Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ajanda

14 Eylül 2009 Pazartesi

– Deplasmandan gel. Kahve iç.

– Okulun ilk günü. Alt dönemleri gözlemle. Fiziksel gelişmelere hakim ol.

– Kendine temiz bir önlük bul. Koca herif oldun.

– Yanlışlar yapıyorsun. Yanlışlar yapma.

– Okuldan çık. Klan’a git. İç.

– Uyu bi’ ara.

15 Eylül 2009 Salı

– 6.50’de uyan. Çünkü henüz çok gençken bu bölümü tercih ettiğin için bazı çevreler yeterince uyumaman gerektiğini düşünüyorlar.

– Kendine temiz bir önlük bul. Malzeme otlan, haybeye para harcama. Canoğlan’ı düşün. Düşün ki yüreğin şenlensin, düşün ki güneşli güzel günlere inanan mutlu bir yusufçuk havalansın.

– Kantini gözlemle. Sene boyunca işine yarayacağını düşündüğün stratejik noktaları ve yöntemleri belirle.

– Yeni sınıfını öğrenci işlerine belirt. Çünkü henüz çok gençken sınıfta kaldığın için bazı çevreler senin sabit bir sınıfın olmaması yönünde hemfikirler. Yeni sınıf arkadaşlarını tanı. Ama tanışma. Cool ol, gizemli dur. Yaş avantajını iyi kullan. Merak uyandır.

– Bazı şeyler yap. Kahve al, sigara iç. Üniversiteye yeni adımını atmış gençlerin kitlesel şaşkınlık hareketlerini ve çevre edinme telaşelerini gözlemle, her şeye rağmen eğlenmeyi hakediyorsun.

– Ceb Vodgası.

– Yanlışlar yapıyorsun. Yanlışlar yapma.

– Halı sahada Dea’nin sağ çapraz bağlarında çeşitli zedelenmeler yarat. Sağlığına dikkat et, karşı takımda vicdansız gençler yok değil. Çok koşmak, koordine ataklar geliştirmek, hücum varyasyonları yaratmak gibi kaygıların olmasın. Takımında maçı kazandırmaya yetecek çirkeflikte oyuncular forma giymiyor değil.

– Uyu bi’ ara.

16 Eylül 2009 Çarşamba

– 6.50′ de uyan. Çünkü henüz çok gençken bu bölümü tercih ettiğin için bazı çevreler hala yeterince uyumaman gerektiğini düşünüyorlar.

– Kendine temiz bir önlük bul.

2 Comments

 • dea
  Posted 14/09/2009 at 11:28

  Halı sahada Dea’nin sağ çapraz bağlarında çeşitli zedelenmeler yarat.

  Maçan yerse yarat chuck 🙂

  * * *

  Yazı çok hoş olmuş. Ajanda serisi yapsana, haftada bir.

 • dellez
  Posted 14/09/2009 at 12:43

  Sali’ya Kadir Gecesi ile ilgili her hangi bir madde eklenmemis chuck. Aksam TRT’deki Sultanahmet Camii’nden naklen yayini kacirmayacagini umut ediyorum…

Leave a Comment