Similar Posts

22 Comments

 1. bence yerinde bi yazı olmuş. o artık başka biri oldu, 1 mayısda akmerkezde yer artık limonu salatasına koayarak.

 2. Birini daha kazandık 🙂 Her gün birinizi, bir gün hepinizi hahahahah (Erol Taş kahkahası)

 3. Yeri gelmişken sorayım ( Şansal Büyüka tonlaması ile)

  Borsacılar bir yaştan sonra zorla emekli ediyorlar diye bir şehir efsanesi var. Doğrumudur ki?

  Banker yakup , banker yakup…

 4. bi bok uretme, sabah aksam otur elinde telefon sunu al bunu sat yap. 3 tane para babasi canlari isterse yukseltsin canlari isterse dusursun, ve sonra tekrar bi bok uretme, cok calisiyorum lan diye ortalarda gezin. eh bu isler boyle yuruyor, bunlari da birisinin yapmasi lazim, borsacilik icin daha iyisini bulamazlardi.

 5. abd deki krizde O’nun payı olduğunu düşünmeyen yoktur heralde?

 6. erkan senin bu asabiyetini napıcaz, insan arada iki güzel kelam eder. hayır yani napayım, işten mi çıkayım, herkes istediği işi yapıyormuş gibi ya da ne istediğini bilen ultra idealistlermişiz gibi konuşuyorsun. sınavına girdim kazandım, görüşme olumlu geçti, girdik bi şekilde işte. elli farklı sektörden, elli farklı iş teklifi önümdeydi de ben bunu seçtim sanki. bi bok üretme falan ayıp yani, ayak işlerini yaptırıyolar sana heey olum sistem sikiyor seni demeninde bi üslubu var. hayret bişey.

 7. Gereksiz gerginlik yaratma Ulvi. Can Yucel’in cok guzel bir lafi var, bildin mi?

 8. lan herkes bi gergin memlekette. napiyorlar olm size orda? reso’yu ornek alin kendinize biraz, sakin sakin gulup geciyor her seye bak. hay allahim yahu, lan size ciddi ciddi kufur edecek olsam telefonu acar suratiniza ederim sonra kapatirim. bu kadar dert etmeyin her seyi, kalbinize zarar.

 9. Resat’ı mı örnek alsınlar? Sakın ha! Bende ”Gerildim!” adlı bir yazıyla bunu açıklayabilirim, neden olmasın…

 10. Ha işte Borsacı yerine Bankacı diyince de bana aynı şekilde çemkirmişti. İnanılmaz bi sahiplenme içerisinde sanırsın memleketteki yegane broker. Ya İMKB bunların yöresel bi çeşit giysisi. Mesleki anlamda iyi bi şey ama Ağa’ nın altını çizdiği hususların gerçekliğini engellemiyor tabi.

  Ağam “sen hariç memleketteki tüm borcasıları.” de bari de şevki kırılmasın. Artık Dea’ da kusura bakmayacak. Olur öyle.

 11. broker değilim, trading ve sales-marketing kısmında görev yapıyorum. millet parasını ödemiyor, sizin aracılığınızla hacize başvuruyor efendime sölim boşandıttırıyor falan gibi yüzeysel yorumlar mı yapayım yani avukatlığa ben de. üretkenlik had safhada mı oluyor sizin meslekte. sahiplenme içerisinde değil mesleği tam anlamıyla tanıma ve gözlemleme evresindeyim. en üretken meslek ressamlık bence, hem vergi de vermiyorlarmış mis 🙂

 12. trading and sales-marketing.. hımm you know common things just like these..
  and my hobbies playing guitar, snowboarding, paragliding…

  i love you canki 🙂

 13. “trading ve sales-marketing”

  Hmm ama fikrimin ince gülü sen en baştan öyle desene. Biz senin böyle bi şololo olduğunu bilsek baştan yazmazdık zaten.

  De yürü git!

  Senin nezdinde tüm borsacıların…

 14. Ee, baktik broker’in anlamlarina:

  komisyoncu, simsar, tellal, başkası hesabına esham.

  Buradaki tellalin muhabbet tellali olmadigini dusunecek olursak bile, yine de yaptigin is cok da ovunulecek bir halt degilmis Ulvi.

  – Broker ne ola ki?
  – Aha beyle komisyoncu gibim, simsar gibim birsey…

 15. Oldu olacak cümle içinde kullanalım babamın broker ı var. 🙂

 16. muhauha yok lan o açıdan vermedim o linki, ingilizce tabire laf attılar ya ben de broker da ingilizce niye broker diyorsunuz onun yerine güzel türkçemizden kelimeler kullanın baabında söledim 🙂 ne uzadı lan, hadi yeni yazılara yelken açalım.

Comments are closed.