Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Anekdot #1

* Bence filozoflar da; en az şairler ve Mehmet Coşkundeniz kadar gayrı-samimi. Ama samimi olmamaları yanlışlarda oldukları anlamına gelmiyor.

* Ergenlik sonrası ‘piçe kasmak’ evresi çok uzun sürünce sıkıntı oluyor. “Çok piçiz” hep.

* Ünvan sevmediğimiz ve istemediğimiz yalanını daha fazla söylemeyin. Sahiden döverim.

* Yükselmek için gerekli olan kaideleri, ‘sorgulamamak‘ ve ‘kuralına göre oynamak‘ olan mesleklerin toplum nezdinde değerleri azalsa ya?

* Msn ortamında uzun süre online kalmak entelektüel çevrede hoş karşılanmıyor. Bunun anormal bir durum olmadığı tez duyurulsun. Bill Gates çıkıp basın açıklaması yapsın.

* Bill Gates’in kim olduğunu bilmesek, şaka yapamayacaktık.

* ‘Tempo’ kelimesi literatürden kaldırılırsa Ömer Üründül’ün futbol yorumculuğunu bırakacağı üzerine, bir muhatap edinebilirsem bahse girebilirim.

* ‘Kaygılanmak’ olayı, ne için olduğundan bağımsız, dünyanın en sinir bozucu durumu olabilir.

* Galiba gitar çalmak marjinalliğini tamamıyla yitirmek üzere. Yerini daha saykodelik enstürmanlara bırakıyor. Bir kızın, ismini henüz duymadığı bir enstürmanı kullanan bir erkek ile aynı yatağa girme isteğini sayısal değerlerle ifade edebilmek çok güç gibi geldi bi an bana. Sonra işim bitti, çıktım tuvaletten.

* Militarist duyguları tip ile ifade etmek alışkanlığı nesillerdir sürmekte olan bir zanaat haline geldi. Bu zanaat tükenmeye yüz tuttuğu durumlarda TRT 2 programlarına konu olabilecek mi acaba? Yer yer ak saçlı Tv spikerleri İstiklal Caddesi’nde zanaatın son temsilcilerinden olan orta yaş üstü emolarla röportaj yapacak mı? Bu kültürümüze de sahip çıkmamız gerektiği belirtilecek mi?

* ‘Tartaklamak’ kelimesini olayın ciddiyetini ayyuka çıkarmak açısından oldukça başarılı buluyorum.

* Eskiden sadece bizim sevdiğimiz bir şey, halkın yaygın kanısı halinde sevilmeye başlanılınca o şeyden irrite olmamız yaradılış itibariyle ezik olduğumuzun kanıtlarından sadece biri. Artık Umut Sarıkaya takip etmiyor oluşumu belirtebilecek başka bir açıklama sanıyorum mevcut değil.

* İnteraktif sözlüklerin insalara çağ atlatabildiklerini inkar etmemek gerekiyor. Kimi kısa zamanda atlıyor o çağı, kimi uzun zamanda. Çağ atladıktan sonra da sözlük ve sözlükçüleri aşağılayarak sözlük ekodengesine katkıda bulunuyorsunuz. Bu bir sürec.

* Bence Mehmet Coşkundeniz’in soyismini değiştirme fırsatı olsaydı bir dakika düşünmezdi. Zamanında bu şekilde tanınma hatasını yaptığı için değiştirmiyorsa elume versunler. Ayriluk defteruni.

7 Comments

 • dellez
  Posted 21/01/2010 at 09:03

  hepsine eyvallah da, anekdot yazının neresinde chuckiyeddin efendi?

 • dea
  Posted 21/01/2010 at 09:53

  Eveeeeetttt, dellez zulmü ile de tanıştığına göre; sen artık oldun chuck 🙂

 • Altar
  Posted 21/01/2010 at 23:10

  Amin hocam.

 • Post Author
  chuck
  Posted 22/01/2010 at 07:22

  Yorumu okuyucuya bırakarak gizemli olmak istemiştim 🙂
  Aslında istememiştim, öyle bi anekdot yazasım geldi oraya yazıya başlamadan önce. Anekdot olmadığı halde anekdotluk iddiası taşıyan yazılarla kişisel bir problemin olduğunu düşünmemiştim bunu yaparken abi 🙂

 • sechoe
  Posted 22/01/2010 at 18:45

  eline sağlık çak, yine keyifli olmuş yazı..

 • dea
  Posted 22/01/2010 at 21:08

  Sen hangi yüzle buraya giriyon la 🙂

 • sechoe
  Posted 23/01/2010 at 20:49

  ben mi? niye sevmiyosun beni dea, iki çalım attık böyle mi olduk şimdi 🙂

Leave a Comment