Similar Posts

8 Comments

 1. Sayin dea bey bu bir elestiriden cok tespit olacak. Bence “Türkiye’de kafalardaki internet algısı ile ilgili çok ciddi bir sorun olduğunu kabul etmemiz gerekmekte” girisiyle soruna hatali bir yaklasim sergileyerek yaklasiyorsun.

  Sorun internetin nasil algilandigi degil, en azindan su durumda degil. Zaten bence olaya asil nedeni iskalayarak yaklasiyorsun dememin sebebini “Atatürkçü Düşünce Derneği’ni (de) eleştirmeliyiz” daha iyi acikliyor. ADD’yi sanirim gecen sene burada topa tutmustum, sonra uzerine ne tartistik hatirlamiyorum fakat son senelerde bu dernegin neye hizmet ettigi, neden hizmet ettigi ortada. Bu dernegi de degil elestirebilmeliyiz degil bu dernegi hep elestirmeliyiz. Bu haber dogruysa da degilse de bu dilekcenin bu zihniyet tarafindan verilmis olabilecegini biliyoruz, yok kesin onlar degildir diyemiyoruz. Bu meselede sorun bizzat ADD, onu yoneten, olusturan, yonlendiren insanlar. ADD belli bir amac ugruna Ataturk’un ismini manipule eden bir dernek oldu cikti. Harun Yahya’nin ne oldugunu, arkasindaki gucleri falan biliyoruz, onun icin bir takim hakim, savciyla isi pisirip site kapattirmak cok ahlakli ve normal bir is. Onun zihniyetini cok guzel yansitan bir eylem. Fakat burada bunu ADD yapiyor ve boyle de bir hata yapmislar diye yaklasiyoruz. Oyle degil iste… Harun Yahya’dan bu sansuru ne kadar bekliyorsam ADD’den de o kadar bekliyorum. Son senelerde yaptiklariyla kendilerini kanitladilar simdi faaliyete gectiler, bunda sasacak bir sey yok, aaa bak elestiririm ben bunuluk bir durum da yok. Durum gayet onlarlik zaten, onlar ’80 darbesinin Ataturk’unu cok seviyor.

 2. Atatürk’e bugün yapılacak en büyük iyilik Atatürk’ün ADD cilerin elinden alınmasıdır.

 3. Ağam: Sen tam ADD’lik diyorsun, ben de ADD’ye, kelime anlamıyla ama, Atatürkçü Düşünce’ye hiç yakışmıyor diyorum. Arada çok fark yok aslında. Dolayısıyla neyi eleştirdiğini anlamadım pek.

  Nasıl ki Harun Yahya isminden menkul bir garip adamın Evrim çalışması yapan bilim adamlarının sitelerini kapatmak gibi bir çabası var ve biz de bu çabayı eleştiriyorsak, aynı şekilde Atatürk’ün manevi şahsiyetini koruyacağız diye bu şekilde bir garabete imza atan Atatürkçü Düşünce Derneği’ni eleştirmeliyiz.

  Sorun şu kısımsa, evet kulağa rahatsız edici gelebilir, ama onu ADD ile aynı paralelde olduğumu sananlar vardır diyerekten ekledim. Hani iddia edildiği gibi körü körüne muhalefet, körü körüne sahiplenme yok. Ki ben ADD’yi oldum olası sevmem…

 4. Misal ADD aslında Google’un değil de, sadece o sitenin kapatılması için talepte bulunmuş olabilir, o durumda yazının bir bölümü hükmünü yitirir tabii.

  demiştik, ki dediğimiz çıktı. ADD bir basın açıklaması yaptı. Başvurularının Google’un ya da Google Sites’in kapatılması yönünde olmadığını; sadece o hizmeti alan sitenin kapatılması ve açan kişinin tespiti konusunda Google ile görüşülmesi gerektiği konusunda olduğu ifade ettiler.

 5. Atatürkçü düşünce nedir arkadaş biri bana açıklasın?

 6. Atatürkçü düşünce nedir arkadaş biri bana açıklasın?

  Benim cümlem için söylediysen abi, kastettiğim adı Atatürkçü Düşünce olan bir dernekti kasttetiğim. Söylem bana ait değil yani 🙂

Comments are closed.