alex de souza

Rıdvan Dilmen #4

Rıdvan Dilmen #4

17-18 yaş gurubu bile hep bizim ismimizi telaffuz ediyor, Fenerbahçeli Rıdvan diyorlar. Fenerbahçeli Rıdvan‘ım diye oturuyorum burada ama, Alex’in Fenerbahçe’ye kattıklarının yanında bizim yaptıklarımızın esamesi bile okunmaz. Kadıköy’de Boğa var ya, onu kaldırıp Alex’in heykeli dikilmeli.

Rabbime sordum “Alex” dedi.

Rabbime sordum “Alex” dedi.

Biliyor musun Alex? Sen ne zaman güzel bir pas versen, sen ne zaman güzel bir gol atıp tribünlere koşsan, ya da ne zaman yenik duruma düşsek ve gözlerinin altı şişse, hayat veren golü atıp kollarını alabildiğine kaldırıp hem tribünleri, hem takımı ateşlesen aklıma Candan Erçetin’in “Melek” şarkısı gelir. Biliyorum, çocukca… Ama anla be Alex, biz ki, ustası değil miyiz çocukca sevmenin?

Koptu kopacak fırtına!

Koptu kopacak fırtına!

nice yıllar senin için,senin için yaşadım ben,korkakça aldılar seni,aydınlığa koşarken,yollara sürdüler beni,yüreğim acıyor ama,yollarında doğdum şimdi… her gecenin sabahı var,elbet zulmün bedeli de,her mayısta bahar coşar,sonsuz bir yaz özlemiyle,analar hiç ağlamazlar,bin öfke var gözlerinde,güneşi doğuracaklar… güle güle yavrum sana,yoldaşların andı seni,koptu kopacak fırtına,şafakta karşıla bizi,dağlarında yalnız çiçek,sokaklarında şen çocuklar,boyverecek bekle bizi…

Endüstriyel futbola karşı durabilmek

Kayseri maçında lehimize verilen haksız penaltı üzerine kafamda şekillendi bu yazıyı yazmak. Tabi üşengeçliğim sağolsun, anca yazıyorum. Çıkış noktam maçtaki lehimize yapılan hakem hataları olsa da, daha önce aleyhimize olanları gösterip “bunu da onlara sayın” demeyeceğim. Burayı okuyan rakip takım taraftarları da kendilerine pay ya da polemik konusu çıkarmasın lütfen baştan anlaşalım.