Similar Posts

13 Comments

 1. Peki Ergun Babahan’a ne demeli? Hıncal ayarın allahını verdi geçen köşesinde, ama bu adamların yüzü eşek derisinden bana mısın demiyorlar.

 2. ”“Çankaya baş komiseri, erkek papatya, fırdöndü Mehmet”e seslenelim: Bu parayı yerken sayın Barlas, aman ha unutmayın neden size bu kadar para verildiğini, Sabah Gazetesi’ndeki köşenizde olsun, ATV’deki haber bülteninizde olsun, bir an aklınızdan çıkarmayın o parada yetim hakkı olduğunu. Sakın! Nazlı Hanım’a da selamlarımızı iletin. Her devrin yalakası siz ikinize de en çok iktidarın Sabah Gazetesi yakışırdı herhal.”

  Haber: Mehmet Barlas atv’den üç yıllığına aldığı 900 bin YTL’yi olduğu gibi iade etti ve Hiçbir para ne benim yaşamımı ne de meslek hayatımı etkileyemez. Ben bu göreve gelmeden önce bizim mesleğin en yüksek baremlerinde zaten gelirim vardı. Bu para bana bir rütbe ya da yeni bir hayat getirmedi. Zaten bu parayla ilgili sorunlar Çalık Grubu ile ATV-Sabah yönetimi arasındaki meselelerdir. Ben aradan çıkıyorum. Ne verirlerse versinler iyi bir gazetecinin ne hayatını ne düşüncelerini ne de okurlarına ve izleyicilerine karşı sorumluluklarını etkileyebilirler. Mesleğine bağlı bütün meslektaşlarımın aynı düşünceye sahip olduğuna inanıyorum dedi.

  Barlas’ın kişiliğine düşüncelerine laf atanlara güzel bir kapak olmuş.

 3. Hahaha kapağa bak 🙂

  Alırken meslek hayatı filan sikinde değildi heralde Barlas amcanızın CeZZa? İş soru önergesine gidince, devletin kasasından aldığı paralar ortaya çıkınca geri vermiş, pek bir onurlu olmuş, pek bir duygusal, gözlerimden yaş damladı…

  Asıl kapak Barlas’a bence. Asıl kapak Türkiye’de hala iktidar soygunlarını kovalayan medyanın var olmasıdır.

  Ben kendi adıma çok mutlu oldum 900 bin YTL devletin kasasına geri kondu diye, varsın tüm kapaklar bu kadar güzel olsun, M. Barlas göt olsun…

  Dipnot: Para geri verildi mi, onun kontrolünü yapma şansımız yok tabi. O kadar da onursuz değildir diyerek verdiğini ümit ederek yazdım.

 4. Yolsuzluk düşmanı, rantın önündeki en büyük engel, sırf laf olur diue oğluna gemi bile aldırmayan, gemicik aldıran Başbakan hesabını soracak mı peki bu paranın? Kim ne hakla verdi bu parayı diye? Yoksa paranın şova dönüştürülerek geri verilmesi devletin parasını iktidar yanlılarına bol keseden dağıtanların, çarçur edenlerin cezalandırılmasını engelleyecek mi? Ne dersin CeZZa?

  Neyse boşver, başbakanın kadın kollarında yaptığı bir konuşmayı buraya kopyalarken görüşürüz sonra, iyi bak kendine…

 5. adamın aldığı parada hiçbir sorun yok. O yaptığı işin hakkını alıyor. Sorun ihale sonucunda o parayı kimin ödeyeceğinin hesaplanmaması. Ama adam sırf bu tartışmalar kurumlara zarar vermesin diye hibe etti. Ve bunu yaparken herkes ona saygısızca saldırırken. Barlas’a laf edip bu hareketinden sonra asıl kapak bizden diyebiliyorsanız sizleri tebrik ediyorum. sizde kendinize iyi bakın kardeşlerim..

 6. Sorun ihale sonucunda o parayı kimin ödeyeceğinin hesaplanmaması.

  * * *

  Benim sorum gayet açık Cezza, TMSF bir ay sonra elinden çıkaracağı şirket için neden 900 + 500 bin YTL masraf ediyor? Bu peşkeş değil midir? Halka bunun hesabını versinler.

