Ata’ya mektuplar

Bakırköy Belediyesi, sınırları içindeki 30 devlet, 10 özel ve 5 azınlık ilköğretim okulu öğrencileri arasında ‘Atatürk yaşasaydı ondan ne isterdiniz?’ konulu bir kompozisyon yarışması düzenledi. Mektuplar seçici kurul tarafından incelendikten sonra beğenilenler, Bakırköy’de sokaklarda afiş olarak yer alacak.

Mektuplardan bazıları şöyle:

Türk çocuğuyuz böyle kalalım

Sevgili Atam,

Çocukluğumdan beri sizinle bir gün geçirmeyi hayal ediyordum. Çünkü size soracak o kadar çok şeyim var ki, bunlardan birkaçını sormak istiyorum. Atam öncelikle yurdumuzdaki insanların birbirlerine kötülük yapmamasını barış içinde yaşamamızı istiyorum. Hastaları iyileştirmeniz, fakirleri zenginleştirmeniz mümkün mü? Atam bizler hep neden Avrupa ülkeleri gibi olmaya çalışıyoruz? Bizler Türk çocuğuyuz ve böyle kalmak istiyoruz. Lütfen bunu bize sağlayabilir misiniz?

Yeraz MOR Yeşilköy Ermeni İlköğretim Okulu-3/A

* * *

Malatya’dakiler de senin çocuklarındı

Sevgili Atam,

Hani sen cumhuriyeti ilan ettikten sonra ilk olarak büyük fabrikalar kurmuştun, herkes çalışsın para kazansın diye. Şimdi anneleri babaları çocuklara bakamıyorlar diye yuvalara veriyorlar Atam! Çocuklar aç! Biliyor musun Atam haberlerde gördüm, Malatya’da çocuk yuvasında çocukları ölesiye dövüyorlardı, işkence ediyorlardı. Atam biliyor musun bunların hepsi senin çocuklarındı. Senin çocukların sevgisiz büyüyor. Bu çocukların hepsi Türkiye’nin geleceğidir. Gel Atam! Çocuklara kötü davrananlara kız.

Caner YILDIR Hamdi Akverdi İlköğretim Okulu-5/B

* * *

Şık ve güzel olmak istiyorum

Sevgili Atatürk,

Siz olmasaydınız biz kızlar okula bile gidemezdik. İyi ki kıyafetleri değiştirmişsiniz, yoksa üzerimde okul forması değil peçe ve çarşaf olurdu. Oysa ben şık ve güzel olmak istiyorum. Atam ben büyüyünce veteriner olmak istiyorum. Çünkü artık ülkemizde kızlar da okuyup her şey olabiliyor.

Merve TÜRE Aybars Ak İlköğretim Okulu-4/C

* * *

Annemin elmalı payından sunardım

Bizim için çok çalıştın çok yoruldun. Artık dinlenme, eğlenme zamanı. Seni bize davet ederdim. Annemin yaptığı o nefis elmalı paylardan sunardım sana. Bütün oyuncaklarımı seninle paylaşırdım. O sıcak sevgi dolu gözlerine bakmak, o altın sarısı saçlarını okşamak, yanağından binlerce kez öpmek isterdim.

Bilge Su TAŞKOPARAN Hamdi Akverdi İlköğretim Okulu-3/A

* * *

Ağaçlar kesip Türkiye’yi çöl yaptık

Sevgili Atatürk’üm,

Yüce önderimiz, eğer hálá nefes alıp verseydin, Türk milletine çok kızardın. Bize bıraktığın emaneti iyi taşıyamadık. Ağaçlar kesip ve daha birçok şey yapıp Türkiye’yi değiştirdik. Türkiye’yi bir çöl haline getirdik adeta.

İrem TAŞTAN Ataköy Gazi İlköğretim Okulu-5/A

Haber: Hurriyetim.com.tr

dea

2004'ten beri FasulyedenKom sitesinde yazıyor. Bekar. Karşı cinse düşkün. Şişman ve çirkin.

Ata’ya mektuplar” üzerine 25 yorumlar

 1. merve türe benim sınıf arkadaşımdır onu çok seviyorum.

 2. bu mektuplara sanki biraz büyük eli değmiş gibi,ama gerçekten o çocuk saflığıyla yazılmış cümlelerse eger,umarım büyüdüklerinde de bu düşüncelere sahip ve üzerine çok bilgiler eklemiş,bilinçli birer birey olurlar.tüm düşündükleri karı-kız yada erkek,cep telefonu,onun saçı,bunun kıyafeti,arabalar ve buna benzer bi ton boş beleş şeyler olmaz..merve türe biraz öyle olacak gibi ama :)) 😛

 3. ben aybars ak ilk ököğretim okulun dan gökçe merve benim servisten arkadaşımdır gerçekten yazdığı şiiri çok beğendim.Sevgilerimle.herkese öpücükler mutlu oluuuunnn…

 4. psyche her kimsen merve türeye laf sokuşturma manyak mısın nesin be

 5. ahahahaha,zauahaha,sitenin yaş ortalaması gitgide düşüyor lam..
  gökçe abla bi hatamız olduysa affet,ben ettim sen etme,merve ablamıza da saygılar,hörmetler..

