Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Alavere Dalavere Şaktar Koydu Werder’e

Yalnız ve güzel şehrimize UEFA finali gelmiş, üstüne de sponsor bileti gelmiş. Daha ne ister bir genç futbolsever? Bira, evet bira. Sözümona, maç biletini gösterene stat etrafındaki Carlsberg standlarında beleş bira veriyorlarmış diye beni kim yediyse yazıklar olsun, ulan gururumla oynadın. Geçen seferki final öncesinde de Liverpoollularla Taksim’de içip sıçıp eğlendiğimizden bu sefer daha tecrübeli ve yılışığız. Bir gece önce Nevizade’de 50 kadar Bremen’liyle takılmıştık ama sönüktü, bunun acısı çıkmalıydı.

Öncelikle, beyaz fanilalılar olarak Fenerbahçe kimliğimizle devriye turizmine çıkarken baktık ki lan herkes Fenerli zaten. Tek tük diğer takımlı arkadaşlar vardı, onlara da zaten tektük. Sonra maça odaklanmaya başladık, Şaktar taraftar bölgesinde in cin top oynaması ve bu in ve cinlerin de beklenen güzellikten uzak olması direkman ilgiyi Alman bölgesine çevirdi. Gelmişti adamlar, kalabalıklardı da. Bize de düşen bu güruhu provoke etmekti haha. Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği’nin önünde adamlara “Aziz İstifa”yı öğrettik, onlar da bıkmış demek ki baya içten söylediler. Bu olaylar sırasında tam yanımızdan geçen grubun NTV’deki taraftar programına çıkıp Azizbahçelik yapan arkadaşlar olduğunu öğrenip iki çift laf da onlara ettik. Tam da haftaiçi ilk defa seyretmiştim o programı ve ortalarındaki kızdan aşırı nefret etmiştim iticiliğinden dolayı, günün sürprizi oldu bir bakıma. Bremenliler’in kendine has bir “Hindi Baba”ları var ve hep aynı adam yaptırıyor. Türkiye diye bağırıp bize jest yaptılar devamlı, biz de bu jestlerine “Fuck You Lucescu”larla karşılık verdik. Hatta tam bu jestimiz sırasında bir Şaktar taraftar otobüsü aramızdan geçmek durumunda kaldı ve otobüse resmen saldırdık hahaha. Boğaz kesme hareketi yapanlar, cama vuranlar, tükürenler 🙂 Hayır, bir de üstümüzde Şaktar atkıları var, adamlar ne düşünüyordur acaba şimdi. Bremenliler sağduyulu yaklaşınca, maraza çıkattıramadık iki tayfa arasında. Özür dileriz. Elindeki fazla bileti yazlık Fener atkısıyla değiştiren arkadaşa da saygılar.

Yavaştan maça girdik, ama atmosfer cidden bayık. Telsim Üst’te bir 50 kişi hariç herkes oturuyor ve bize de çök çök yapıyorlar. Nesiniz abicim siz? Sizden daha çok heyecanlandık ve gollerde sevindik valla. Ayıp. Ey sosisliye ve hamburgere 14 milyon isteyen zihniyet, sana da ayıp. Hayır, başkan görücek fiyatları kaldırmıcak tabelayı. Aç ve susuz kalıcaz sonra. Herkesin malumu Türk işi bestelerle tribünlere hareket getirmeye çalışanlar vardı. Fener diye stadı inleten yürekler vardı. O sahada olmak işten bile değildi belki fakat egolara geldik. Sonuç olarak sahada Şaktar, tribünde Fenerbahçe kazandı 🙂 Bize de maçtan hatıra sopası kırık bir bayrak kaldı.

10 Comments

 • dea
  Posted 22/05/2009 at 16:34

  Foto yok mu, foto?

 • lazQli
  Posted 22/05/2009 at 18:36

  Sponsor bileti ile maça git, sponsor etkinliklerine katıl maçtan önceki gece, beleş biraz peşinde rezil ol bir kadıköy akşamında, hatta devre arasında sponsor desteği almak için “açım, açım, 14 tl ye sosisli mi olur?” diye ağla. bir atkı hediye et, o da senin çıkmasın…

 • ozan
  Posted 22/05/2009 at 19:19

  sözümona, maç biletini gösterene stat etrafındaki Carlsberg standlarında beleş bira veriyorlarmış diye beni kim yediyse yazıklar olsun, ulan gururumla oynadın.

