Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bir site: GK!com

FasulyedenKom olarak, imkan ve şeraitlerinden bolca faydalandığımız internet bokunun içinde, boktan çok bokçu kıvamında yeralan milyonlarca gerzek sitenin arasından takdire değer, kendisine biçtiği varoluş amacının hakkını veren web sayfalarını tanıtmak istiyoruz. Bu web sayfalarının ilki olarak da www.gencligiminkatilisin.com‘u seçtik. Helal bize !!

GencligiminKatilisin.com, kendi dillerinden “Smyrnian Hool’s Fanzine Press Inc.” ama bizim, en sade dilimizden “Göztepe taraftarları tarafından oluşturulan bir webzine” olarak tanımlanabilecek bir web sitesi. Bir zamanların efsanesi Göztepe’nin şu an bulunduğu konuma aldırmadan, sevdalarının peşinden koşan Yalı grubuna mensup arkadaşlar tarafından hazırlanmakta.

Site 2004 yılında yayın hayatına başladı ve geçtiğimiz günlerde fanzinlerinin ilk sayılarını çıkardılar. GK!Fanzin’e FasulyedenKom olarak igor’a ait Atkı Bağlama Teknikleri makalesi ile destek vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Neyse bu makalede konumuz fanzinden çok, bu fanzinin ortaya çıkmasını sağlayan web sitesi. Öncelikle tasarımdan bahsedelim. Site, sade ve şık, bana göre bir webzine sitesine en çok yakışan formatta hazırlanmış bir tasarımı sahip . Sitede Göztepe, İzmir, GK’Fanzin, Tarihçe, İktibaze, Fotografia, Ordan Burdan gibi kategoriler bulunuyor ve ayrıca gündemdeki konulara göre sık sık değişen manşetleri Deppo adındaki bölümde yayınlanıyor. Bu manşetlerin yanı sıra sitenin sağında ve solunda bulunan görseller ile sitenin varoluş amacına dair mesajlar veriliyor. Ve gayet hoş çalışmalar olduğunu vurgulamak gerek.

Site ASP dili ile yazılmış ve -sanırım- güçlü bir içerik yönetim sistemine sahip.

İçerik olarak çok şey söylemeye gerek yok aslında. Yazarlar, kendi mecralarınca, dilleri döndüğünce Göztepe ve İzmir aşklarını yazıya döküyorlar ve kirlenmiş spor medyasının güçlü ama çirkin sesleri arasında, belki cılız ama gerçekten taraftara ait, takım sevgisinden öte bir amacı olmayan, karşılıksız seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Türk tribünlerinin yeni yeni keşfettiği kendi sesini duyurabilme yetisine sıkı sıkı sarılan bir oluşum GK!com. FasulyedenKom olarak siteyi hazırlayan arkadaşları tebrik ederken, çıktıkları ve yaklaşık 2 senedir yürüdükleri bu yoldan asla vazgeçmemelerini -nacizane- diliyoruz.

Siteye www.gencligiminkatilisin.com adresinden ulaşabileceğiniz gibi, 1925@gencligiminkatilisin.com e-posta adresi ile site yönetimiyle temasa geçebilirsiniz.

Ehh, ilk site yazısı da bu şekilde bitsin. Siz bu yazıyı okuyorken, ben GK!com’dan aldığım reklam parasını çatır çatır yiyor olacağım 🙂 Bir dahaki site tanıtım yazısında, yeni yeşil dolarlarla beraber buluşmak dileğiyle, esen kalın efendim.

4 Comments

 • hmk
  Posted 26/04/2008 at 20:31

  “milyonlarca gerzek sitenin arasından takdire değer, kendisine biçtiği varoluş amacının hakkını veren web sayfası ” sifatiyla ve bu kategori’de ilk ele alinan site olmamiz gercekten büyük bir gurur yasatti.. fasulyedenkom ailesine tesekkurlerimi sunarim..

  [ Bu arada sanirim koseli parantez icine yazilanlari sadece adminler gorebiliyordu.. Hesap no degismedi degil mi? ] 🙂

 • dea
  Posted 26/04/2008 at 20:31

  [hmk, para işi tamam, geçmiş hesaba. dansözlere takıyorum sizin paraları, yok böyle bi keyif. hobaaaa… ]

 • köşeli parantez
  Posted 26/04/2008 at 20:32

  arkadaşım biz iskele babası mıyız burada?hani nerde bizim sakal?

 • Ufuk
  Posted 26/04/2008 at 20:34

  Hepberaber yiyelim, hep beraber kazanalım :p

Leave a Comment