Similar Posts

19 Comments

 1. O is bitmis, cok bekleme. Kola da sevdigimiz bir icecektir, bu vesile ile ona da camur atma, bira da dokulebilirdi. Adamlar 2 terabaytlik disk yapiyor, efendime soyleyim iki sene once 512k ram hizli iken simdi 8 gb ram ortalama bilgisayara giriyor, 100 gb usb disk bile uretmis manyaklar gel gor ki sivi gecirmeyen laptop klavyesi yapamadilar. Mal misiniz sayin uretici? Teknoloji falan gelistirmiyorsun lan cok mekanik. Philips skuba dayving yaparken bile kullanabilecegin tras makinesi yapti, suyun altinda calisiyor hic de bozulmuyor, ayni teknolojiyi kullansana sayin bilgisayar ureticisi abi, cok mu zor? Tobe tobe ya.

 2. @Ağa neden yapsınlar ki?
  Bu olayı anlattığım ortamlarda 2-3 kişi daha “Ulan dün ben de Ice Tea döktüm”, yok işte “Daha geçen hafta bira döktüm” gibi tepkiler verdi. Hepsi de gidecek paşa paşa yeni laptop alacak. Sektör böyle aykta kalıyor bana kalırsa…

  @werdure: Olm bak duygularımla oynama, siz kimsiniz, nasıl çözüyorsunuz? Seni en son bıraktığımda ipsiz sapsız bir adam değil miydin?

 3. İşsiz olmakla ne alakası var tospa. Bir yıl laptop,anakart,optik ürün,projektör,monitör yetkili servisin de çalıştım. Chipset lerde sorun yoksa çözeriz.
  Aslında en iyisi sen bir git yetkili servise dudağını uçuklatacak bir fiyat al ondan sonra konuşalım. 🙂

 4. Yok işsizlik derken, hani laptopla alakalı bir işte mi çalışmaya başladın acaba diye dediydim.

  Yetkiliye hiç gitmeyeceğim ya, direkt merdivenaltı tamircilik sektörü ile muhatap olmayı düşünüyorum 🙂

 5. verdur sen önce tamir için aldığın laptopları benim evimde unutma, ondan sonra çözersin

 6. Vay efendim benim dedemdeki cek danyılslar kimsede yokmuşda. Vay efendim benim dedemin cek danyılsları çok meşhurmuşda. Bana dedemi övmeyin kardeşim bana malum düğün için gerekli paraları yatırın.

 7. Verdur, benim alet tamircide şuan. Adam bugün yarın arayıp, ne kadar para sıkıştığını söyleyecek, duruma göre bakacağız.

  Peki sen nasıl hallediceksin onu anlamadım ben alet edevat filan, bilmediğimiz bir atölyen mi var?

 8. Yapamazsam yada yaptırırım. Az çok tanıdık var birçok servisde. Lakin sorun şu ki racona göre başkasının bızıkladığı alet bızıklanmaz. 🙂
  Bir fiyat söylesin bakalım. Duruma göre hareket ederiz 🙂

 9. Chipset lerde sorun yoksa çözeriz.

  Chipset gümlemiş. Adam ben yapamam chipset dedi. Yarım alıcam tamirciden. Chipset tamiri yapan yerler var, ya da yeni bir anakart alman lazım dedi.

  Bir işim de rast gitse…

 10. İşte o çirkin olmuş. Marka model mesaj at bana. Bir de hangi chipset olduğu hakkında fikrimiz var mı? Adama sor. Güney mi Kuzey mi?

 11. senin neyine toshiba olm. Sonu böyle olur tabi.

 12. Kemoş, Anakartı bilenler için söylüyorum Kuzey Kale arkasındaki chipset gümlemiş. Adam anakart bakıyor piyasadan, daha bulamamış. Anakart uygun bulursak, değiştirmeyi düşünüyor. Olmazsa chipseti yaptırıcan dedi.

  Adam iyi niyetli birisine benziyor da, ben birkaç yere daha haber saldım. Sen de bir araştırır mısın anakart ya da chipset filan, ne gerekiyorsa yapıcaz artık…

 13. Anakartına iki dakka bakabilir miyim diye koştura koştura geldi iri kemikli likyalı. Ulan Wc ye gidicem ayrılamıyorum aletin başından. Anında söker parçalar laptop faresi alır götürür de göremeyiz bile.

 14. Sana iyi kötü bir şekilde yardımcı olabilecek bir adama abik gubik sıfatlarla seslenirsen bu iş bürokrasiye takılır. Ondan sonra vay efendim niye bir işim rast gitmiyor. Tamirciye ne yapıyorsun Allah bilir?
  – Noldu lan bizim alet?
  – Uğraşıyoruz abi.
  – Yapsana lan çabucak, parasıyla değil mi? Paramla döverim seni.
  – Chipset sıkıntılı iş abi, valla uğraşıyorum.
  – Bir işi beceremedin gitti mına koyim.

  Yarın öğlen haber bekliyorum. Eğer öğleye kadar ben seni aramazsam bilki aranmadığımdandır. O zaman ne yapacaksın? Beni arayacak veya mesaj çekeceksin ki, ben de adama tekrar pres uygulayacağım.

  Chipset tamiri ile alakalı bir fikir vereyim sana. Bildiğin veya tavsiye edilen, bir yere götür mümkün mertebe. Adam alır Chipseti değiştircem diye yapamaz. Ondan sonra der ki senin yollar kopmuş yapacak bir şey yok ölmüş bu al kartını. Teknik olarak vakıf olmayanlar için bir daha yazayım “ameliyat çok başarılı geçti, hastayı kaybettik”. Tüyü dökülmüş tavuk gibi ortada kalırsın.

 15. Onun platini meme yapmıştır. Bi zımparalayın hiç bi şeyi kalmaz.

 16. Düşene bir de sen vur Verdur! Vurdur, Verdur, Vurder, Kahpe kader!

Comments are closed.