 6. herşey cok guzel.benden küçük kardeşlerimin düşünce ve sözlerine bayıldım.ama bu güzel mektupların altına psyche’nin yazdığı lam,zuahaha vb.yersiz kelimelere gerek olmadığı düşüncesindeym….neyse kardeşlerm yolunuz acık olsn…herşey vatan için…melek

 7. gökne naz türk seni gebertirim merve türeye hiç bi laf diyemezsin tamammı gökçe merve manyakk kafadan kontaksın pislik

 8. N’olyo arkadaşım burda? Hadi gidin iki dakka huzur verin. Şaka mısınız nesiniz? Bölünerek mi çoğalıyorsunuz yoksa hepniz bir bölüğün şizofren parçaları mısınız? tövbe tövbe!

  gökcenaztürksahpsizdegildirintikamtugayı

 9. Google yüzünden oluyor hep bunlar. Şeytanın şerefsiz icadı. İki kelime yazıp aratanı direkt buraya yolluyor. Rapçisi ayrı, ortaokullusu ayrı…

 10. Bizde Mervenin yolundan gidip okuyup büyük insanlar olacağız.

  Hepimiz Merveyiz

 11. Aha baya senlik donmus zamaninda kacirmisim lan ben bunu. Bolunerek mi cogaliyorsunuz ahahaha.

  “Atam bizler hep neden Avrupa ülkeleri gibi olmaya çalışıyoruz? Bizler Türk çocuğuyuz ve böyle kalmak istiyoruz.” diyen 10 yasindaki yeraz mor kardesimi de gelecegin ulusalcisi, baykalin varisi olarak goruyorum, gozlerinden opuyorum.

 12. bende aybars ak ilköğretim okulundayım merve abla benim eski servisimdeydi enim servisteki en iyi arkadaşlarım gökçenaz abla ve merve abladır ona laf etmeyin TAMAM MI!

 13. bakın psyche merve ablaya birşey dersen kötü olur sonu hee ağzını topla akıllı ol

 14. sensin o manyak pislik kafadan kompakt zeynep misin nesin be allahın salağı

 15. Cagla hanimkizim, daha gencsin, yolun basindasin, ogrenecegin cok sey var. Gel beni dinle internette e-mail adresini boyle her yere yazma, sonra maazallah spam manyagi yaparlar adami, 10 dolara windows xp satmaya calisirlar, ki gelen e-maillarin konusu bununla sinirli olsa keske. Ayrica bir baska diyecegim de kafadan kompakt degil kafadan kontak demek istemissin, argoda boyle yani. Ayrica ilk mesajindaki mi ekinin ayri yazilmasini takdir ettim ama ondan sonra gelen noktalama isareti unlem degil soru isareti olacakti. Cagla ve tum servis arkadaslarina saygilar, Allah zihin acikligi versin.

 16. Ben bu yazıyı ne bok yemeye asmışım buraya, onu anlamaya çalışıyorum şuan da. Tamam, alemin en kral sitesi değiliz de, bu kadar da kofti olmamamız lazım bizim. Hay allah…

 17. Söz dinlemezseniz sizi öğretmeninize şikayet edecek dea, çabuk dağılın.

 18. olm bu gökçenaz ve tayfası çok tehlikeli. Böyle atarlar giderler. Hatta ben bi ara siteye dadanan çek cumhuriyeti kaynaklı saldırılara bile bunların sebep olduğunu düşünüyorum. Çete lan bunlar.

 19. bu kızlar beni güldürdü, allah da onları güldürsün valla 😀

  ps: çağla çıkışa gel yiyosa..

  ayh, hala gülüyorum yaw..

 20. hayır, bu yazıyı silmek istiyorum ben artık ama, şimdi aybars ak ilköğretim okulu koridorlarında “nasıl geri vites yaptı ibneler, haha” diye makara konusu olmak da var. napsak bilemedim ki anasını satayım.

 21. Hahaah..
  Bir an için, şu tezahüratın okul koridorlarında yankılandığını düşünün…

  “Gökçenaz gelince
  Bak neler oldu
  Fasulyeden tayfası
  Yandı tutuştu..”

Yorumlar Kapalıdır.