Similar Posts

10 Comments

  1. Hoş, bir solukta okunan bir yazı olmuş. Blog tarzı dediğimiz türden. Evimizin aşağısındaki bakkala sepet sarkıtma suretiyle Elvan gazoz alıp, parasını akşam babaya kakalamak gibisi yoktur.

  2. ali ağbiden borç al, veresiyeyi kapat, sussun otursun. yöntem denenmiş ve tutmuştur.

  3. Yanılmıyorsam “Bakkalım” diye bi şey vardı di mi?

  4. Bu bakkalarda leş gibi kokan plastik toplar olurdu , eskiden fileyle satılırdı , sonra un çuvalları içinde gelmeye başladı . En son yerini mikasalara bıraktı . Kızkaçıranlar , torpillere gömülen harçlıklar vardı . Hatta içtiğimiz fruko , çamlıca yada elvan ların içine torpil bile koyardık , depozito paralarını hiçe sayarak..O kalın kalın kesilmiş kaşar ve salamla içilen cam şişe kola ve gazoz ların tadı hiçbirşeyde yok , akşam ezanı ile biten 13-13 lük maçlar , parasının üzeri bana kalacağını bile bile oflayarak gittiğim sigara almalar bile yok ,ne dansöz resimleri yada tanju resimleri çıkan sakızlar var ( adını unuttum ya ) ne tipitipler , ne pembolar..Babaya , misafire alınan rakıların sarıldığı gazeteleri okuyan , sobaya atan , sobanın üstündeki mandalina kokusunda uykula dalan çocuklar yok..Şimdi “bordo mavi ibne hami ” diye kızdıracağım laz bakkallar yok , zaten en son Aston Villa maçında oğluyla muhabbet etmiştim..Sonra bakkal amca vefat etti , önce bakkalı 6 kardeş çalıştırmaya çalıştı , birbirlerine düştüler , sonra sattılar , sonra bir aygaz bayisi oldu orası .kapandı sonra , ihlas mini şofbenden-aynı bakkaldan aldığımız gazete kuponlarından kesip aldığımız bisan ihlas ” a inat..- mutfak robotundan , çatal kaşık ,çeyiz ,satan bi dükkan oldu..Sonra internet cafe denediler ,Tutmadı..En son herşey 1 milyoncuydu..Sanırım iddaa bayii olacak..Şimdi mislide oynasam geri gelmez o yıllar ..Nerde o spor totolar..toto karacalar..pek bir hallı turhallıyız biz bize benzeriz , yüzbin kere yazı yazıcam diyip yazmayız , sonra böle iki çift kelam etlerde atarız zehirleri dışarı..

  5. bakkallar mahalle hayatının da temelleridir aynı zamanda, tüm mahalle gündemini, şu ahmet beylerin kiralık dairesine kimin taşındığı, nasıl kişiler olduğu filan hep onlara sorulur…

  6. evet yaa,bakkallar cok superdi.o aldigim sporty ler yemekten kurdesen oldugum cigdemler.ara sira kandirirdim,annem yolladi beni cukulata alcam,babam aksama vercekmis parasini die..simdi boktan migroslardan tansaslardan cikamaz olduk.bakkalimi geri isterdim….

Comments are closed.