Similar Posts

11 Comments

 1. Barbarca katledilen 35 kişi ama onlara iade-i itibar yapamamış hatta yakıldıkları yeri lokanta olarak kullanmaya bile ses çıkartamamış bir devlet anlayışı…
  katledilen 35 candan biri olan 19 yaşındaki Serkan Doğan ın ağabeyi Serdar Doğan şöyle isyan ediyor:
  “Madımak otelinin altına açılan et lokantasıyla 15 yıldır yakmaya, dumanını tüttürmeye devam ediyorlar. Kendileri için adalet, özgürlük, hoşgörü,anlayış, demokrasi isteyen iktidar, Madımak ın yanmasına seyirci kalıyor. Sahte ve samimiyetsiz alevi açılımları ,insan hakları havarisi kesilmeleri, travma uzmanı açıklamaları, bizim 15 yıldır yaşadığımız travmaları görmezden gelmelerini anlamak mümkün değil.Madımak ın 10. yılında iktidara geldiler.15. yılında ezici bir çoğunlukla halen iktidarlar. Ve biz 15. yılında yanmaya devam ediyoruz. Ateşi söndürmeye hiç niyetimiz yok; bu ateş ya hepimizi yok edecek ya da kurtaracağız 33 dostumuzun Madımak ta kalan anılarını ve gülüşlerini…

  bugün de 1 temmuz darwin in evrim teorisini açıklamasının 150. yıldönümüymüş. Ama 2009 da kutlanacakmış. Konuyla alakası yok ama bir dipnot.

 2. güneşin akyüzüne bir duman çöktü
  bir türkü çığlıkla ateşe düştü
  kuytu bir köşede bir çiçek küstü
  büktü yaprağını boynunu büktü

  şu sivas’ın elinde sazım çalınmaz
  güllerim yandı yüreğim dayanmaz

  kararmış yüreğin hiç ışığı olmaz
  bilmezmisin ki türküler yanmaz
  günü gelir sanma hesap sorulmaz
  dayanır kapına pir sultan ölmez

  şu sivas’ın elinde sazım çalınmaz
  güllerim yandı yüreğim dayanmaz

 3. Zaman gazetesine göre de meğer oteli yakmamışlar, sadece otelin önünde bir otomobil yakmışlar da, talihsizlik işte otele sıçramış, dumandan ölmüşler rahmetliler. bildiğin talihsizlik, organizasyon eksikliği…

  bir de hala daha yapılanları haklı göstermek gibi bir çaba dikkat çekiyor. denmiş ki “aziz nesinin pir sultan abdal kültür festivalinde yaptığı konuşma gerginliğe sebep oldu”

  bahsedilen konuşma da bu:
  http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=1+­temmuz+1993+aziz+nesin+in+sivas+konusmasi

  a­z­ bile yapılmış hakikaten, şu tahriğe bak hele!

  kendi lisanınızdan; edep ya hu!

 4. Reşo ben seni gerçekten anlamakta zorlanıyorum. Yahu git askeri darbecilere ergenekonculara atatürkçülere saldırsana. Onlar daha çok prim yapıyor. Hem arkana neoliberalleri ikinci cumhuriyetçileri saros çocuklarını da alırsın.
  Ama sen gidip doğduğu günden beri demokrasi havarisi kesilen yılmaz insan hakları savunucuları büyük demokrasi sevdalıları 24 saat boyunca hukuk ta hukuk diyen aslan parçalarına saldırıyorsun.
  Kınıyorum!!!!

 5. Haklısın abi. 15 sene önce kendisi gibi düşünmediği için, kendisi gibi inanmadığı için insan yakan gözü dönmüş orospu çocuklarının; bugün nasıl demokrasi ve insan hakları eksenine geldiğini, düşünce özgürlüğünü ne denli sıkıca savunduğunu, bir de üstlüğüne üstlük laikliğe olan saygılarını, bunun ne büyük bir gelişme olduğunu anlayamıyorum, almıyor kafam. aslında ben ne büyük yobazım ya…

  sevgi pıtırcığı, ılımlı islamcılar, sıcak çorbacılar bana öğretecekler ama bunu, azimliyim. öğrenicem.

 6. Evet, canli canli insan yakabilen katillerin zihniyeti demokrasi, insan haklari falan demeye basladigi icin bunlari toptan cope atmaliyiz. Ya da bu zihniyetin hukumetinin (oyle tasvir ediliyor ne de olsa) demokratik olmayan yollarla devrilmeye calismasini alkislamak, desteklemek lazim neden cunku bunlar katiller, 15 sene once insan yakmislar. Evet, zaten sorospu cocuklariydi o gun kibriti bunlara veren ve hatta mahkemelerine gidip bu katilleri destekleyen. Mesela bugun basortusu yasaginin kalkmasini isteyen neo-liberal, emperyalist, isbirlikci masalar o katliami sevinc gozyaslariyla karsilamisti, Allah’a sukur cevrede toplanan vatandaslarimiz iyi demislerdi. Ben o gun 4. cumhuriyetci kahvesinde liboslarla okey oynuyordum mesela, tum bu muhabbetlere sahit oldum.

 7. Erkan buradan ekmek çıkmaz sana, ergenekona alalım biz seni.:)

 8. valla boyle bir olaydan bile ekmek cikarma derdinde olan ben degilim. bizim macin taraflari topu birbirine atiyor, bir taraf iyice sapitmis sivasta ergenekon parmagi yazmis, digeri tutmus konuyu liberaller, bilmem kacinci cumhuriyetciler diye baglamis. burdan ekmek cikarmaya calisan varsa bile ben degilim, cok rahat iddia edebilirim bunu sanirim.

  dip not: bir iki belgesel falan izlemek, iki kitap acmak lazim konuyla alakali. bizim kucuk o.s.’nin takildigi dernegin 35 kisinin kacis yolunu kapatmasini falan ogrenmek lazim. olayda sadece asiri dinci bagnazlarin degil asiri milliyetci islam sentezcilerinin de oldugunu bilmek lazim, lazim ki olaylari irdelerken gercekleri manipule etmeyelim, derin yaralar acan bir katliami bile siyaseten rakip gorunenleri karalamak icin kullanmayalim.

 9. bu dipnot iyi oldu. Hep bu olayda eksik bi taraf var diyordum böylece öğrenmiş oldum. Bugüne kadar hep manipüle etmişiz gerçekleri meğer. Hep karalamak çamur atma sevdasındaymışız yazık ki.
  Neyse daha dikkatli olmak lazım bundan sonra.

Comments are closed.