Similar Posts

23 Comments

 1. İhtiyaç duyulduğunda şu güzergahlar trafiğe kapatılacak:

  Sefaköy D-100 yolu güney katılımı, Küçükçekmece D-100 yolu Florya ayrımı, Şükrü Balcı Polis Okulu istikameti ve güney katılımı, Basın Ekspres yolu havalimanı istikameti ve D-100 güney katılımı, Florya ışıklardan, Askeri Havalimanı istikameti, Askeri Havalimanı kavşağından sivil havalimanı kavşağına kadar olan bağlantı yolu.

  Atatürk Havalimanı A, B, C, kapılarından çıkışlar, CNR fuar merkezi çıkışları, Atatürk Havalimanı’ndan itibaren Esentepe Balmumcu ayrımına kadar D-100 yolu tüm güney katılımlar.

  Boğaziçi Köprüsü’nden Beşiktaş istikameti, Zincirlikuyu’dan Balmumcu, Barbaros Bulvarı ve Beşiktaş meydanına açılan tüm cadde ve sokaklar, Yıldız Posta Caddesi’nden Balmumcu istikameti, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden Dolmabahçe Sarayı ve Conrad Otel istikametine olan cadde ve sokaklar, Conrad Otel’den Galata Köprüsü istikametindeki Barbaros Bulvarı, Beşiktaş, Çırağan, Dolmabahçe, Meclis-i Mebusan ve Kemeraltı caddeleri ile bu caddelere çıkan sokaklar, Mete Kavşağı ve Süzer Plaza’dan Dolmabahçe kavşağına inişler.

  Tophane-i Amire Binası çevresindeki cadde ve sokaklar, Perşembe Pazarı Tershane Caddesi’nden ve Şişhane’den Unkapanı köprüsüne gidiş, Unkapanı Bankalar Caddesi, Unkapanı Köprüsü’nden Gülhane alt kapı istikametine tüm cadde ve sokaklar, Gülhane tramvay durağı, Beyazıt Meydan’dan Sultanahmet Meydanı’na kadar tüm cadde ve sokaklar, Ayasofya ve Sultanahmet meydanlarına çıkan tüm cadde ve sokaklar. Sirkeci Meydanı’ndan Askeri Havalimanı kavşağına kadar Sahil Kennedy Caddesi’ne çıkan tüm cadde ve sokaklar.

  E a.k oldu olacak tatil ilan edin bir gunluk, kimse evinden cikmasin. Ya da biraz daha kastirin, sokaga cikma yasagi ilan edin gotunuz yiyorsa…

 2. Hukuk danışmanımızın olması ne kadar güzel 🙂
  Yazıdaki bazı ibareler Türk adalet sistemi ile sorun yaşamamak adına düzeltildi 🙂

 3. tam da obama’nın geliş saatlerinde karaköy’den tepebaşı’na doğru gitmeye çalışacağım. Bakalım muvaffak olabilecek miyiz…

 4. Obama says:
  -Fasulyeden.com’un sıkı bir takipçisiyim.
  -Ben de müslümanım.
  -Türkler yangına körükle gider.
  -Bir türk dünyaya bedeldir.
  -Abdülmecid>Abdülhamid
  -Biz nükleere töbeliyiz İran’da töbe etsin.
  -Pkk ibnedir,El Kaide şerefsizdir.
  -Amerikanın geçmişinde kan vardır.
  -İmam Hatip Okulu açacağınıza Ruhban Okulu açın.
  -Hidayet ile Mehmet Okur’u seveim ama Solomon Fener’e dönmeli.

  Ve son olarak RTE Kasımpaşalı ise ben de Kasımpaşalıyım…

 5. ABD halen, kendi bazı karanlık dönemlerini ele alma sonucuyla yüz yüze. Washington Anıtının karşısında, Abraham Lincoln Anıtı bulunuyor. Kendisi, Washington’un başkanlığı sonrasında, köleleri kurtaran kişidir. Ülkemizde kölelik ve ayrımcılık geçmişi var. Tarih, her zaman psikolojik gerçeklerle dolu. Ama geçmiş, eğer çözümlenemezse omuzumuzda büyük bir ağırlık oluşturur. Her ülkenin bu anlamda geçmişiyle barışması ve daha iyi bir geleceğe yönelmesi gerekmektedir.

  Bu Mecliste konuşurken, tabii ki 1915 yılında yaşanan kötü olayları da gündeme getirmek lazım. Bunlar, benim değil, Ermenilerin ve Türklerin birlikte çözeceği sorunlardır.

  Bence 301’den yargilayalim hazir Turkiye’deyken. Hem cumle aleme dis politikamizin ne kadar onurlu oldugunu gosteririz hem de Isvicrelilerden Dogu Perincek’in ocunu aliriz. Sirf sunlari soylemek icin kac bin kilometre gelmis adam, profesyonel provokator.

 6. “Afganistan için daha fazla asker lazım, hadi canlarım bir zahmet” demek için gelen bir ABD başkanı’na halkın duyduğu sempatiyi anlamakta güçlük çekiyorum. Tamam sevimli adam, gülüyor filan ama asker istiyor, işgal için istiyor, öldürmek için istiyor. Biz hala Obama rüzgarından çıkamıyoruz. Anlamak güç.

 7. Bu Mecliste konuşurken, tabii ki 1915 yılında yaşanan kötü olayları da gündeme getirmek lazım. Bunlar, benim değil, Ermenilerin ve Türklerin birlikte çözeceği sorunlardır.

