Similar Posts

3 Comments

 1. ”O başbakan o çileli akşam trafiğine girmemek için trafiği kapattırdıktan sonra..” Maksat trafiğe takılmamak değil Başbakan güvenliği. Ankarada yaşasan üst düzey semtlerde bunun günün her saati c.başkanı ve bakanlar için yıllardır yapılıyor. Peki her güvenlik çalışması halkın özgürlüğünü kısıtlamalımı derseniz maalesef bu düzende hep halk zor durumda kalıyor. İnş bigün düzelir.

 2. Başbakan güvenliği güvenlik kordonu ve konvoyu ile sağlanır. Trafiği kapatmakla neyin güvenliği sağlanıyor anlamadım? Oluşturursun bir kordon, nedir en önde polis aracı gider sağlı sollu, 500 metre gerisinde başbakan gider, onun da 500 metre arkasından bir polis daha. Al sana güvenlik. İstanbul’da yaşasan akşam trafiğinde yolu trafiğe kapatmak ne demek bilirdin Cezza 🙂

 3. Polis nereden bilecek ceza kestiği araba vekilin mi değil mi? Kolayı var. Milletvekiline özel plaka. Mazbatayı alırken vereceksin hatta. Hangi ilin vekiliyse o şehrin plaka kodu ile başlayacak. Sonra geçiş öncelikli taşıt olduğunu anlatan bir ibare ve milletvekili sırası.

  Mesela 34 Geçiş Öncelikli Taşıt 01

  Çok büyük olursa eğer plaka, kısaltma yaparsın olur biter. Hem ceza yazamayacağı aracı anlar polis memuru arkadaş, hem vekilini tanır millet yolda giderken.

  Nihat Sırdar, Takvim, 08.10.2010

  Sabah sabah kahkahalarla güldüm lan 😀

Comments are closed.