Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Geçmiş olsun büyük kaptan!

Günümüz futbolu metalar üzerine kurulu. Ve günümüz futbol seyircisi her zaman en iyiyi isteyen bir canavar. En iyi futbolcu sen olmalısın, en yakışıklı, en karizma, en çok ses getiren… Ancak bu şekilde sevilirsin. Günümüz futbol ve futbol seyircisinin dünyası vahşidir bu yüzden. En iyi değilsen, hiçbir şeysindir. Sıfırsındır, belki bugün kıyısından, köşesinden varsındır ama bil ki yarın olmayacaksındır. Bu vahşileştirilmiş “entertainment” dünyasında, futbol denen “business”ta sana yer yoktur. Olmayacaktır.

Ümit Özat hiçbir zaman en iyi oyuncu olamadı, en iyi sol bek değildi, hatta sol bek bile değildi, en yakışıklı, en karizmatik hiç değildi. Forması ne kadar satmıştır bilinmez, ama kendi evinde bile huzur bulamadan ayrıldı Fenerbahçe’den. En sıradan hatasında bile boynuna ilmek geçirilen, ıslıklanan, yuhalanan, aşağılanan bu adam gururlu gözyaşlarıyla terketmişti Saraçoğlu’nu.

Alabildiğine huzursuz futbol kariyerinin en huzurlu günlerini Köln’de yaşamaktaydı ki, o kötü haberi aldık. Ümit Özat kalp krizi geçirdi dediler önce, sonra dilini yuttu, nefes alamadı, tansiyon filan bir sürü tantana… En nihayetinde şu an sağlık durumu iyi ve söylenene göre kalp krizi değilmiş başından geçen talihsiz olay.

Her neyse…

En iyi futbolcu değilsin Ümit, sen de biliyorsun. Bu dünyanın ne kadar vahşi olduğunu, seni ve senin gibileri içinde istemediğini en iyi sen bilirsin. Ama üzülme, bir avuç da olsa, insana sahip olduğu, sıkı sıkı sarıldığı ahlak, erdem biriminden değer verenler de var. Ve eminim onlar şimdi tüm dualarını senin için okumaktalar. Geçmiş olsun büyük kaptan! Dualarımız seninle ve iki gıdım kalan kalbimiz…

7 Comments

 • burcay
  Posted 16/09/2008 at 11:57

  Gelmiş geçmiş en sevdiğim oyuncu büyük kaptan Ümit Özat.Çok geçmiş olsun kaptanım.aman sana bir şey olmasın daha nikah şahidim olacaksın.

 • canary
  Posted 16/09/2008 at 11:58

  Öncelikle geçmiş olsun..

  Taraftarlar Fb resmi sitesini çok eleştirdiler ancak , aynı eleştirinin yapıldığı sitede hala”taraftar ödülleri bu akşam 19:30 da diye yazıyor” .Kendileri güncellemezken iyi , aziz başkan yapınca kötü

 • burçay
  Posted 16/09/2008 at 11:58

  Antuyu forumda yazanlar güncellemiyor.

 • tosun
  Posted 16/09/2008 at 12:56

  Bahsettigimiz Fenerbahce Spor Kulubu’nun resmi sitesi. “Resmi” kelimesinin altini cizelim. Fenerbahce Spor Kulubu’nu temsil eden, baglayan bir site.
  Hayir bari bunu elestirmek icin arayanlara “Umit Ozat bu kulubun sporcusu mu su anda beyefendi” diye cevap vermeselermis, gene bir yere kadarmis da…

 • erol
  Posted 16/09/2008 at 13:02

  gollerin altıncısına selam olsun…
  çok geçmiş olsun ümit özat.

 • kingkoala
  Posted 16/09/2008 at 13:03

  ne siteler umurumuzda ne klavyeler,
  çubukluda taşıdığın pazu bandı öyle çok yakışmıştı ki sana,
  iki harf eksik basmış kalemşörler
  çok ta umurumuzda…

Leave a Comment