  Burada gurur mu yazıyor ben mi yanlış okuyorum? Ulvi ve gurur?

 • Post Author
  canoglan
  Posted 22/05/2009 at 22:06

  şu yazıda takıldığın yere bak be abi 🙂

 • sert
  Posted 22/05/2009 at 23:32

  bi de bu şaktarlılar bizden apaçi allahıma atkıyı üzerinde ablem yok diyip işporta olduğunu anlayıp değiştirmeyenler, herkese bedava verdikleri göt kadar şaktar bayrağı ile adamın üstündeki fenerbahçe montunu değiştirmeye çalışanlar, daha ne ararsan.. ha bi de biri denize girdi donla fanzoneun orda, almanlar kraldı onların yanında.. bi de günün içinde ercan olunca galatasaraylılara gider yapmadan geçmiyor tabi..

 • celal
  Posted 22/05/2009 at 23:44

  aksamdan aklımda kalan bir baska not ise türk polisinin eyyamcılıgıydı..sagda solda tepisen almanlara sesini cıkartamayan polisimiz bizim türk oldugumuzu anlayınca karsıdan karsıya gecmemiz esnasında cabuk gecin laaaan narası attı,daha sonra almanının tekinin bayrak sopası kafasına geldiginde ise dut yemis bülbül kesildi..

  mac sırasında ise görevlilerin beyler su almanları önden alalım yazıktır edebiyatı ise gecenin bir baska anektodu..bizden yalaka millet var mıdır acaba.

 • lazQli
  Posted 23/05/2009 at 00:14

  ya maç sonu!?! adamlar bizden önce çıktı resmen. ulan ibne gece tarifesine mi kaldın? eve mi yetişeceksin? sabah iş mi var? uefa kupası kazandın… Türk taraftarlar olmasa adamların kupayla turu boş koltuklara olacaktı. maçın akılda kalan tek yanı Fenerbahçe – Galatasaray kavgasıdır. Keşke eskisi gibi yarı yarıya olsa. Bakın ilk fırsatta nasıl koptu eğlence…

 • dea
  Posted 23/05/2009 at 17:30

  Kavga dediğin, bildiğimiz kavga mı abi? Mavra mı yoksa? Noldu, noldu? Dur çekirdeğimi alıp geliyorum 🙂

 • lazQli
  Posted 23/05/2009 at 19:27

  Bildiğimiz kavga ama yenilikler içeriyor. Maraton alt tan birisi kafası gözü yarılmış sahaya atladı arkasından 10-15 Fenerbahçeli kardeşimiz koşarak sahaya dalmaya kalktılar, bu esnada telsim alt ta bulunan 15 kadar Galatasaraylı dayak yiyeni sahiplenip maraton alta dogru koştular ve güvenliklerin sandalyeleri atmaya başladılar, maraton alt da aynen karşılık verdi, suphi can ve ben de olaya dahil olmak üzere telsim alttan hareketlenip adamlara 3 mt. mesafeye konuşlandık. Araya polisler güvenlikler girdi. Bu tel örgü olmaması meselesi enfesti. Saha içinden geçebiliyorsun ;p Sonra 6alatasaraylılar geldiklerinden daha hızlı kaçtılar. Yukarıdan GFB indi ve koridorda 10 dakikalık bir müzakere sonrası herkes yerine döndü. Bir daha 6alatasaray sesi duyulmadı. Böyle işte. Ukraynalılar bu olayıda kupayı aldıkları sakinlikle takip ettiler.

  Resimde görülen maraton alt Fenerbahçe birliği…
  http://img41.imageshack.us/img41/3858/n6329333331745753400926.jpg

 • celal
  Posted 23/05/2009 at 19:44

  bizde migrosun koridorlarını bayagı inlettik,gslilerin-bjklilerin kulaklarını cınlatarak.daha sonrada resimde görülen maraton alt fenerbahce birligiyle migrostan karsılıklı yaptık.bizim maclarda sesim kısılmıyor bu macta kısıldı ‘fener’ diye bagırmaktan =)

Leave a Comment