Similar Posts

5 Comments

 1. onca yıl öğrencilik hayatından sonra,çalışmak ayrı koyuyor insana.
  okuldayken sabahleyin üşendin mi efenim,süterler uleyn der vururdun kafayı 1.derse giremedin olmadı 2.dersi de sallayıverirsin,uyku problemi diye bir şey kalmaz idi.yiyorsa işde de denesene,müdür bey ilk 2 saat’e gelmesem olmaz mı şeklinde.mesai saatleri ayarım ben,sabah 9 çok erken.kaçta yatarsam yatayım,ne kadar yorgun olayım veya olmayayım,saat 7 ve civarında kalkamıyorum arkadaş.

  yemek konusunda benzer dertlerim var,puaça-çay,kebab-ayran,gına geldi artık.sulu yemekte doyurmuyor arkadaş bu seferde dayanıyorum ekmeğe anında göbek.akşamları yemiyorum hiç bir şey nerdeyse,en fazla meyve felan ile idare ediyoruz.

  abi sen bu programda başarılı olursan,uyku düzenine felan olurda bir dakikalık bile katkı yaparsa,bizleri bilgilendirirsen büyük sevaba girersin.

 2. sabahları yapılan o simit/poğaça olayı bağımlılık yaratıyor, gerçekleşmeyince ders mers kalmıyor bende. kilo verme çabasına girdikten sonra krizler geçirip hastaneye kaldırılmadım ama, zordu 2 kaşarlı 1 çay diyememek.

 3. Deneysel hamlenin 3. günündeyim. Düşe kalka gitmeye çalışıyorum ama olmuyor bir türlü. İlk gün deli bir gazla hareket eden bünye, 2. gün Burger Kinge gitti. Bunun vicdan azabı ile akşam birşey yemedi. 3. güne mercimek çorba ile başladım, yanına iki dilim ekmek koydum ama bu kez. Öğle yemeği için yine sebze ve salata düşünüyorum, bir terslik çıkmazsa…

  1. Gün:
  Sabah: Yayla çorbası
  Öğle: Taza fasülye + pilav + salata
  Akşam: Kahvaltı

  2. Gün:
  Sabah: Tavuk çorbası
  Öğle: Steakhouse Burger Menü 🙁
  Akşam: Bol bol çay + çekirdek

  Mide kısmı bu şekilde, sabahın köründe kalkma konusuna gelince, gece kafayı yastığa koydum, 2 saniye sonra telefon car car ötmeye başladı, meğer sabah olmuş. Kalk, giyin, servise bin, biner binmez kapa gözleri, 2 saniye sonra açtığında servis şirkete varmış. Uykumun tadını bile alamıyorum.

  Deli gibiyim, bu Perşembe Cuma semalarında…

 4. “steakhouse burger” kasadan istenirken nasil telaffuz ediliyor lan? Whopper falan hadi marka olmus onu aynen aliyorlar da, menuye steak, hot wings falan koyani dovmek lazim. “Steak” de telaffuzu en bela kelimelerden, adamin kendi memleketinde bile herkes ayri bir ses cikariyor bunu soylerken. Tutmuslar Turkiye’de steakhouse diye menu satiyorlar, biftek ulan iste tovbe tovbe… Konuya donecek olursak; aksam yemegi yemeden nasil yasiyorsun deacan, cay + cekirdekten aksam yemegi mi olur lan?

 5. Konudan sapacak olursak; burada “steak” kelimesini muhtemelen çoğunluk yanlış ama aynı şekilde söylüyor, oradan çözüyorlar.

Comments are closed.