Similar Posts

52 Comments

 1. ekşi sözlük yine, yeni, yeniden kapatılmış.
  sonra nolmuşsa yine, yeni, yeniden kullanıma açılmış…

  bu işin boku çıkmadı mı artık? özgürlük dediğiniz şey türbandan ibaret değildir eyy müktedir kimseler!

 2. Site kapattirmadan sorumlu devlet bakani Prof. Dr. Harun Yahya kapattirmistir, sonra yazilanlari silmislerdir tekrar actirmistir. Bakan bey cani sikilirsa yine kapatabilir kimse bir sey diyemez.

 3. harun yahya “evrimi kanıtlayana 10 trilyon (ytl değildir heralde, tl midir ki?) vericem” demiş bu arada. hahaha ben buna gülüyorum ya…

 4. o zaman harun yahya da bana allah’in varligini kanitlasin ben ona 20 trilyon vereyim (tl degil ytl)

 5. Adnan Hoca yaptırmış deniyor.. Ne kadar doğru, bilemiyorum..Yakında toptan kitap yakmalar da başlar herhalde..

  Durmak yok, sansüre devam…

 6. simdi bunu okuyunca actim baktim tepede “flas flas flas genelkurmay’dan yayin yasagi geldi” baslikli haber var vatan’in internet sayfasinin tepesinde. taraf’in belgeli melgeli yayin yapmasini yasaklamislar. bir garip oluyor tabii insan. sansurlenen bir gazeteyi acip bakinca baska bir sansur haberi okuyorsunuz. manyaklik sinirlarina dayandi olay. eleman yukarida yaptigim yorumlari okudugu an fasulyeden de kapatilacak demektir. bence acil durum plani yapilsin dea tarafindan. iste bi blogspot domaini alsin fasulyeden.blogspot, tepeye de bi banner koysun, sitemiz kapatilirsa tum hedefimiz bu adrestir diye insanlarin beynine islesin. site kapatilinca son durumu blogtan aktarir sevenlerine, biz de merakta kalmayiz. super dusundum bak ayakustu yine.

 7. daha ne malzeme varmis yahu gazetede. oku bakalim. sansurlu gazetede ayni gun cikan baska bir haberden bir paragraf

  “Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye’nin özellikle son yıllarda hızlanan ekonomik ve siyasi reformlar sayesinde fikir, ifade özgürlüğü ve kültürel çeşitliliğe saygı alanlarında AB kriterlerini büyük ölçüde gerçekleştirdiğini, yazarlar ve kitaplar üzerinde uygulanan bazı baskı ve sınırlamaların zaman içinde azaldığını ya da ortadan kalktığını söyledi.”

  – Bana sakanin tarifini yapabilir misin hamdullah?
  – Abi “yazar ve kitaplar” demis, sansurlenenler internet siteleri, html kodlari ve kilobytlerdan olusuyor.
  – Tesekkurler hamdullah.

 8. İşin garip yanı -bunu ekşi’ye de yazmışlar- sansürün ilk uygulanmaya başlandığı anlarda apar topar “com.tr” uzantılı adresi devreye soktular, ama bu da bir işe yaramıyordu, çünkü ana sayfaya bakabiliyordunuz sadece. Bir habere tıkladığınızda, yönlendirildiğiniz sayfa sansüre uğrayan gazetevatan.com’dan yayın yapmaya devam ettiği için güldüren bir durum ortaya çıkıyordu.

 9. 24 ekim 2008 itibariyle Blogger.com sitesine ve bu site üzerinden yayın yapan tüm bloglara erişimimizin engellenmiş olması ne gurur verici di mi?

 10. inanılır gibi değil yahu… demokrasi, özgürlük masalları anlatıyor halen daha yurdumun yerel seçim çalışmalarına maruz kalam kesimlerinde…

 11. inanilmaz. artik mahkeme kararini da yazmiyorlar, engelledik lan dagilin, sebep mebep yok.

 12. Şöyle diyor;

  Google’ın ünlü blog sitesi Blogger (Blogspot) Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesinin kararıyla erişime kapandı.

  Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.
  T.C. Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi 20.10.2008 tarih ve 2008/2761 sayılı kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.

