Similar Posts

3 Comments

  1. Maalesef bunlari da gordu gozum. Her kavramin ustunden gecen, icini bombos edenlerin Ugur Mumcu’nun isimden ote kavramlasmis ruhunu da kendilerine oyuncak ettigini gordu gozum… Gormez olaydim… Ugur Mumcu’nun mucadelesini bilmeyen, anlamayan, merak bile etmemis bos adamlarin Ugur Mumcu’yu da angutluklarina alet ettigini gordu gozum. Dun “vatan icin kursun atan da yiyen de sereflidir” yazanlarin, bugun “vurulduk ey halkim unutma bizi” yazdigini gordum sanal dunyalarina. Daha nasil hakaret edilebilirdi diye dusundum koca bir ceteye karsi tek basina dimdik durmus bir adama. Hayatini verdigi mucadelenin ismini yobaz karsitligina indirgeyenleri gordum, gormez olaydim… Degil koca kitaplarini, su yukarida dea’nin aktardigi kelimeleri okusalar, “yahu aklimiza ancak simdi geldi de neden olduruldu, neden kalemi kana dustu bu adamin” diye sorarlar mi acaba? Sorsalar, okusalar anlarlar mi acaba? Iskenceleri, daragaclarini, Abdi Ipekci’yi bilirler mi acaba?

    Ugur Mumcu korkmadan oldu ey halk, unutma onu. Ama icini bosaltma, sevdigin turkucu gibi degil, mucadelesiyle, savasiyla, miras biraktiklariyla hatirla.

  2. Aga uzulme! İnsanoğlu en kutsallari şahsi menfaatlerine alet etmiş durumda. Bunların en basit örneklerini üye olduğumuz mail gruplarında görmüyor muyuz? Bir degeri savundugunu iddaa eden yazilarin coguna bak. Adam kendisini anlatmaktan, saga sola bok atmaktan hicbirseyi savunamadan yazısına nokta koyuyor. Bir insan evladı da çıkıp “Sus! Yeter sacmaladığın demiyor.” Bunlara o soruları nasıl sorduracaksın? Zaten sen de biliyorsun. Sorsalar, okusalar, anlarlar mi acaba?

  3. 15 sene önce de “birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günler”i yaşıyorduk, bugün de…

    Demokrasi kültürü gelişecek diye, konuşanlar susturulmayacak diye bekliyoruz yıllardır… Hiç umudu olan var mı?

    Bu topraklarda son sözü hep silahlar mı söyleyecek? Yazılan yazılara cevaplar hep kanla mı verilecek? Hep ağlayacak mıyız gidenlerin ardından? Hep korkacak mıyız karanlıktan?

Comments are closed.