Similar Posts

8 Comments

 1. yazılara link verecektim ama, gerçekten çok sıkıldım 🙂
  İbretlik dursun burda, zorlama yazı yazmasın bir daha kimse…

 2. eger gundem yeri gogu sallamazsa artik haberim bile olmuyor. bu konuda altar’in sihirli dokunusuyla uyandim, o gun bugundur gundem konusunda ahkam kesmiyorum, diger yandan da gundem denen seyin ne kadar osuruktan oldugunu kavriyor insan kendini kaptirmayinca. yilin ikinci yarisinda yasanan bazi konulara tam hakim bile degilim, o yuzden artik populer kultur, futbol, televizyon, muzik, sinema falan boyle seylerle geliyorum, apolitik 2000 gencligi oldum. o yuzden 2008 yili hakkinda birazdan yapacagim tespit de son zamanlarda yaptigim butun tespitler kadar gereksiz olacak.

  arkadaslar “seneye gorusuruz” esprisinin ne kadar igrenc oldugu ima eden espri yapmayin. ozellikle yilbaslarina dogru sayilari hizla artan bu insanlardan olmayin. kliseye saldiriyor ayagina klisenin onde gideni olmayin. cevrenize bir bakin, seneye gorusuruz esprisi yapan kac kisi kaldi? asil senin gibi “seneye gorusuruz diye espri var ya hay allahim” diye super gozlem yaptigini dusunen yuz bin kisi turedi. yapmayin olm? simdi gelip benim yigen yapti gecen dersen kafayla girerim. 20 bilmem kac yasinda 10 yasinda cocuklarin aralarinda yaptigi esprilerle mi dalga geciyorsun? hadi calistigin ofiste naifligini koruyan bi eleman yapti, o bir tane espri yapar cevresindeki yuz bin kisi ayni sekilde espri ne kotuymus der mi lan? “seneye gorusuruz”, bunun igrencligine vurgu yapan komikliklerden daha komik yeminle. simdi seneye gorusuruz esprisine giydiren esprilerin kliseligi hakkinda yaptigim bu tespiti aklinizda tutun ama rica ediyorum bu bir norm haline gelmesin, arkadaslarinizla paylasmayin, bu da klise olmasin. gelecek sene yilin son gunu gelip (((seneye gorusuruz) esprisinin igrencligini vurgulayanlari) yerin dibine sokan espri) yapmayin diye yazi yazmayayim. parantezleri kolay takip edilsin diye koydum, logical formula gibi.

 3. Yeni sürümünün neler getireceğini merakla beklerken en azından 2009 da bush’un olmayacağına, her sabah yine güneş doğacağına, yine mezun olamayacağıma eminim. ”Belki bu sene” ile başlayan umut cümleleri kurmaktan vaz geçtim. Sadece farklı görüş zenginliğimiz ile arkadaşlığımızında pekişeceği FasulyedenKom 2009 görmeyi diliyorum.

  @dea, Footer kısmında hala 2008 yazıyo. Oraya bi sayaç şeyettirmek lazım. Ankaradan alma pahalıya veriyolar. Ama inatla biz 2009’a girmicez kardeşim diyosak o zaman 32 aralıktan devam etmeye bende varım. Yada 31 aralıktan geride sayabiliriz. Eskiden her bişey daha güzeldi sanki 🙁

 4. Sayfalarda önizleme seçeneği kullanınca böyle nadir güncellenen bloklardaki gelişmeler geç görülebiliyor. Maalesef numaratör çalışıyomuş ve 2009’a Fasulyeden olarak girilmiş. Oysa benim 2008de kalmak için umutlarım vardı… Neyse Hepi niv yır ahali.

 5. “Nadir güncellenen blog” mu? Vayy, gider ha?!

  Bu arada numaratör ya da sayaç yok ne yazık ki, senin yorumunu gördükten sonra elle düzelttim, ama yorum ekleyemeyecek kadar yorgun olduğum için hemen uyudum.

 6. Blog değil blok yani Firefoxta kullandığım eklentiler sayesinde sayfaların bazı kısımları otomatik olarak açılıyor ve oralar güncellense bile eskisi gibi görülebiliyor. Hızlı sörf yapabilmek için kullanıyorum Ondan dolayı böyle oldu sandım.

  ayrıca Fasulyeden’e gider yapmak güven özveri tecrübe ister!

 7. Haşşşunubileydinnn 🙂

  Yanlış anlaşılmış, pardon. Bu arada koca sitede ikimiz kaldık sanki, başka gelen giden yok…

  Ee kanka, napıyon başka? haha

 8. Bu saatlerde izdivaç konuları ilgi görebilir, Yılmaz Morgülde reytingi arttıran etkenlerden biri. Yada Victoria Defilesi haberi çaktın mı gençler çıkmayabilir bu sayfadan. Adalet ve barış kimin umrundaki! Sözümüz meclisten dışarı tabiki..

  İlaveten Yılbaşından dolayı hala ayılamayan var ise saygı duyup ne içtiyse ondan ısmarlamasını rica ediyorum 🙂

Comments are closed.