  Access to this web site has been suspended in accordance with decision no: 2008/2761 of T.R. Diyarbakır 1st Criminal Court of Peace.

 13. 2008/2761 neymis, nasil bakiliyor buna. Internette vatandaslik numarasi sorgulama gibi bir sistem var mi? Gerci adnan bey kendi mahkumiyet kararlarini ve deli raporlarini yayinladigi icin oyle bir site varsa onu da engelletmistir.

  http://www.adliye.gov.tr

  Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.
  T.C. Karabuk 1. Harbici Ceza Mahkemesi 44.19.102 tarih ve 19438/238234 sayılı kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.

 14. Başlığın adı da değişti mecburen. İnşallah sık güncellediğimiz bir girdi olmaz ama gidişat hiç te öyle değil tabii…

 15. Ohoo hala açık mı fasulyeden, site yapıyoruz diye geçiniyosunuz arkadaş. Bir engellenmişliğiniz bile yok. Utanç vesikası!

 16. bence acil durum plani yapilsin dea tarafindan. iste bi blogspot domaini alsin fasulyeden.blogspot, tepeye de bi banner koysun, sitemiz kapatilirsa tum hedefimiz bu adrestir diye insanlarin beynine islesin. site kapatilinca son durumu blogtan aktarir sevenlerine, biz de merakta kalmayiz. super dusundum bak ayakustu yine.

  Asıl şimdi sıçtık Ağam 🙂
  blogcu.com’a mı açsak bir tane, hehe

 17. simdi baska oneriyle gelcem onu da kapatacaklar. yeraltina inelim.

 18. dea şimdi hukukla falan ilgilenen arkadaşlar daha iyi bilirde. Yasaklar çağa ayak uyduramamış ülkemin yargısından geliyor. Çağa ayak uyduramamış hükümetinden değil. Kavram kargaşasına mahal vermeyelim…

 19. werdure yasama yetkisi nedir bilir misin?
  bu ülkenin yasa koyucusu yargı değildir, meclistir.
  hatta gerekirse kanun hükmünde kararname ile yürütme, yani hükümettir.
  yargı var olan yasayı uygulayandır.

  anasaya dersiniz yok muydu lisede?

 20. ortega, sana web hosting satalım mı 🙂
  ortega.fasulyeden.com yıllık 50 dolar haha

 21. ulan dea bu yasagin altinda sen varsin dimi rantci? bana da 300 gram hosting sar ordan, ogrenci indirimi var mi, ben ogrenciyim.

 22. Ben vatandaşlık dersi aldıydım zamanında sayılmaz mı o?
  Türban konusunda gerekçeli kararda, halkın seçtiği meclisi tanımayan, burnunun doğrultusunda karar çıkmadıkça kralını takmayan yargının yasama yetkisi yok, onu biliyorum da yargının haberi yok kanımca. Usül esas muhabbeti. Konuyu bulduk nasılsa, “hep bu takunyacıların işi” şeklinde hazır paket muhalefetçilik.

 23. ya ahşap cilası kılıklı arkadaşım git bir doktora görün.

  diyorsun ki bana “hükümete sallamayın yargı veriyor kararı”
  ben de diyorum ki yasa koyucu olan hükümettir, bu hükümetin hazırladığı yasa ile kapanıyor bu siteler…

  yok esas, yok usül, yok halkın seçtiği meclis filan, ne diyorsun allasen?

 24. polis iskence yapiyor, olduruyor, hukumetle ne alakasi var gibi olmus bu. polise sokak ortasinda adam dovme yetkisini de secimden hemen once bu hukumet vermisti. google video da mi kapanmis, bi arkadas soyledi ama buraya yazmamis dea, dedim acaba bi yanlisi mi var. artik turkiyedekilerin okuyacagi bir yazi yazarken link veremiyorum lan.

 25. Benim dns ayarları oynanmış durumda, her tülü yasaktan bihaberim ama ekşi’de yazılanlara göre, google video da erişim yasağı komedisine uğramış.

  Olayı “bunlar hep takunyacıların işi” şeklinde basite indirgemek elbette ki hep muhalefet tam muhalefet noktasında eleştirilecek bir durumdur werdure (genelleme babında)..amma ve lakin bu son blogger rezaletinde olayı parmaklayan digitürk olsa da, bu yasaları başımıza kakan yer bellidir. yasama-yürütme-yargı üçlüsünün yasama kısmına bakan kimdir ki? Doğal olarak bunları eleştiremiz geremekte. Sence burada yanlış olan ne?

