Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ya siz ulan! Ya da biz! Ama muhakkak birimiz!

Habervaktim.com diye bir internet sitesinin haberi. İnsanlıktan nasibini almamış, alabildiğine yobaz, alabildiğine nefret dolu bu internet sitesi Vakit Gazetesi‘nin internet cenahı. Daha önce yüzlerce kere yaptıklarını Prof. Dr. Türkan Saylan’ın Ergenekon soruşturması kapsamında evinin aranması konusunda da yaptılar.

Türkan Saylan kanser tedavisi görüyor. Kemoterapi’nin orta yerinde. Doktorlar durumunun çok ciddi olduğunu vurguluyor. Tedavinin bir neticesi olarak hocanın saçları dökülmüş. Ve saçlarını bir başörtüsü ile kapatıp çıktı basının karşısında. Peki habervaktim.com adlı internet sitesini hazırlayan, annesiyle ilgili bazı sorunları olduğundan şüphe duyduğum -alabildiğine- müslüman (!) editörler ne yaptı?

“Yıllarca savaştı, sonunda muhtaç kaldı” başlığı ve “Ömrünü islami değerlerle savaşarak geçiren, çocukların kur’an kursları yerine bale kurslarına gitmesi için baskı uygulayan, açıkça başörtüsü düşmanlığı yapan ÇYDD Genel Başkanı Türkan Saylan’ın evine 12. dalga kapsamında yapılan baskın inanılmaz bir gerçeği gözler önüne serdi.” alt metni ile sunduğu haberin devamında Saylan’ın İslam ve türban karşıtlığına rağmen sonunda başörtüsüne muhtaç kaldığından bahsediliyor. Aynı zamanda basına yaptığı açıklamayı “İnşallah” diye noktalaması manidar bulunuyor. Manasını si…ğimin rezilleri…

Şimdi itiraf etmeliyim ki, yazının geri kalanında ana, bacı, soy, sop, 7 sülaleyi de ihtiva eden küfürler yazmamak için kendimi zor tutuyorum. İtiraf etmeliyim ki, bu insanlarla aynı havayı solumaktan, aynı coğrafyayı paylaşmaktan, aynı dine mensup olmaktan ve aynı Allah’a inanmaktan da utanıyorum. Onların inandığı doğruysa, ben yanılıyorum. Onlara cennet vaat ediliyorsa, ben cehennemde yanmaya gönüllü oluyorum. Onlar hak yolundalarsa, ben bok yolundayım. Hem de seve seve…

Ya bu atlarla tenasül etmesi münasip kitle siktir olup gidecek bu coğrafyadan, ya da ben! Ben bu savaşta varım arkadaş! Etkisiz, yetkisiz, cılız ve küçük bir bireyim ama varım! Bu beynini gülsuyunda eritmiş kitle ile mücadeleden bir gün kaçarsam, bir gün ama bir gün yorulur da susarsam Allah benim belamı versin… Bu şeref yoksunluğundan müzdarip insan müsvetteleri benim coğrafyamdan siktir olup gidene kadar bana rahat yüzü yok arkadaş! Yemin ediyorum ki yok!

12 Comments

 • Aga
  Posted 15/04/2009 at 10:36

  yuh ulan haysiyetsizligin serefsizligin de bir siniri olmali, nasil bu kadar alcak bu kadar kahpe olabilir bir insan evladi.

 • hatchipu
  Posted 15/04/2009 at 11:36

  Adres, Link falan veremeyecegim ne yazikki ama zaten vakit gazetesi bu 12. baskin olmadan önce baya bi sayiklamis köse yazilarinda “bu kadinin evi neden aranmiyor?“ gibilerinden.

