Similar Posts

11 Comments

 1. Kendi icinde tutarli ve amaclari olan bir eylem. Ankaralilar Telekom’u -en azindan Istanbul takimlarina karsi- sehrin takimi olarak destekliyorlardi. Boyle bir sahiplenme duygusu olmasi normal ve bence guzel. Benim anlamadigim nokta herkesin once bir Anitkabir’i ziyaret edip eylemine oyle baslamasi. Once bir kutsanma duygusu ve eyleme guc katiyor sanirim, ya da milli takim Hirvatlari yenerken posterden aldiklari ilhama benzer bir ilham veriyordur belki. Yani diyorum ki kisaca, ne alakasi var yahu basketbol ligiyle Ataturk’un. Hadi yuzuculerin, gurescilerin falan nedenleri vardir ama Ataturk zamaninda basket topu bile yoktur Turkiye’de. Boyle de yuzeyselim iste.

 2. Yine 1913 yılında ilk basketbol şubesi Fenerbahçe’de açılmıştır. İlk zamanlarda savaş yılları olması ve oynayacak rakip bulunamaması nedeni ile, basketbolda bir gelişme olamamıştır.

  1923 yılında ilk resmi spor teşkilatı olan Türkiye İdman Cemiyetleri İttifakı kurulması ve yine 1927 yılında Halkevlerinin kurulması, bu spor dalının bütün yurda yayılmasında etkili olmuştur.

  Basketbol Milli Takımı 1934 yılında kurulmuş, ilk resmi maçını 1936 yılında Yunanistan’la yapmıştır. 49 – 12 gibi bir skorla galip gelen basketbol takımı şu oyunculardan kuruluydu: Naili Moran (Kaptan) – Jak Habib – Feridun Koray – Dionis Sakalak – Hazdayi Penso Hayri Arsebük – Sadri Usuoğlu ve Nihat Ertuğ.

 3. lan ben geyik yapiyordum ciddiye mi aldin? son gunlerde ayarmator havasi vermissin kendine, ulvisin sen ulvi kal, migrostan sogan cal.

 4. Yazdığın yorum hiç sana yakışmış mı Ulvi ya 🙂

  * * *

  Anıtkabir kısmı hakikaten anlamsız yalnız. Ota, boka maneviyat katma çabasıdır bu, başka bir şey değil. Dolmuş şöförleri de yapıyor, taraftarlar da…

 5. mhuahua bırak olm hemen çevirkazı 🙂 harbi herkes alakasız olsa bile anıtkabir’e gidiyor, ama vesile oluyor işte gitsinler nolucak. reşo’nun dediği gibi maneviyat katıyorlar meselelerine. agücü-bursa da mesela önce anıtkabir’i ziyaret ettiler falan, bi yandan bakılınca güzel şeyler. travma yaratmak lazım diyip hemen güncele sarılırım 🙂 ayrıyetten bugünlerdeki ozan uzunkaya’daki milliyetçilik ve erkan keremoğlu’ndaki liboşluk artışını da tartışmaya sunmak isterim. dınınını.

 6. Yıllarca altyapıya yatırımı yeterince yapmayan bir takımın bence Ankara’dan kaçması kadar doğal birşey yok. Bu işi ne için yapıyorlar ‘reklam’. Eğer basketbola fayda için yapsalardı altyapı, salon vs yaparlar sunarlardı.
  Kimsenin taktığı yok basketbolu adam gibi…

 7. Fatih e katılmamak elde değil. Yıllarca ptt vardı. Bi ara netaş vardı ankara da. yine ankara nın yanıbaşında kayseriden meysu vardı. Hepsi dağıldı gitti.
  Bu işler artık amatörce yapılmıyor. Para işin içine girince artık “değer” diye kavram lugatlardan siliniyor. yoksa basketbol en az futbol kadar değerli bu ülkede.

  Biz her zaman milliyetçiydik Can. Ne zaman bıraktık ki? Size itici, öcü gibi gelse de biz bu gömleği hiçbir zaman üzerimizden çıkarmadık, çıkarmayacağız da.

 8. Abi n’aptin, ben Netas’ta calisiyorum 🙂
  Netas 41 senedir Istanbul sirketidir…

 9. 🙂 hala benim hafızamda mrsiç li netaşla ankara da yaptığımız bir maçın görüntüsü var sanki. o yüzden hep Netaş ı ankara takımı zannederim. Öğrenmiş oldum.

  O zaman tıffany tomato lu kolejler diyelim:)Naci hoca lı trt li yıllar…

 10. ulan ne kazi ne cevirmesi, ben oraya bi geliyim seni cevirecem esasinda. levin de yok ortalarda meydan ulviye kalmis lan. ve hatta yer yer bana libos demis. bana sadece tosun libos diyebilir, o derse dogrudur. ayrica kac zamandir sosyalist olmaya calisiyorum ama bir turlu beceremedim. millet dogumgununde bile anitkabir’e gidiyor demekle ekonomik model hakkinda kurulan baglantiyi cozebilsem toplum profesor bile olurum esasinda.

  dipnot: zinhar milliyetci degilim yalniz, altar sen bi git hele orda goruruz seni diyordu ama tam tersi oldu, iyice kaybettim lan o duyguyu.

  konuya donecek olursak: ulvi sus iki dakika…

 11. Punk’tan anarsikten sosyalist mi olur lan!
  Ulvi konusunda ise kesinlikle haklisin aga, deyip konuyu dagitmamak adina burada kesiyorum. Konu araya kaynamasin.

Comments are closed.