Similar Posts

14 Comments

 1. Vay vay, hep Guney Amerika’ya gitmek istiyordum, bu yazidan sonra gidersem gidecegim yer Arjantin olacak yani. Bu arada bir daha soran olursa diye, Farsca tesekkurler “mersi”, merhaba da “salaaam”, ikinci a uzun. Bunlar bildigimiz kelimeler oldugundan aklimda kalmis.

 2. Yok ben gene de söylüyorum da, gene de bizim Farsça ya da Arapça konuştuğumuzu sanıyorlar.

  Bu arada taze bilgi, Ekvatorlu bir arkadaşım az önce çok sigara içenlere ya da iyi ot içenlere “Türk gibi içiyorsun” diyorlarmış. Özellikle sordum, sadece Ekvator’da mı diye. Ekvator’da duymuş, diğer ülkeleri bilmiyormuş.

  Bir de yazmayı unutmuşum. Basklı bir eleman bana, Basklıların kadeh tokuştururken “Osasuna” dediklerini söyledi. Hatırladıkça gülüyorum.

 3. Yazı isanı Güney Amerika’ya çekiveriyor sahiden. Ehh, iyi ki gitmeden yazı istemişim, biliyordum böyle keyifli birşey olacağını. Ellerine sağlık Commandante 🙂

  Bu arada Türk gibi sigara içmek çok yerde kullanılıyor aslında. Şurdan bakınız.

 4. 10 numara olmuş cemoli 🙂 bi’ de alakasız ama “am gibi sigara içmek” deyimi vardır, çok sigara içenlere kullanılan. yo quiero tener muchas amigas, hasta luego.

 5. Ahahaha, ne is dea? Arjantinli kizlarin ilginc fotolari icin tiklayiniz olayina mi gireceksin? 😀

 6. mhuahuahuhua

  arjantinli kızlar
  orda hayat var
  gece yarısında
  dolar torbacılar

 7. Var var ama ben bir olay gördüğüm zaman makineyi çıkarıyorum. Zaten bi’ kaç kişiyle birlikte bir yerlere gidildiğinde herkes foto çekerken ben etrafı araştırmaya giriyorum. Çokça turist gibi davranmadığımı söylüyorlar 🙂
  Daha sonra şu her yeri çekme mevzusuna girerim. O zaman güzel bi’ paket hazırlarım dea. Hem Fasulyeden neden bir Hürriyet olmasın?

 8. Oha şimdi gördüm, beste için “Boca mi vida” yazmışım. “Dale Boca” olacaktı o. Herkesten özür diliyorum. Rezalet resmen, kepazelik. Demezler mi adama “siktir salak, bir de maça gitmiş diye şekil yapıyor.”

  Sayın editörüm, sevgili site sahibi dea. Daha fazla rezil olmadan lütfen değiştirir misiniz? Ayrıca niye sadece kendimi suçluyorum lan, kimse fark etmemiş ki.

 9. @latdm: Düzelttim… “Boca mi vida” diye bir besteleri de vardı sanki bu babayiğitlerin?

  * * *

  @dellez: hahaha, yok bizimkisi sitenin latin kültürünü merak eden kişiler için rehber niteliği tşaıması kaygısı.

 10. var var. hatta bi ara “Sos cagon”la ilgili bi başlıkta da mevzusu geçmişti.

  Yalnız bi beste var ki benim çok hoşuma gidiyor. Düzgün kaydını göremedim, çok da aramadım. Ama bulursanız dinleyin mutlaka:

  Yo te quiero dar, boca mi corazon

 11. Ve evet, bestenin kökenini de öğrendim an itibariyle, kendisi Julio Iglesias’ın “Moliendo Café” adlı parçasıymış. Buyrun:

  http://uk.youtube.com/watch?v=dJiLWFYq7GE&feature=related

  Ayrıca az önce Boca’nın şampiyonluk kutlamalarındaydım. Fazlasıyla fotoğraf ve video çektim. Yükledikten sonra birkaçının linkini veririm.

 12. aha, fotoları hemen mail adresimde görmek istiyorum latdm. buna çok ihtiyacım var, nolur? 🙂

Comments are closed.