  Islerine gelmiyor yaptiklari. Yüzlerce cocugun egitimine katkida bulunuyor hatta onlarin okula gitmesini sagliyor cünkü Türkan Saylan.
  Cünkü Türkan Saylan nin yüzlerce destekleyicisi var.
  Cünkü Türkan Saylan dincilerin o cok gözüne batmis olan Cumhuriyet mitinglerinde konustu.
  Cünkü Türkan Saylan cocuklarin egitimine katkida bulunmakla onlarin imam hatip okullarina gitmesine engel oluyor.
  “Neme lazim? Mazallah aydin düsünen bireyler yetisebilir. Aman dikkat, allah korusun. Yeterince var zaten onlardan, ki bak hala cebellesiyorlar.“

  Icim aciyor bunlari böyle gördükce.Kusacakmis gibi bi hisse kapiliyorum ama oda olmuyorki.
  Gecenlerde ( cok feci karsi olmama ve kesinlikle nefret etmeme ragmen ..) Hitler gibi bi adam lazim simdi, bunlarin hepsini kesip yok edecek, ama yahudilerde davrandigi gibi yarim yangalak bitirmeyecek isini, hepsini kökünden…

  Ciks,olmaz dedim. Geriye dogru manövra yaptim. Bunlara saldirdikca aziyorlar kardesim. Yabani ot gibi. Kesersin bi tarafinida nasil iki kati cikar, yada yer altindan kök yayarda yaninda ikincisi cikiverir..

  ..öyle iste..

 • Canarino
  Posted 15/04/2009 at 11:40

  Bu adamlarla (!) birlikte, bunları “eleştirdiğini” ve “onlara katılmadığını” söyleyip, peşine “ama” ekledikten sonra yapılan çirkinlikleri “Demokrasinin gereği / Özgürlüğün fikirler arasındaki nüansı” olarak gören sözde aydın kesimin mensupları da su katılmamış birer “onun bunun” evladıdır. Kol kola vermişler, şerefsizlikte sınır tanımıyorlar… Göte göt diyemeyen sayısı ne kadar az olursa, sıkıntı o kadar büyük oluyor maalesef. Pezevengin evlatları…

 • Canarino
  Posted 15/04/2009 at 12:29

  Hitler… Vay anasını!

  Şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler.

  Türkan Saylan’a ve benzeri aydın isimlere (hani Madımak’ta yakılanlara ve onca yılda verilen kayıplara) reva görülen muameleden sonra en büyük hakaret Hitler benzeri önlemlerle bu işlerin yoluna girmesini sağlamaya çalışmak olurdu herhalde.

  Hiç ölü bebek gördünüz mü yakından? “Yarım yamalak bırakılmamış iş” de diyebilirsiniz…

 • hatchipu
  Posted 15/04/2009 at 12:39

  Yanlis anlasilmasin lütfen. Böyle bi katliami kesinlikle desteklemezdim. Sonucta Hitlerin ve onun ideolojisini destekleyen yeterince sayisi fazla olan ve son zamanlarda gittikce yükselen insan toplulugunun bulun´dugu ülkede yasiyorum ve bu gibi olaylarin nereye varacagini, nereye vardigini bugünde acik ve cok net görüyorum, yerinde.

  benim dile getirmek istedigim zaman zaman ortaya cikan caresizlik ve bu caresizlik icinde aranan cözümler..
  yaka silkmeler o raddeye geldiki, akla hitler gibi dangalaklar gelmeye basladi artik,zerre kadar desteklemedigim bi ideoloji olsa bile.. durum o kadar vahim yani.. bunu anlatmak istedim..

 • Canarino
  Posted 15/04/2009 at 13:44

  İşte “Çaresizlik akla bunları getiriyor” noktasından uzak kalabilmek önemli olan. Sinirlenmemek, isyan etmemek değil mevzu. “O kadar kolaysa sen sergile o soğukkanlılığı. Senin aklına gelmesi o tuhaf şeyler” dense, ben de bir saniye duraklarım tabii ki.

  Neticede ne akademik bir bilgi birikiminin sağlayacağı o bilge soğukkanlılığa sahibim, ne de öngörülerim “Şu olursa, bu olur, o da iyi olur” keskinliğinde ve iyimserliğinde.

