Similar Posts

14 Comments

 1. Bu kadar çok güldüğüne göre keyfin yerinde. Heytt be kardeşime bak… Olm gel de şu Fenerbasket’i açalım artık 🙂

 2. fenerbasket icin fatik’i mi bekliyoruz, oldu olacak benim donmemi bekleyelim lan.

 3. Fatih’in iyi olmasına ve yazmasına mı sevineyim, Fenerbasket’e mi şaşırayım, bilemedim. İkisini de yaptım 🙂

 4. Çok net konuşmak istemiyorum ancak haftasonu fenerbasket.com tarafında bir gelişme olabilir. Öyle ümit ediyorum.

 5. Resuk yuzunden konudan uzaklasmisiz bak. Baris abi fatih iyi demis ama heralde bu kaniya varmak icin askerligi yapmak lazim 🙂 Lakin fatik 120 tane smiley kullanmasina ragmen her yazdigi cumlede beni hafakanlar basti. Her gun tras, bulasik yikama, amel eden kofte, 20 kisilik odada horlayanlar, corap kokusu… off ruyama girer lan bu. Mezun olunca is bulamasam da 3 seneye tamamlamak icin mcdonaldsda calisirim yeminle. 21 gun yemek yemem, piskuvuyle idare ederiz, 21 gun tuvalete de gitmem, biriktiririm, cikista butun bir heykel olarak cikaririm.

 6. 🙂 Ben “Beterin beteri var”dan hareketle öyle demiştim zaten. Örneğin bir istihkam taburunda olmaktansa, küçük çaplı birlikte görev yapmak daha iyidir. En azından bana yaradı 🙂 “Herkes 1. Sınıf Askeri Cezaevi’nde yapar inşallah” diyeceğim ama bir an düşünüp, demiyorum 🙂 “geşiştimayaaa” ve “yemeğgeldiii” sesleri geldi aklıma, Fatih’in yazdıklarını okuyunca. Kolay gelsin kardeşim. Güneş doğar, dağları gölgeler bu renk 🙂

 7. Askerde en çok tartıştığım konulardan biri “iştima” mı “,içtima” mı meselesiydi. Doğrusu “içtima”dır derim.

  Ve hayırlı tezkereler dilerim. Dikkat ettiyseniz, bu şafaktan sonra ben mi içtimaya çıkayım demedim 🙂

 8. Evet, dogrusu “içtima”.
  Cem kokunden geliyor o da; cami, cuma, cemaat, mecmua, cumhur ve sair kelimeler gibi…

 9. Lakin “geşiştimaya” öbeği daha bir kolay geliyor sanırım. Yarısı kamuflajlı, çeyreği mavi pijamalı, son çeyreği aşortman (bu da böyle söyleniyor, yapacak bir şey yok) ağırlıklı serbest giyimli bir bölük adamın “Bir, ki, üç…” diye devam eden bağırması ve söylemeyi unutan bir salak yüzünden tekrar tekrar sayılması da cabası. Sonra Barış, sen neden şiddet yanlısısın. Lan ne yanlısı olacaktık. Neyse 🙂

 10. Şöyle anlatayım ikinci kısmın özetini. Sabah 7’den akşam 10’a mesai, bilgisayar başında. Yarbay ve yoğun olmadığım sürece internetim mevcut.

  Erkan, bence en güzelini yaparsın 3 yıl Amerikada çalışırsan. Bu saatten sonra bende yapabilecek birşey olmadığı için şartlara uyum sağlamaya çalışıyorum 🙂 Gayet de sağladık.

  Reşat, ne yap ne et, 4 yıllık bir okul bitir abi. 15 ay hakkaten çekilmez. Sana hiç gelmez.

 11. Bir de “parke” mi, “parka” mı sorunsalı vardır. Rüzgar ceketi diye tabir edilen bir olay var. Ona asker dilinde “parka” diyorlar, ama bazı arkadaşların dili dönmüyor herhalde, tyahut yanlış öğrenmişler zamanıdan ısrarla “parke” diyorlardı.

  Ulan daha askerden geleli 4 ay oldu ama sanki 4 yıl önce gidip gelmişim gibi. Vay be!

 12. Öyle bir imkan varsa, Fatih’e can-ı gönülden katılıyorum, Reşat. Normal örnekleri bir yana koyarak, 15 ay askerlik yapmış birisi için bana bakabilirsin. Bu yeterli olur sanıyorum 🙂

 13. Fatik, bu mesajı okuyabilir misin bilmiyorum. Galeriselvin işini napmıştık biz? Beni aradılar bugün de, ne diyeceğimi bilemedim.

 14. Canarino demiş ki:

  Güneş doğar, dağları gölgeler bu renk 🙂

  :))

  gümüş sularda yanar altın bir çelenk
  hasret dolu bir sıla gönlümüzde cenk
  süngüler parlasın ufkun üstünde!

  hobareyyy

Comments are closed.