 26. Dea konuyu sulandırmadan biraz mantık kullanarak inceleyelim. Haklı gerekçelerle yasaklanmak istenen bir video var diyelim. Misalen terör örgütünün propoganda yapmasını engellemekten doğal ne olabilir. Ama karşılarında muhattap alacakları bir yetkili yok,haliyle şunu diyemiyorlar “youtube şu videoyu kaldır”. Youtube o videoyu kaldırmıyor site toptan kapanıyor. Yasada mantıksız bir şey göremiyorum ben. Uygulanış bakımından yaşanan sıkıntılar beni de çok sinirlendiriyor. Buna formül bulunabilir mi dersen açıkcası ona benim aklım ermiyor
  Şimdi konu ile alakalı mantıklı bir formül yürüt onu konuşalım. “Bu dincilerin işleri bu kadar olur işte” diye giydirmek çok kolay, basit kaçıyor. En azından biraz zeka pırıltısı bekliyor haber sitelerine yorum yapan insanlardan farkın olmalı yani. Ha burası internet deryası her türlü şey olmalı dersen kesinlikle karşıyım. Kutsal değerlerimize saldıran, terör örgütünün propogandasını yapan sitelere kesinlikle geçit verilmemeli.
  Yasama mevzusuna gelince anayasa mahkemesi geçenlerde yasama olayını senin benim ortaokulda öğrendiklerimizden farklı olduğunu gösterdi. Halkın iradesi ile seçilen meclisin ideolojik görüşü yargıdaki arkadaşlarla uyuşmuyorsa yasa çıkaramıyorsun.

 27. Birincisi geçenlerde anayasa mahkemesi yapılacak yasa değişikliklerinin anayasaya uygun olmadığına kanaat getirdi. Bu da zaten tüm gelişmiş toplumlarda anayasa mahkemelerinin görevidir. İstediğin yerden tut, uzat, çevir, sanırım varacağın son nokta “Anayasa Mahkemesi demokratik değil” demek olacak ki, o noktada ben senle aşık atamam, pes ederim, açık konuşayım.

  İkincisi ben sana ne anayasa mahkemesi dedim, ne de halkın iradesi dedim. Sen dedin ki bu olayın hükümetle alakası yok. Ben de diyorum ki, nasıl yok lan, onlar hazırlamadı mı bu yasayı? Sonra yok halkın iradesi, yok anayasa mahkemesi, bik bik bik yorum yapıyorsun.

  Çok net ve açık soruyorum. “Yasaklar çağa ayak uyduramamış ülkemin yargısından geliyor. Çağa ayak uyduramamış hükümetinden değil. Kavram kargaşasına mahal vermeyelim…” diyen bir insan olarak bu yasayı hükümetin hazırladığını biliyor musun? Bilmiyorsan, öğrendin mi? Öğrendiysen hakikaten yanlış yorum yapmışım diyebilecek misin?

  Üçüncüsü ben ne yazılarda, ne de yorumlarda “Bu dincilerin işleri bu kadar olur işte” minvalinde birşey söylemedim. Tek söylediğim özgürlük sadece türban takmak değildir. Buna itirazın var mıdır? Hükümet özgürlükçüdür, bu yasa sansür değildir diyebilir misin?

  Eğer evet diyebilirim dersen, evrimi araştıran bir profesörün sitesi neden kapatılmaktadır? kutsal değerlere mi hakaret etmiş, neyin kutsal değeri, kimin kutsal değeri? avea.com neden kapatılmaktadır? terör propogandası mı yapmaktadır, bizim haberimiz olmadan? Cevap verebilecek misin, yoksa bik bik bik yönteminde ısrar edecek misin?

  Zeka parıltısı lafına hiçbir şey demiyorum, benim ağzımdan çıktığını iddia ettiğin bir sav var, o sava kendince cevap yazıyorsun. Oysaki ne o sav benim savım, ne de o cevap beni ilgilendiriyor.