  Bütün bunlara ilaveten; devrim denen şeyin, muasır medeniyet seviyesine çıkılırken bile kansız olmayacağının da bilincindeyim ki Cumhuriyet devrimi de öyle gerçekleşmiş, öyle korunmuştur ve haklıdır.

  Ama “Hitler de canmış be kardeşim” noktasına atılacak tek bir adım bile müthiş bir tuhaflığın içine sürükler ortamı. Benim anlatmaya çalıştığım da bu.

  Karınca memnun edilmeli ama beli incinmemeli. Bir karınca ya da yuvası hallolacak diye, ormanlık arazi yakılmamalı. Naçizane 🙂

 • hatchipu
  Posted 15/04/2009 at 14:12

  ..tamam anlastik =)

 • erk
  Posted 15/04/2009 at 14:35

  Allah’a yakın olsunlar bize uzak…

  Birileri bu ülkeyi karış karış paylaşmanın hesaplarını yapıyor. Medyadakiler de bunların orta oyununu sergiliyor.
  Bu ülkeden sıkıldım, bunaldım…

  Kitleyi o kadar itina ile yönetiyolar ki… Hani TV ilk kez eve girdiği zaman sadece TRT vardı, soraları özel kanallar çıktı… Haberlerde kan, şiddet, savaşta yaralanmış çocuklar, ölü bedenler gösterilmezdi… Sora zamanla evimize girdi bu savaş gazilerinin sıcak görüntüleri, hemen ardından daha can çekişen insan bedenleri. İlk başlarda yadırgadık, kafamızı çevirdik, gözlerimizi kapattık. Zamanla alıştık, alıştırıldık. O kadar ki evde ailemizle yemek yerken Filistindeki savaş görüntülerini, Irak’ta canlı bombaları izledik. Duygusuz ve duyarsız hale geldik, getirildik…
  Bu Ergenekon Dalgaları da bu duyarsızlaştırma ve sindirme politikaları ile devam ediyor. İlk gözaltılar olduğunda oha dedik, yapamazlar dedik, hak, hukuk, usul var dedik. O günlerden bu günlere 12 dalga, 2 iddaname geçti. Ardı arkası olmayan bir operasyon, operasyonu işlerine geldiği gibi şekillendiren ve yönlendiren medya…
  Bir sabah uyandığımızda Ergenekonda 75. dalga haberlerini izlemeyeceğiz. Bunun emarelerini de 12. Dalgada gördük zaten. Türkiye’nin eğitim uzmanlarının gözaltına alındığı akşam, tüm kanallar dizi göstermeye, SKY Turk’te saadet partisinin geleceğini tartışmaya, NTV’de ve CNNTURK’te olağan yayın akışına devam ettiler. İlerleyen saatlerde 5N1K’da Türkan Hanım’ın Türkiye’ye neler kattığı ve nelerle nasıl mücadele ettiği yer aldı (Allah onlardan razı olsun). Artık Ergenekon haberlerinin reytingi kalmadı, artık insanlar sıkıldı ergenekon’dan, artık herşey olağan, yarın sabah Atatürk ilkelerini size öğreten 80 yaşındaki ilkokul öğretmeninizi gözaltına alsalar “amaaaan” diyeceksiniz.
  İşin komik tarafı tüm Atatürkçüler içerde, acaba biz yeterince Atatürkçü değilmiyiz?? Atatürkçülüğümüzü bile sorgular hale geldik:)

 • werdure
  Posted 15/04/2009 at 15:45

  Osuruk beyinliler.

 • NYG
  Posted 15/04/2009 at 21:24

  tiksindirdiniz soyunuzdan sopunuzdan…

 • mcd
  Posted 19/04/2009 at 16:21

  327 adet kurtlar vadisi zihniyetli canlıyı içinde barındıran bi grup kurmuşlar,millet olarak herşeyden kıllanmaya açığız zaten..

Leave a Comment