Similar Posts

9 Comments

 1. Sanmıyorum 🙂 Likya’dan böylesi çıkmaz diyeceğim de, sorduğuna göre çıkmış 🙂

 2. -Gençler 1 yıl oldu gelin hem kontratı yenileyelim,zammı konuşalım 40 lira ekleyelim bu sene
  -(nekadar indirsek kar)abi 30 lira yapalım bu sene
  -olmaz 40 yapalım, siz 4 kişisiniz kişi başı 10 koymaz size
  -koyuyor abi, çok koyuyor

  burda kiralar 2 kişiysen 400 3 kişiysen 550 oluyor,aynı ev, aynı oda sayısı ama kişi sayısı artınca kira artıyor.

 3. Üniversite hayatımı evime yürüme mesafesi olan bir üniversitede devam ettirdiğimden, birebir yaşadığım kira mevzuları falan pek yok. Arkadaşlardan dinlediğim kadarıyla her yerde zaten kişi başına hesaplıyorlarmış ev sahipleri öğrenciye ev verirken. Tuhaf bir prosedür tabi.

 4. Ha bir de, aydan aya sadece kirayı yatırdın mı demek için arayan adam, her telefon konuşmasına Deacığım naber, konuşamadık epeydir” diye başlamasın ne olur. Delikanlı gibi kira için aradım, nldu kria de… Ne bu yalandan samimiyet çabaları?

 5. Benim ev sahibi Alamancı, buradaki evleriyle ilgilenen vekili de Hacıamca denen bir zat. 250 tane ev gezdikten sonra “Aha buranın balkonu kocaman, hemen tutalım artık bitsin bu çile” diye gittik, Hacıamca’yla el sıkıştık. Hacıamca deyince eskiden aklıma kulakları ağır işiten, nur yüzlü, yavaş yürüyen bir insan gelirken bu pezevenk yüzünden kafamdaki Hacı imajı değişti resmen. Tuvaletin taşından oluk oluk su akar, su faturası yüzelli lira gelir, “Hacıamca taşı değiştirmek lazım” deriz, “Ben inşaat mühendisiyim, o kadar para vermeye gerek yok, contası gevşemiştir onun, bir liraya conta al tak bir şeyi kalmaz” der. Tüm kış camlar şakır şakır terleme yapar, fırtına olur içeri su girer, “Hacıamca şu camlara en azından bir silikon çektirelim” deriz, “Ben inşaat mühendisiyim, onlarla uğraşmaya gerek yok, siz camı iyi kapatamıyosunuzdur, sıkıca bastırın” der.

  Eh, neticede bu sene ne kontratı yeniledik, ne kiraya zam yaptık, öyle kelle koltukta oturuyoruz. Nasılsa internet’ten bulduğumuz “Bahçe içinde sevimli bir yuva” ilanına gittiğimizde giriş katı, böcekli müştemilat; “Leb-i derya lüks daire”de ufukta nokta kadar deniz manzarası ve on senelik cilasız parkeler; “içi yenilenmiş daire”de elli senelik, su ve elektrik tesisatı dökülen apartmanda daire duvarlarına sürülmüş bi’ kat uyduruk plastik şampanya rengi boyadan başka bir şey ile karşılaşmayacağımızı da öğrendik. Gerisi kolay.

 6. Ya basıcan parasını alıcan evi. Hepimiz zengin insanlarız sonuçta.

 7. dea aynı benim ev sahibini anlatmışsın:))))

  sakın zam falan yapma kirayı koyar kaçarsın veya beraber kaçarız…

Comments are closed.