Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

O Zaman Şarkı Söylemek Lazım Avaz Avaz… (Yapma Lağn!)

Özünde müstesna bir dostumuzun eskittiği yaşının yerine yenisinin gelmesinin coşkusuydu bir araya gelme sebebimiz. (İsimlerini vermekten imtina edeceğim) bir kaç FasulyedenKom yazarının da içerisinde olduğu, yerlisiyle yabancısıyla detone bir topluluktuk cumartesi gecesi. Madem aramızda güzel sesli bir insan evladı yok, neden mumları karaoke bir barda üflemiyoruz olarak şekillendirilmişti çoktan yazıya konu gece. En bet sesli ben olduğumdan ve elbette bu durumu engellemek gibi bi kudretim söz konusu olmadığında fevkaledenin fevkinde bir tedirginlik vardı üzerimde. (diğer özgüveni yüksek kendini bilmez yazarlarımızın aksine) İnsanların kısa zamanda çok büyük sarhoş olacakları, bi kenarda beni unutacakları düşüncesi bi nebze içime su serpiyordu. Ki gece başlamadan “Oğlum giriş parasına sadece bi içki veriyorlarmış biz şurda iki atalım öyle gidelim.” fikrinin öz babası (W) K.A.’ nın akabinde 5 TL’ ye bulduğu köpek öldüreni içtikten sonraki hali ile iyice rahatlayarak, çiğ köftelik et kıvamına geldim. Hatta ayak üstü bi şarapçıdan 24 ayar alan (W) K.A’ ya “bu kaç lağn ehehhehe” şeklinde iki cevaplı espriler bile yaptım.

Bi’ miktar alkolü ve haliçten gelip boğaz istikamettinde gitmekte olan soğuk hava akımının tamamını tünel bitişiği duvarların dibinde yedikten sonra devamında (W) K.A., (D) D.A. ile birlikte mekandaki yerimizi aldık. Ben yapabileceğim yegane şey olan gözlemlemeye anında başladım elbette. Konsept itibari ile loca loca ayıklanan barda, rezervasyon saatimiz gelene kadar ancak ecnebi açık büfe karaokelerden yaralanılabiliyordu. Akıcı bi aksanım olmaması, yüksek ses, (W) K.A., (D) D.A.’ nın tahmin ettiğim gibi öz güvenlerinin haddinden fazla yüksek olması sebebiyle locaya geçmek için beklenen 1,5 saatlik acıklı bir süreç var ki; aklımda kalan, (eşlik edebileceğime inandığım yegane şarkılar olan) cartel namelerinin şarkı listesinde olmadığını öğrendiğimde yaşadığım çok parçalı hayal kırıklığı. “Birader sen 98’de nerdeydin? Nassı yok yaa?” diye çıkışmalarım da bi’ işe yaramadı ne yazık ki.

İzole edilmemizle birlikte olan oldu elbette. (D) D.A. ve ekürisi (W) K.A.’ nın içerisine zamanında yuvalanan (starcraft oyununu bilenler için zerg diyeyim ben) cenavar, o göbekli bünyeleri nasıl ele geçirdi görmeniz lazımdı. Allahım evlerden ırak. Hayretim acımı bastırdı resmen şaşkınlıklara gark oldum, boyut atladım, astral seyahatlere çıktım. “Tamam şimdi sıradan herkes bi şarkı söyleyecek.” fikrinin ortaya atılmasıyla birlikte kendime gelebildim. Elbette hümanist bir insan olarak, hemencecik yeni yaşın sahibini öptüm, mikrofonu bi türlü bırakmak istemeyen (D) D.A.’ yı kafasına, burnuna yöneltiğim seri ve isabetli darbelerle sersemleterek taksiye bindirdim.

Yol, evde beni halamın majezikten yapmış olduğu çorbanın beklediği ve benim de ab-ı hayatı kaşık kaşık içtiğim içerikli bir hayalle son buldu.

7 Comments

 • igor
  Posted 04/01/2010 at 00:39

  vay a.k.

 • werdure
  Posted 04/01/2010 at 10:35

  Hatırlamak istemediğim bir geceyi bu yazı ile ölümsüzleştiren altar Allah belanı versin.

 • dea
  Posted 04/01/2010 at 12:35

  Hangisi sensin werdure?

  (W) K.A. mı?
  (D) D.A. mı?

 • werdure
  Posted 04/01/2010 at 14:10

  @ Dea Dellez olmayan.
  O değil de hem kusma aparatında, hem yazılarla ispitleme işi iyiymiş. Dün akşam “la olm şu hatunla tanıştırma işini yap artık” diye ağlayanlar şu saatten sonra neresini yalar bilemem.
  Ha ayrıcana senin hatunlarla tanışma (ilk yemek, ilk intiba vs.) yemeği ile alakalı bir yazı tasarlıyorum sıkı dur. Bambi li, Kızılkayalı anladın sen onu.

 • Post Author
  Altar
  Posted 04/01/2010 at 15:00

  Ha iyimiş bu aba altından sopa göstermece. Allahtan bizim elimiz de klavyeye değiyor, Allahtan telefonumuzda bol miktarda fotoğraf var ve yine Allahtan hafızam çok kuvvetli (Bak burası en kritik nokta.).

 • dea
  Posted 17/01/2010 at 14:20

  Olm, Hande Yener, Sertar Ortaç şarkılarıylan kareokeyi ben de yaparım herhal… O bir şey değil… Diyaframına güveneni, şuraya bekliyoruz:

  http://www.youtube.com/watch?v=cz-1cBfOCc4

 • werdure
  Posted 18/01/2010 at 00:41

  @Dea 4-5 yıldır dinlediğim bu şarkıda aşağıdaki kısımlar haricinde, aklımda tek satır yer etmiyor.

  “salivili hipput tupput tapput eypput tipput hilialle”

  ile

  “kurikan kikkaya kirikan ku”

  kısımlarını ben hallederim gerisini siz halledin.

Leave a Comment