  Hala daha anayasa mahkemesi deme allahını seversen. Zira “bu yargının işidir, hükümetin değil” diyen birisi için bu kadar çok tuşa basmış olmak yaralıyor zaten beni, bir de konuyu çarpıtırsan kederden kör olacağım…

  öptüm, kib, babay…

 28. youtube ornegini ele alirsak devlet bu konuda muhatap bulamiyoruz o yuzden komple kapatiyoruz diyor. gercekten tum dunyada cocuklarin cinsel somurusu, teror propogandasi, bomba yapimi gibi bilgileri iceren siteler yasaklanir. yani bu olay turkiye, amerika, isvec olayi degil, tabii ki evrensel bir hak bu tur siteleri kapatmak. herkesin dile getirdigi cikmaz su, youtube bunlari yapan bir site degil, kullanicilari yukluyor bu videolari. bu durumda bazi prosedurler var tabii, mesela sakincali videolar kaldirilabiliyor. mesela youtube’da bir tane family guy videosu bulamazsiniz, 5 saniye kare bile yoktur, bulursaniz 3 saat sonra bir daha bakin ucmustur o video. ayni sekilde bizzat benim yukledigim ve kendime ait tribun goruntuleri digiturk tarafindan silinmistir. digiturk dahi muhatap bulurken turkiye cumhuriyeti devletinin bulamiyor olmasi inandirici degil. iki secenek var, birincisi devlet gereken kurumlari kurmamis ve o kurumlar calismiyor (bu tur durumlarda tipki digiturk gibi videoyu kaldirabilecek bir etkisi olan), ikinci secenek bu tur kurumlar youtube’dan oyle yetkiler istiyor ki tipki cin gibi devletimiz videolari kendi sansurunden gecirip kullaniciya sunacak. yani bunun kapsamina ataturk’e hakaret, teror propogandasi gibi acik suclarin yaninda harun yahya’ya laf sokmak gibi esnek suclari da getirmisler, ve youtube buna izin vermiyor. eger cin’in sansur uygulamasina cok iyi yapiyorlar, cok haklilar, ozgurluk dedigin bir yere kadar, kudretli devletimiz bizim ne izleyecegimize karar verir diyorsaniz bu site kapatmalar cok hakli. yok oyle sey olur mu diyorsaniz her iki secenekte de bu yasagin temel dayanagi olan yasa ve onu yapanlari elestirmek gerekiyor.

  diger yandan evet bu yasayi bu hukumet yapti ama dusunun bakalim su yukarida yazdiklarimla 301’in ne farki var. gercekten 301 gerekli ve bir seyleri koruyan bir yasaysa neden yukarida yazdigim ikinci secenek haksiz bir durum olustursun? bu internet sansur yasasi 301’in bir boy ufagi ve biraz daha az zehirlisi, bize dokunmuyor. sadece bize dokunan yasaklara mi ses yukseltecegiz boyle? o zaman werdure de hakli iste. devletin ozgurlugun sinirlarini cizmeye hakki varsa cizmis iste, dusunce ozgurlugunun de, internet ozgurlugunun de. bunlari birbirinden soyutlayip al sana internet sansuru, al burada akp, al sana denklemin sonucu sansurcu akp, sorunun kaynagi bu degil, bunu gormek gerekiyor once. bu yasayi yirtip atsak, youtube, blogger acilsa, akp’yi devirsek elde kalan yasalar, yasaklar opozgur bir ulke mi sunuyor bize, tek derdimiz hukumetin adi mi su anda?

 29. bana yöneltildiyse eğer, 301’i savunan birisi değilim zaten.

  ikinci secenek bu tur kurumlar youtube’dan oyle yetkiler istiyor ki tipki cin gibi devletimiz videolari kendi sansurunden gecirip kullaniciya sunacak.

  Geçenlerde TK başkanıydı sanırım, blogger engellemesi ile ilgili blogger bize admin hesabı açmalı, yasadışı yazılara müdahale edebilmeliyiz minvalinde birşeyler söyledi.

  * * *

  Bana sorarsanız eğer, internet özgürlüktür! PKK’lısı da kullanır TSK’lısı da… Sübyancısı da, mature fetişleri de… Kimse karışamaz…

 30. Yetkili kurumdan bir kişi You Tube yasağıyla ilgili şöyle demişti diye hatırlıyorum: “O kadar büyük bir site olmasına rağmen, Türkiye’de muhattabımız olan bir You Tube yetkilisi yok. Sorun buradan kaynaklanıyor”.

