Similar Posts

12 Comments

 1. yuh ulan haysiyetsizligin serefsizligin de bir siniri olmali, nasil bu kadar alcak bu kadar kahpe olabilir bir insan evladi.

 2. Adres, Link falan veremeyecegim ne yazikki ama zaten vakit gazetesi bu 12. baskin olmadan önce baya bi sayiklamis köse yazilarinda “bu kadinin evi neden aranmiyor?“ gibilerinden.

  Islerine gelmiyor yaptiklari. Yüzlerce cocugun egitimine katkida bulunuyor hatta onlarin okula gitmesini sagliyor cünkü Türkan Saylan.
  Cünkü Türkan Saylan nin yüzlerce destekleyicisi var.
  Cünkü Türkan Saylan dincilerin o cok gözüne batmis olan Cumhuriyet mitinglerinde konustu.
  Cünkü Türkan Saylan cocuklarin egitimine katkida bulunmakla onlarin imam hatip okullarina gitmesine engel oluyor.
  “Neme lazim? Mazallah aydin düsünen bireyler yetisebilir. Aman dikkat, allah korusun. Yeterince var zaten onlardan, ki bak hala cebellesiyorlar.“

  Icim aciyor bunlari böyle gördükce.Kusacakmis gibi bi hisse kapiliyorum ama oda olmuyorki.
  Gecenlerde ( cok feci karsi olmama ve kesinlikle nefret etmeme ragmen ..) Hitler gibi bi adam lazim simdi, bunlarin hepsini kesip yok edecek, ama yahudilerde davrandigi gibi yarim yangalak bitirmeyecek isini, hepsini kökünden…

  Ciks,olmaz dedim. Geriye dogru manövra yaptim. Bunlara saldirdikca aziyorlar kardesim. Yabani ot gibi. Kesersin bi tarafinida nasil iki kati cikar, yada yer altindan kök yayarda yaninda ikincisi cikiverir..

  ..öyle iste..

 3. Bu adamlarla (!) birlikte, bunları “eleştirdiğini” ve “onlara katılmadığını” söyleyip, peşine “ama” ekledikten sonra yapılan çirkinlikleri “Demokrasinin gereği / Özgürlüğün fikirler arasındaki nüansı” olarak gören sözde aydın kesimin mensupları da su katılmamış birer “onun bunun” evladıdır. Kol kola vermişler, şerefsizlikte sınır tanımıyorlar… Göte göt diyemeyen sayısı ne kadar az olursa, sıkıntı o kadar büyük oluyor maalesef. Pezevengin evlatları…

 4. Hitler… Vay anasını!

  Şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler.

  Türkan Saylan’a ve benzeri aydın isimlere (hani Madımak’ta yakılanlara ve onca yılda verilen kayıplara) reva görülen muameleden sonra en büyük hakaret Hitler benzeri önlemlerle bu işlerin yoluna girmesini sağlamaya çalışmak olurdu herhalde.

  Hiç ölü bebek gördünüz mü yakından? “Yarım yamalak bırakılmamış iş” de diyebilirsiniz…

 5. Yanlis anlasilmasin lütfen. Böyle bi katliami kesinlikle desteklemezdim. Sonucta Hitlerin ve onun ideolojisini destekleyen yeterince sayisi fazla olan ve son zamanlarda gittikce yükselen insan toplulugunun bulun´dugu ülkede yasiyorum ve bu gibi olaylarin nereye varacagini, nereye vardigini bugünde acik ve cok net görüyorum, yerinde.

  benim dile getirmek istedigim zaman zaman ortaya cikan caresizlik ve bu caresizlik icinde aranan cözümler..
  yaka silkmeler o raddeye geldiki, akla hitler gibi dangalaklar gelmeye basladi artik,zerre kadar desteklemedigim bi ideoloji olsa bile.. durum o kadar vahim yani.. bunu anlatmak istedim..

