetta’yı da sevmem işin açıkçası. çok köpüklü, böyle yapay gelirdi bana. şimdi mesela algida’nın koca kutuları var, vişne kaymak falan güzel oluyor.

 3. Panda reklamındaki çocuk zehirlenmiş (ve hatta kimi çevrelerce ölmüş) şeklinde yayılan dedikodunun Algida Merkez Üssü tarafından çıkarıldığını düşünmekteyim. Bugün panda bu kadar tutmadıysa tek sebebi odur. Bizimkiler Panda alma Algida al diye tembih ederlerdi sürekli…

 4. Panda dedin mi tek dondurma Mr.Pan dır benim için. Şapkalı mis gibi ittir alttan o eşsiz kaymaklı dondurma tadı dibinde çikolata sosu offf… Yahu niye üretmiyorlar artık ondan, niye.. 🙁 Resmini bile bulamadım koca internette yazık ulan.. Varsa bi hayırsever resmini bulsun görmek istiyorum yıllardır hasretim..

 5. Ya şu duyum , şehir efsanesi mi? Yoksa gerçek mi?

  “Oğlum migros dahil , hepsi elektrik gitmesin diye algida dolaplarının fişlerini çekiyolarmış , gece eriyormuş onlar , sabah gene donuyomuş , hep bakteri ürüyomuş , hasta ediyormuş işte , benzetmek gibi olmasın bizim bi tanıdık…..”

Comments are closed.