Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Çocukluğumuzun efsanesi: Moon Walk

Ertuğrul Özkök bugünkü köşesinde Micheal Jackson’un yeni bir konser hazırlığında olduğunu ve bunun için çok pahalı bir prodüksiyona hazırlandığını yazmış. Söylenene göre -ki büyük ihtimalle pazarlama amaçlıdır- Moon Walk’u aşacak yeni bir dans üzerinde çalışıyormuş Jackson. Adam 50 yaşında, yaşıtları torun torbaya karıştı, o da o yaşıtlarının torunlarını taciz ede ede tüketti, heba etti kendini; çıkmış yeni bir dans diye ortalığı ayağa kaldırıyor. Garip.

“Ertuğrul Özkök yazmış da, sana ne oluyor?”
diyenler olacak tabii de, bu Moon Walk denen hadise çocukluğumuzun en unutulmaz dans figürlerinden birisi değil midir yarenler? En iyi moonwalk halıda mı, parkede mi olur diye saatlerce kafa patlatmadık mı? Annelerimizden “mahvettin çorabını, yeter” diye azar işitmedik mi? Teneffüste sıraların arasında moon walk yapacağız diye az kepaze olmadık mı? “Abi, Micheal Jackson filan, karışık bir 90’lık yapsana be abi” diye koşmadık mı kasetçilere?

Neyse, “haha di mi lan, moon walk diye bir şey vardı” diyenleri, “hey gidinin be” diye nara atanları aşağıdaki video ile baş başa bırakıyorum. Moon Walk’ın hastası, robot dansının ustasıyım!

Youtube yasaklı hala, dns çözümleri geliştirmediyseniz, sorun yaşayabilirsiniz. Tikkat!

6 Comments

 • hatchipu
  Posted 18/05/2009 at 12:27

  Oldum olayi sevmedim sevemedim o adamida, müziginide..
  Ama ne yalan yöleyeyim, Moonwalk ini baya bi denemisligim vardir =)

  Burnuda vidalimi diye merak eder dururumda hala..
  Herif Robot gibi oldu..Sanirim vücudunda degismeyen yeri kalmadi, demek hala dans ile ugrasiyor.
  Yok yani bi insanin üretken olmasi iyi güzelde, hani dinc olursun, birseye benzersin, estetikten kaybetmezsin, eyvallah..
  Ama durum Michael dedeninki gibi olunca,“ gülüm, cigerim, cananim, otur sen sallanan sandalyene,dinlen, bari o mülkünle ise yara, senelerce ahini aldigin o cocuklarin adina bi sekilde insanlara yardim et ha güzelim ? “ diyesim geliyor..

  Ayrica hadi diyelim o tecavüz olaylari magazin zamazingosu fiskos kenari falan filan.. Ama ben adamin kendi cocuklarinada aciyorum be canim. Hep böyle maska falan taktiriyor..Cocuklar sürekli saklambac oynarmis gibi..kabus gibi hayat yasiyorlar..bir egitimci olarak bu duruma kafa salliyor ve “cik cik ciksss, cok yanlis “ diyorum.

 • schachnovelle
  Posted 18/05/2009 at 15:10

  dostum sende mi -müzük- yazari oldun 🙂

 • Absinthe
  Posted 19/05/2009 at 03:14

  Sırf su son mudahalelelelelerin seri bir sekilde degismesi adına biraz sacmalamak istiyorum. Moon Walk’u gorunce aklıma konuyla hiç alakası olmasa bile King Crimson’ın Moonchild’ı geldi Hatta bu vesileyle içimde Vincent Gallo’nun Buffalo 66 filmini tekrar izleme hissi uyandı. Ya ya, bir moon walk’tan nerelere…Dansa da baglayalım olayı. Ricci’de ‘moonchild’da cok guzel dans ediyor, izlemeyenlere tavsiye ederim izleyiniz. (tam zorlama oldu bu, saglık olsun)

  call her moonchildddddd
  dancing in the shallows of a riverr
  ……………..

 • Post Author
  dea
  Posted 01/07/2009 at 10:19

  Ulan adam öldü ya 🙁

 • ortega
  Posted 01/07/2009 at 18:57

  Din kardeşim Maykıl da gitti bu diyardan. Çocukluğumu da yanında götürdü.

 • Skaty
  Posted 04/07/2009 at 02:27

  yazıklar olsun, bilip bilmeden konuşan insanlara. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak diye buna denir, çok güzel bir örnek teşkil ediyorsunuz.

Leave a Comment