 6. İşte “Çaresizlik akla bunları getiriyor” noktasından uzak kalabilmek önemli olan. Sinirlenmemek, isyan etmemek değil mevzu. “O kadar kolaysa sen sergile o soğukkanlılığı. Senin aklına gelmesi o tuhaf şeyler” dense, ben de bir saniye duraklarım tabii ki.

  Neticede ne akademik bir bilgi birikiminin sağlayacağı o bilge soğukkanlılığa sahibim, ne de öngörülerim “Şu olursa, bu olur, o da iyi olur” keskinliğinde ve iyimserliğinde.

  Bütün bunlara ilaveten; devrim denen şeyin, muasır medeniyet seviyesine çıkılırken bile kansız olmayacağının da bilincindeyim ki Cumhuriyet devrimi de öyle gerçekleşmiş, öyle korunmuştur ve haklıdır.

  Ama “Hitler de canmış be kardeşim” noktasına atılacak tek bir adım bile müthiş bir tuhaflığın içine sürükler ortamı. Benim anlatmaya çalıştığım da bu.

  Karınca memnun edilmeli ama beli incinmemeli. Bir karınca ya da yuvası hallolacak diye, ormanlık arazi yakılmamalı. Naçizane 🙂

 7. Allah’a yakın olsunlar bize uzak…

  Birileri bu ülkeyi karış karış paylaşmanın hesaplarını yapıyor. Medyadakiler de bunların orta oyununu sergiliyor.
  Bu ülkeden sıkıldım, bunaldım…

  Kitleyi o kadar itina ile yönetiyolar ki… Hani TV ilk kez eve girdiği zaman sadece TRT vardı, soraları özel kanallar çıktı… Haberlerde kan, şiddet, savaşta yaralanmış çocuklar, ölü bedenler gösterilmezdi… Sora zamanla evimize girdi bu savaş gazilerinin sıcak görüntüleri, hemen ardından daha can çekişen insan bedenleri. İlk başlarda yadırgadık, kafamızı çevirdik, gözlerimizi kapattık. Zamanla alıştık, alıştırıldık. O kadar ki evde ailemizle yemek yerken Filistindeki savaş görüntülerini, Irak’ta canlı bombaları izledik. Duygusuz ve duyarsız hale geldik, getirildik…
  Bu Ergenekon Dalgaları da bu duyarsızlaştırma ve sindirme politikaları ile devam ediyor. İlk gözaltılar olduğunda oha dedik, yapamazlar dedik, hak, hukuk, usul var dedik. O günlerden bu günlere 12 dalga, 2 iddaname geçti. Ardı arkası olmayan bir operasyon, operasyonu işlerine geldiği gibi şekillendiren ve yönlendiren medya…
  Bir sabah uyandığımızda Ergenekonda 75. dalga haberlerini izlemeyeceğiz. Bunun emarelerini de 12. Dalgada gördük zaten. Türkiye’nin eğitim uzmanlarının gözaltına alındığı akşam, tüm kanallar dizi göstermeye, SKY Turk’te saadet partisinin geleceğini tartışmaya, NTV’de ve CNNTURK’te olağan yayın akışına devam ettiler. İlerleyen saatlerde 5N1K’da Türkan Hanım’ın Türkiye’ye neler kattığı ve nelerle nasıl mücadele ettiği yer aldı (Allah onlardan razı olsun). Artık Ergenekon haberlerinin reytingi kalmadı, artık insanlar sıkıldı ergenekon’dan, artık herşey olağan, yarın sabah Atatürk ilkelerini size öğreten 80 yaşındaki ilkokul öğretmeninizi gözaltına alsalar “amaaaan” diyeceksiniz.
  İşin komik tarafı tüm Atatürkçüler içerde, acaba biz yeterince Atatürkçü değilmiyiz?? Atatürkçülüğümüzü bile sorgular hale geldik:)

 8. 327 adet kurtlar vadisi zihniyetli canlıyı içinde barındıran bi grup kurmuşlar,millet olarak herşeyden kıllanmaya açığız zaten..

Comments are closed.