Similar Posts

4 Comments

  1. Yazmayı unuttum. Zaman mefhumuna el atan her dizi/film gibi bunda da patlama ihtimali çok yüksek. Ki hatta anlam veremediğim, açıklanıp açıklanmayacağını merak ettiğim bir nokta var. Dediğim gibi tüm insanlar 6 ay sonraki ana gidiyorlar. Ancak bu anda, yani 29 Nisan 2010’da ne yaptıklarını 6 ay önceden gördükleri ve bildikleri halde o şeyi yaparken çok doğal, çok sıradanlar. Yani misal ben 6 ay önceden, 6 ay sonra ne yapacağımı görsem, o an geldiğinde 6 ay önceki bana mesaj gönderirim. Kanka Fener-Gs maçını üst oyna, Antalya bu hafta alır, Kayseri maçı berabere filan birşey derim. Adamlar demedi.

    Gerçi bunu şu şekilde açıklayabiliriz, yazarken aklıma geldi. Normal döngü sürseydi 6 ay sonra ne yapacaklarını gördüler. Ancak şu an döngü kırıldı ve artık yapacakları tercihler 6 ay sonra ne yapacaklarını şekillendirecek. Gibi.

    Off zaman kavramı çok kafa sikiyor. Back to the Future’da da, Lost’ta da yaşadık bunu. Şimdi Flashforward ile yaşayacağız anlaşılan…

  2. Anlamadigim, 6 ay sonraya sadece dusunsel olarak mi gidiyorlar? Yani simdiye kadarki soylediklerinden, 6 ay sonraki zamanda fiziksel olarak bulunmadiklarini, sadece 2 dakika 17 saniye boyunca bunu ruya gorur gibi gorduklerini anladim, dogru mu anlamisim?

  3. Doğrudur paşam. Hatta önce bayıldığımda şöyle birşey gördüm diye anlatıyorlar, hani rüya gibi. Ama birbirlerinin hikayeleni dinleyince bunun rastsal bir şey olmadığını, tüm herkesin aynı tarih aynı saate gittiği anlaşılıyor. Zihinsel tabi..

  4. Yazının girişinde “Lost’suz geçen günlerin eemmoğğğa goyim” yazacak sandım bir an.

Comments are closed.