  Ya bunlar kime nasıl ulaşacaklarını bilmiyor, ve eğer durum böyleyse Lig Tv yetkililerinden ders almaları gerekir. Malum adamlar bu konuda çok başarılı.. yahut yalan söylüyorlar..İkisinden biri işte.

 31. Lig TV youtube’dan spesifik videoları sildirirken, blogger’ı neden komple kapattı anlamıyorum.

  Ki zira blogger’ın stream yayın yapan bir sistem olmadığını, sadece video kodlarının embed edildiğini, haliyle aslında kaçak lig tv yayınını blogger sitesinin değilde, 3. parti sitelerden kaynaklandığını farkedebilmek neden bu kadar zor?

  bu kadar mı uzaksınız bu işlerden?

  bilmediğim için soruyorum justin.tv yasaklı mıdır mesela?

 32. Altar demiş ki:

  Bence verduş sağlam kapaklamış.

  Bozacının şahidi şıracı…

 33. Yaauv pacozun baskani yeni hayat felsefem geregi bi sure didismiycem seninle.

  Lafimi goduuum begenen alir, begenmeyen birakip kacar tarzi bi yaklasimin var yok benim savim degil, ben oyle demedim vs diyerek kacak bi dovus stili olmus, ben zaten boyle ikili mucadelelere girmem.

  Kaldi ki bu bozaci gibi ucuuzzz, basiiiiit yorumunundan sonra Verdusun pirilti temennilerine de icten katiliyorum.

 34. Esasında güzel uygulamalar yapılabilir. Misal bizim Yasal bir blogumuz, yasal bir porno sitemiz yok. http://www.TTnetblok.com.tr. Herkesin kendine ait blogları olur. Blogspot yerine kullan. ttnetporno, bu da gayet tutacağını düşündüğüm uygulama. youporn falan yerine kullanırsın.

  Youtube’tan kendimize özel database isteyeceğimize kendimiz bunları üretebiliriz.

  google zaten bize ait google.com.tr yapmış. Hotmail, yahoo keza öyle. Bizim artık kendi yurtdışı iplerimiz dışında çıkışımızı da yasaklanırsa bence tadından yenmez. Kendi suyumuzda kavruluruz.

 35. Size daha enteresanını söyleyeyim; Youtube filan onlara bir girerseniz, oralarda aynı partinin bazı toplantılarında maalesef bırakın çarşaflıyı, başörtülülerin dahi oralara nasıl sokulmadığını, onlara karşı nasıl bir mücadele yürütüldüğünün belgeleri bizim elimizde var.” Erdoğan, bir gazetecinin “Youtube’ye girilmiyor” sözlerine, “Ben giriyorum, siz de girin” karşılığını verdi.

  Başbakan da vtunnel’ci çıktı…

 36. Hamdolsun giriyoruz
  gören de ıraka giriyor zannedecek

 37. Gecen gun bi’ mac skoru bakmak icin livescore acayim dedim. Girilmiyor. Ulan onu niye kapattiniz abi? Internetin ne oldugu konusunda bir fikirleri var mi gercekten merak ediyorum…

 38. last.fm ve myspace nasil kapatilir yahu, telif hakkini almadiklari sarkilari koymuyor ki bu siteler.

  Artik cok net ortaya cikti sanirim, bu sansur isi rusvetle donuyor. Turkiye icin muzik sitesi mi acacaksin, ver parasini kapattir en buyuk iki rakibini, mecbur kalsinlar seni kullanmaya. Canli mac sonuclari gosteren sitelerin kapatilmasi da ondan. Kapatmak zaten kolay, bir tane bikinili kiz avatari olan kullanici varsa site ahlaka aykiri diye kapatirsin. megaupload kapatiliyor, rapidshare catir catir calisiyor, neden acaba? Iyi para var bu iste belli ki, cok adamin 7 sulalesi iflah olmustur. Memleketten bir kez daha tiksindim arkadas.

 39. canlı maç skorları sitelerini kapatma sebepleri, yurtdışı bahis sitesi bannerları.

Comments are closed.