Similar Posts

10 Comments

 1. bakışlar da süper ama, mahuauhau bu ne len der gibi. bence malzemeden çalınmış olabilir soruşturmak lazım. soruşturmanın sonucuna göre de oraya bıyıklı bir erkek themis dikelim. hırsızı, uğursuzu korkmuş olur hem.

 2. Ellerine sağlık ne güzel olmuş yahu 🙂 En güzel mesajı Anadolu Kadını Themis vermiş ne demiş “Adamına göre adalet”. Bravo bize yakışanda bu..

 3. arkalarinda bi heykel daha var sanki. o da zeus falan olmali, aksamlari ortam bosken calisip 3 cocuk dogursunlar diye yapmislar. zeus da badem biyiklidir heralde.

 4. heykel teyzenin gögüsleri cok beligin, onada biseyler örtsünler..ayrica o kisa kullu t shirt olmamis, uzun kollu olsun..

  cidden malzemeden calinmis olabilir..

  gözlerindeki örtünün eksik olmasi rahatsiz etmez.Ama kafasindaki örtü eksik.
  Sirf bu yüzdende o heykeli yapan heykeltrasi dava etmek lazim, yargilamak lazim, ama türk Themis usulü, olmasi gerektigi gibi olan Themisin usulü gibi ama. En türkünden.

  Badem biyikli dayilarin arkasinda ise Themisi göz hapsine koyan bir badem biyikli amca oldugunu düsünmekteyim..olur olur yani..neden olmasin?

 5. Dün Altar’ın ofisteki Themis heykelini fotoğrafladım. Terazinin bir kefesine para koymuş, o taraf ağır basıyor. Hukuk camiası kökten çürümüş yeminlen…

 6. Ailemizin saygın bi düşünürü şöyle diyor;

  ” Hem bir yandan kapitalizmin kabesine secdeye duran adamlarin besin zincirinde en altta duracaksin, bir yandan da kahrolsun kapitalizm diye bagiracaksin” dea efendi.

 7. kadın kolları başkanlarının heykeli sanırım bu! ceketli, fönlü, küt saçlı, gözler sürmeli falan ahashahasa

  vallahi rezalet, billahi rezalet!

 8. Sen olayı yanlış anlamışsın yazar kardeşim, bize has olanı bu, Temiz bu. “Söylenenleri nasıl ki her koşulda işitmemiz gerekiyorsa (bkz. telefon dinleme) gerçeklere de aynı ölçüde gözümüz kapalı olamaz!“ı ifade ediyo bu. Ne yani evrensel adalet simgesinin gözü kör diye biz de mi kör olalım? Ayrıca göğüs bölgesindeki ay yıldız ve kemer bölgesindeki Osmanlı motifleri size bunu anlatamadıysa heykeltraş ne yapsın?

  O değilde bu nasıl bi imaj ya? Küt saçlar, yarım ceket, o meşhur “Cumhuriyet Kadını” ifadesi derken alt kısım şalvar(ımsı bişey) veya yekpare bi elbise… Themis ve dantelli göğüs dekoltesi?!…

Comments are closed.