  Yoksa para geri verilmiş de, çok büyükmüşsün Mehmet Barlas da, hamaset yapmayın, tabi verecek a.k. Devletin parası o…

  Hortumu kestik diyen Tayyip bu hortum değil midir bir açıklasın da bilelim… Sizin gibiler de “ufak bir hesap hatası canım, büyütmeyin” diye gezer işte böyle.. Hey allahım…

 7. İhale yapıldı yani 1 ay sonra yapılacak diye bir olay yok. Çalık grubu 21 nisan’a kadar 1.1 milyar doların tamamını ödemek zorunda.Şimdilik teminat 100 milyon dolar ödediler. Ve 1.1 milyar doları o tarihe kadar ödemezlerse Ödedikleri paranın bir kısmı yanacak. Mehmet barlas’ta bu para kullanarak ve Çalık grubuna danışılarak göreve geldi. Zaten 21 nisan sonrası Çalık grubu ona bu parayı, belkide daha fazlasını, ödeyecek. Devletin kasasından çıkan para yok Çalık grubunun içerideki parası kullanıldı.

  Siz rahat olun artık bu ülkede hak hukuk şeffaflık var. Geçmişte Yapılanlarında hesabı soruluyor. Hortumu kesilenler rantı engellenenler bas bas bağırıyor. Onlarında sesi kesilecektir yakında. Halkın parasını bir gecede, bankalarınıda yavaş yavaş boşaltabilenlere yer yok artık. Geçmişle bugün arasındaki farkı Saygıdeğer babanız daha iyi bilir.

 8. Madem bu kadar şeffaftı herşey, soru önergesinde neden cevaplanmadı Cezza? Neden Barlas, senin dediğin gibi, gayet normal olan bu parayı alıp da sonra geri veriyor? Şimdi beleşe mi çalışıyor bu adam? Engin Ardıç da 500 cukkalamıştı, o geri verdi mi parayı?

  Kusura bakma, saygıdeğer babam Ergenekoncu diye içeri alındı, ona soramadığım için sana soruyorum.

 9. Cezza abartıyorsun. Yolsuzlukları akp önledi, önlüyor dersen yuh derim sadece. Bütün iktidarlar kendi destekçilerinin nemalarını dağıtır. akp de pek ala dağıtıyor. Başka türlü dersen Allah çarpar. Valla çarpar.

 10. Ben anlamıyorum arkadaş, yemin ederim anlamıyorum. Şu aşağıdaki cümleleri altalta okuyun, içine sindiren midesizdir.

  Çalık Holding diye bir şirket var, olabilir.
  Başbakan’ın damadı şirketin genel müdürü, ee bu da olabilir.
  Bu şirket TMSF’den ülkenin en büyük medya kuruluşlarından birisini alıyor, ee hadi olabilir diyelim.

  Şirket ihale bedelini ödemek için kamu bankalarından kredi almaya çalışıyor, bu olabilir mi peki?

  Şimdi soruyorum, hangi kamu bankası Çalık Grubu’nun kredi talebini geri çevirebilir? İsterse zarar edeceği bir talep olsun, yürek ister o kredi talebini reddetmek. Koskoca başbakanın damadının genel müdür olduğu, kankasının sahibi olduğu, AKP’nin kasalarından birisi olduğu bilinen bir şirkete hayır diyebilecek bir bürokrat, teknokrat var mı bu ülkede?

  Şimdi kimse gelip bana AKP yolsuzluğu bitirdi, hortumu kesti, hebele, hübele demesin. Çok ciddi küfür ederim. Cahil insanları salak yerine koyun, oylarını alın, eyvallah… Ama gelip bana AKP değil AK Partiyiz dersen tek duyacağın “hasiktirin ordan” olur…

 11. Sabah-ATV resmen Çalık ve Katarlı Arap ortağının oldu. Cumhurbaşkanı, başbakan ve onlarca bakan geçtiğimiz günlerde Katar’a sefer düzenlediler resmen ve Çalık grubu Katar’ın kamu kurumlarından birisi ile birlikte aldı Sabah’ı. Kredi’yi de başka bir kamu kurumu Halk Bankası verdi.

  Neyse ben susayım, ne de olsa AKP hortumu kesmişti, bana söz söylemek düşmez.

Comments are closed.