Similar Posts

3 Comments

 1. Bence “mecmua” kelimesi baskısız tüm fanzinleri simgeliyor bana göre.

  Özellikle son birkaç yılda ” ne var olum benimde çat pat ingilizcem var , çeviririm ingiliz sitelerinden , iddaa muhabbetine taraftar sitelerini de biliyorum , karı kız resmi eklerim , hiphop/rock şarkıları eklerim lastfm den , kod bilmeyede gerek yok , bi sürü yere üye oluyosun zaten ayda 120931293 kişi ziyaret etmiş gibi gösteriyor…..” diyerek bu işe atılanların sayıları çoğaldı ve çoğalmakta.

  Bir düşünce vardı , “Oğuz Atay” diyeceğim geliyor ama tam emin değilim.

  “Bu ülkede küçük ,sıradan hikayeler kitap olmalı. Bir marangoz başından geçenleri anlatmalı diğer marangoz olmak isteyenlere referans olsun diye , ya da bir tır şöförü..”

  Bence bu bloglar ,forumlar bu işe yaramaya başladı. Daha doğrusu onbinlerce digital mecmua.

  Ben şunu gördüm ki , bu işleri böyle amatör yapmak daha iyi.” De-da yı nasıl kullandım , cümlelerim devrik mi oldu , tırnaktan sonra boşluk var mıydı? , wikipedia da böyle yazmışlar ama doğrumudur ” gibi gerekli/gereksiz bir sürü kural girince işin içine büyü kaçıyor sanki. Bu işi hobi olarak görmek gerekiyor bazen.

  Sokak çocuğuyken öyle değilmiydik. Biz kendi çapımızda , amatörce maç yapardık ederdik . Ama iş bilimum idmanyurtlarının seçmelerine gelince ççuvallardık. Çuvallama demeyelim de 22-21 biten maçlar olmazdı orda. O mahalle tadı yoktu. Bir sürü minik Tanju taklidi dolardı seçmeler. Ya da dikkat çekmek içini saçını kazıyan , aslan yelesi yapanlar (Gerçi modaydı aslan yelesi)

  Böyle tam toparlayamadım ama toparlayınca eklemeler yaparım.

Comments are closed.