Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İnadına Azerbaycan!

image-3A83_4AD55E3C

Bursa’da oynanacak olan Türkiye-Ermenistan maçına Azerbaycan Bayrağı getirilmesini yasaklayan bir vali; bu yasak üzerine valiyi mahkemeye veren birkaç Bursalı; mahkemeye verilince geri vites yapan bir vali var Türkiye’de. İşgüzar, ikiyüzlü, samimiyetsiz ve yalancı bir bürokrasi, diplomasi var. Bu akşam da salak bir senaryo, garip bir tiyatro oyunu var.

Bu maçın ilk ayağı Ermenistan’da oynandı. Burada alınan önlemlerin, herkese bilet satmama, bindirilmiş ve uysal kıtalarla tribünleri doldurma, içeri o bayrağı, şu pankartı sokamama vesaire, hangisi alındı? Asala pankartları, Karabağ pankartları asılmadı mı tribünlere? İsteyen dostca davrandı, isteyen ıslıkladı. Ermenistan emniyeti, federasyonu, Erivan valiliği, o, şu, bu, kim müdahale etti?

İster hamaset deyin, ister retorik; Şimdi biz kime, neye, neden ve nasıl yaranmaya çalışıyoruz? Bu yaptığınız maç değil, bu uyguladığınız diplomasi değil, bu yaptığınız tiyatro, bu kurduğunuz senaryo…

10 Comments

 • lazQli
  Posted 14/10/2009 at 10:08

  bilet satışı yok, mahkeme kararı ile 3. ülke bayrağı giriyor, seyirciler özel olarak seçiliyor.

  futbola siyaset karışmıyor dedikleri bu olsa gerek.

  ben de ermenistan tribününe girip

  “ibne azeri önce kktc yi tanı” pankartı asıcam.

 • Post Author
  dea
  Posted 14/10/2009 at 11:32

  Abi bana göre Kıbrıs’ın tanınması meselesi devletler arası bir durum. Devlet sathında Azerbaycan Devleti’ni hiç sevmem; Azeri olsam da Türkiye devletini sevmezdim. Ama biraz da halklar açısından bakmak da fayda var. Misal Ermeni devletinden de nefret ederim ama Ermeilerden etmem 🙂 Karışık duygular içerisindeyim haha

 • ortega
  Posted 14/10/2009 at 11:34

  Bursa’da oynanacak olan Türkiye-Ermenistan maçına Azerbaycan Bayrağı getirilmesini yasaklayan bir vali; bu yasak üzerine valiyi mahkemeye veren birkaç Bursalı

  Bildiğim kadarıyla mahkemeye verenler Bursalı değil. Şehir dışından maçı izlemek için Bursa’ya gelen iki Azeri vatandaşı. Yine de yanılıyor olabilirim.

 • Post Author
  dea
  Posted 14/10/2009 at 11:43

  Helal olsun o Azerilere o halde 🙂

 • Post Author
  dea
  Posted 14/10/2009 at 13:58

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25010194/

  FIFA, Bursa Atatürk Stadı’na Türkiye ve Ermenistan bayrağı dışında herhangi bir bayrağın sokulmasını istemiyor.

  FIFA Başkanı Michel Platini ile UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, şu sıralarda İstanbul’da bu konuyu görüşüyorlar. NTV Spor’a konuşan FIFA delegesi, Azerbaycan bayrağının stada sokulmaması için emniyet güçleriyle görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

  ulan size ne arkadaşım açılacak bayraktan? siz kimsiniz? azrbaycan terör örgütü müdür? bağımsız devlet dğil mi bu adamlar? yunanistan maçında kıbrıs rum kesimi bayraklarına neden ses etmediniz demezler mi adama? ikisi de devlet işte, ne farkı var?

  bu ne ya, bu kadar mı ezik bir ülkeyiz, her dediğinize hee diyoruz ya… bu çifte standardın boku çıktı artık… delirecem!

 • ozan
  Posted 14/10/2009 at 19:36

  Yazık…

  YaKIında milli maçlara Türk Bayrağı ile gelmekte yasaklanırsa fazla şaşırmamak gerek…

 • okul açık
  Posted 14/10/2009 at 22:48

  Zaplarken kanal 7’ye denk geldim, diğer kanalların aksine ana haberleri 8’de sanırım. Açılış Bursa Atatürk Stadı’ndan. Mühabir Bursa’dan bir kaç bilgi aktardıktan sonra ve yanı başındaki (Bursa Tribün Lideri) Selim Kurtalan’a dönmeden önce, bu maç için bilet satılmadığını 16 bin bilet sponsorlara 4 bin tane de Selimler’e verildiğini söyledi. Sonra Selim, birkaç gün önce Cumhurbaşkanı tarafından köşke davet edildiklerini söyledi, Bursa kulüp başkanı, tribünün önde gelen diğer isimleri, vali ile birlikte. Orda da maçla ilgili birşey konuşulmamış, işte Ermenistan’da çok iyi ağırlandığını falan anlatmış. İnanılmaz bir misyon yüklendi bu maça, hatta şu anda birinin içeriye gizlice soktuğu bir Azerbaycan Bayrağı’nı açtığında müebbet yatma ihtimalini bile düşündüm.

 • Post Author
  dea
  Posted 14/10/2009 at 23:14

  Selimleri Çankaya Köşkü’ne çağırıyor devlet. Aynı devletin mülki amirleri iyimser bir açıdan bir avuç serseri, kötümser açıdan da terörist gözüyle bakıyorlar aynı gruba… Yarın bedava bilet alamadıkları için olay çıkaran çapulcu da olurlar, bilmem ne de… Ama bugün Çankaya Köşkü’nde devletin vücut bulmuş temsilcisinin huzurundalar. Bir garip ülke burası.

 • burçay
  Posted 15/10/2009 at 01:22

  Maçta bir ara aponun piçleri tezahuratı söylendi mi? Ben sanki duyarmış gibi oldum.

Leave a Comment