Similar Posts

7 Comments

 1. Bu elit muhabbetini kim cikardi merak ediyorum, Turkiye’de elit diye bir kesim olmadigini en iyi AKP’nin bilmesi lazim. Kendi dusuncesi disinda hicbir goruse saygi duymayan, dinlemeyen, fikrini dikte etmekten imtina etmeyen insanlardan ve ust duzey yoneticilerden bahsediyorlarsa elit degil baska bir isim bulmalari lazim. Bundan rahatsiz olanlarin da ayni seyi 5 senedir yapmasi baska bir ironi tabii.

  Kapatmayi sonuna kadar destekliyorum. Bence kapatma davasinin ardindan AKP’nin devami niteliginde kurulacak ilk 5 parti de kapatilacaktir, devami olup olmadigina savci karar verecektir yasasi cikarsinlar. Boyle bir yasa bana su saatten sonra gulunc gelmez cunku mail forwardlarindan iddianame bile yapmislar.

  Benim cozum onerim AKP’yi de DTP’yi de kapatsinlar, CHP1, CHP2, MHP1, MHP2 kursunlar, baslarina da Ismet Pasa 1,2,3,4 gecsin. Pasa pasa yonetirler, sirayla iktidara da gecerler, hem birden fazla parti oldugu icin cok partili sistem olur batidan sikayet gelmez.

 2. Referandum falan konuşulmakta. Nasıl olur? Kapatmanın önüne bu şekilde geçebilir mi? Bilmiyorum. Ama bu referandumdan Akp galip çıkacak olursa iş iyice kısır döngüye binecek. Allah sonumuzu hayretsin.

 3. Ben de öyle tahmin ediyorum popo-werdure. Parti kapatmayla ilgili olarak bir düzenleme içeren anaysa değişiklik paketi hazırlanır. MHP de AKP’nin yanında zaten. referanduma gidilir. %70 evet alınır. AKP çok daha güçlü, güçlü olduğu kadar mağdur, mağdur olduğu kadar da mağrur olarak atlatır bu dönemi de… Demokrasinin yıldızı olur yine, yeni, yeniden…

 4. Pek sayın popo-başyargıç ve popo-star, yine mağrur yine güçlü doğdular küllerinden ühühühühü diye ağlaşmak yerine daha akıllı politikalar üretemek mi lazım acaba!
  Yüzlerce parti örnek gösterilebilir, zamandında fırtınalar estirmiş ama şimdi esamesi okunmayan. Ama kapatılan partiler hiçbir zaman o partiye oy verenleri tarafından silinmedi. Aaa dersin ki bu devran bana her türlü uygundur. Emin ol sana uygun olduğu kadar herkese uygundur.
  Kapansın kapanmasın zerre kadar umrumda değil. Bizde böyle muhalefet, böyle öcücükler varken ne Akp den kurtuluruz ne daha sonra çıkacak türevlerinden.
  Hadi rastgele…

 5. herhangi bir anayasa değişikliği bu davayı etkileyemeyeceğinden Mhp-akp işbirliği ile hayal ettiğiniz referandum ve %70lik sonuçlar olmayacaktır.Bunlar Kendini ülkenin sahibi zanneden statükocu ve yasakçı zihniyetin AKP karşısındaki son çırpınışları. Gün oldu salyalarınızla dava sonucunu bekliyorsunuz. Ama Hiçbir şekilde milletin kalbinden o insanları atamayacaksınız.

Comments are closed.