  Bunu desin canimi istesin Aga. Mesele Isvicre’nin, Amerika’nin meselesi olmasin. Acilar ustunden kimse politika yapmasin, acilarimiz bize kalsin…

 8. Tosun bu ilk cumleyi bir Turk milletvekilinin ettigini dusun millet meclisinde. Bir dusun bakalim o adam linc edilir mi edilmez mi? Ne gundemi lan, ne olayi lan demezler mi adama? Ona yapilacak linc Obama’ya yapilsin bakalim.

  Ayrica ben bu baska ulkeler karismasin meselesini de anlamiyorum. Ermeniler surulmus, gitmisler, savastan kacmislar ne olmussa olmus ama bircogu o siralarda yurttan ayrilmis Dunya’nin dort bir yanina yayilmis. Amerika’da, Fransa’da toplanmislar. Artik onlarin memleketi Amerika, Fransa olmus, bu ulkelerin vatandasi bunlar. Tabii ki kendi meselesini ulke politikasina sokacak. Yahu biz katletmedik, surduk, kabul ediyoruz, siz de surulunce gidip baska memleketi memleket bellemissiniz, ama artik Ermeni de sayilmazsiniz, bulasmayin bu islere mi diyelim simdi bu adamlara? 1.5 milyon Ermeni var Amerika’da, onlarin politikayi sekillendiriyor olmasi, her baskanlik seciminde bu meselenin dilleniyor olmasi paranormal guclerin isi mi? Bu 1.5 milyon adam orada tesadufen yasamaya baslamadigina gore bu acilar onlardan cok benim acim desem kim inanir buna?

 9. Cigerim benim demek istedigim, illallah geldi artik bu konudan, elin Isvicrelisi, Amerikan’i konusacagina bu konuyu, otursun bir zahmet Turkiye ve Ermenistan konussun bu konulari, ama artik oturup konussunlar. Iki devlet arasinda halletsin. Ben sanmiyorum ki Ermenistan ciksin “Ya kusura bakmayin ben kendimi 1915 olaylarini yasayan Ermenilerin temsilcisi olarak gormuyorum, aha noter tasdikli vekaletname bundan sonra Fransa olacak mudahil avukat.” desin.

 10. Yahu zaten benim de dikkat cekmek istedigim nokta “biz”den birisi bu konuyu tartisirken alacagi tepkiler, hatta surundurulecegi mahkemelerdi. Bu konu meselenin nesnesi. Bizde Demokles’in kilici gibi basimizda sallanan yasalar var, eger Dunya’da ses getirmis bir yazar degilsen fikrini dile getirip mahkum edilmen var. Ama gelip tam da meclisin gobeginde Amerikan baskani ayni laflari edince sus pus dinliyorsun.

 11. Bir Amerika Başkanı ancak bu kadar özenli, nağmeli ve güzel konuşabilirdi Türk halkına karşı. Danışmanları süper bence herifin. Şu danışmanını Recep Tayyip istesin bence. Ne güneydoğu sorunu kalır ne laik-islamcı ayrımı.
  Oboma hazır atasözümüzü kullanmışken biz de ziyarete dair söylemimizi atasözümüzle sonlandıralım.
  “Karıncaya fiili livatada bulunup belini incitmemek”

 12. O cümleyi Türkiye’de biri kursa dedi ağa, Hrant Dink hayatı boyunca bu cümleyi kurdu aslında tek direttiği şey buydu ama sonuç ortada. Sanırım bazı şeyleri aşmamız çok ama çok zor. Ama Obama’nın gelip bunları söyliyebilmesi ve bizim bundan mutlu olabilmemiz ise fazlasıyla manidar.

 13. Konu dışı olacak ama, “Müya da çalışamam ben ya, çok halk işi” diye bir demecin oldu mu sert?

 14. Yok ben sert’in savunmasını merak etmekteyim. Konuya ordan giriş yapayım istedim.

  En nihayetinde ATBS bu ülkenin TSK’dan sonra en güvenilir kurumudur.

 15. Oldu ancak elbette ATBS’nin beni hiç sevmemesinden kaynaklanan konuyu farklı yerden ele alıp kafama kafama vurma durumu vardır ki bu senin de başına geliyor dea severek takip ediyorum:) , en kısa zamanda gerekli açıklamayı yapmak ve konuyu tartırşmak isterim.

 16. Kaldı ki bu konuya burdan nasıl geldin ve Hrant’la nasıl bir ilişki kurdun merak içindeyim 🙂

 17. Yok sen halkların kardeşliği inancında, ezilen sömürülen insanların yegane kurtarıcısı olduğun için, “yok” dedim, “dememiştir öyle” 🙂

 18. Evet yeganeyim ben tek başıma devrimi yapıcam az kaldı her şey kontrol altında ama işte bi tek ATBS kişisine takılıyorum ne yapsam geçemiyorum kendisini biraz destek çıksa yarın devrim yaparım o derece 🙂

 19. Kafana mafana vurduğum yok. Bana boşuna bok atma. Neticede senin sertleşmemiş bıngıldağın yargıya aksetmiş durumda. Dahil etme beni durdurk yere. Ama sen biraz daha dinlemek ve de adam olmak yerine sürtersen dışarılarda yakında bana denk gelicen zaten.

 20. Naptım yaptım yine tepki çektim ya bi şey demiyorum artık. Ayrıca gezip tozmama izin çıktı dr. tarafından artık özgürüm.

Comments are closed.