Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Raporlar tam, gömün çocuğu!

Fenerbahçe Futbol Okulu öğrencilerinden Ali Duran Örnek antreman sırasında göğsüyle kontrol ettiği bir topun ardından yere yığıldı. Hastaneye yetiştirilmeye çalışılan minik kardeşimiz ne yazık ki kurtarılamadı ve bu küçük yaşında Fenerbahçe formasını kendisine kefen yaptı. Minik kardeşimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine de –her ne kadar yetersiz de olsa- başsağlığı dileriz. Bu büyük acının yanında lafı edilir mi bilmiyorum, ancak kulüp yönetiminin yaptığı açıklama da başka bir üzüntü nedeni olarak fenerbahce.org sayfasının tarihe düştüğü notlardan birisi olarak yerini aldı.

Resmi siteden duyrulan haberde Fenerbahçe yönetimi –bizim de yaptığımız gibi- futbolcuya rahmet, ailesine de başsağlığı diledi dilemesine ama hemen ardından eklediği “Fenerbahçe Spor Kulübü’nde, Futbol Spor Okullarında Futbol eğitimi gören tüm öğrencilerimiz gibi Ali Duran Örnek’in de doktor raporu, ailesinin futbol eğitimini kulübümüzde sürdürmesine muvafakat eden belgeleri başvuru dosyasında mevcuttur.” cümlesi kafalarımızda sağlam bir “Nasıl ya?” şaşkınlığı bırakmış oldu.

Bu tavır, kendisini savunma güdüsünün bir ürünü müdür, yoksa “Hacı biz almışız raporu, bize giren çıkan bir şey yok, hadi gömün çocuğunuzu” aymazlığı mıdır bilemiyorum. Ancak bu şekilde sunulan bir vefat haberinin samimiyetinden kuşku duymadan da edemiyorum.

Fotoğrafa daha genel bir perspektiften bakıp da, bu anlı şanlı spor okullarının amacının Fenerbahçe’ye sporcu yetiştirmek değil de, futbolcu olma sevdalısı gençlerden, çocuklardan 3-5 kuruş para koparma niyeti ile organize edilmesini de konuşabiliriz. Ama bunun yeri ve zamanı mıdır, emin değilim.

Kaybettiğimiz Fenerbahçe forması giyen minik bir çocuk. En başta bu vefat haberinin, daha sonra kulübün tavrının verdiği üzüntü yetmezmiş gibi, Ultraslan.com anasayfasından bu vefat haberini paylaşmış ve üzüntüsünü dile getirmişken taraftarın resmi sitesi (!) antu.com ise kış okulları kayıtlarının başladığını müjdeliyor. Kart sahiplerine de %10 indirim varmış, yuppiii!

14 Comments

 • Ardiles
  Posted 08/09/2009 at 09:27

  Endüstriyel futbol canavarı bir kurban daha bulmuş kendine. Kahrolsun endüstriyel futbol. Doktor raporu ve aile muvafakatnamesi dosyasında mevcutmuş. Ödemelerini de düzenli yapmıştır kesin onu da yazsaydınız.

 • lazQli
  Posted 08/09/2009 at 09:28

  Kardeşimize Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. Fenerbahçe kulübünün “bu işin üstüne gideceğiz. ihmal ya da gözden kaçan bir durum var ise mutlaka ortaya çıkaracağız,sorumlulardan hesap soracağız, başka acılar yaşamamak için elimizden gelenin en fazlasını yapacağız, tüm spor okullarımızı durduruyor, tam teşekküllü hastanelerden heyet raporu olmadıkça kayır kabul etmiyoruz” demesini beklemiyor kimse zaten. Katil endüstriyel futboldur. Bu cinayetin işbirlikçisi ise endüstriyel futbola hizmete eden herkesdir.

 • igor
  Posted 08/09/2009 at 09:28

  aile muvafakatnamesi varmış. neden bu savunma psikolojisi?

 • dellez
  Posted 08/09/2009 at 09:29

  benim de ilk o dikkatimi cekti. raporu da vardi, ailesinden izni de diyorlar. neyin ustunu ortmeye cabaliyorlar ki?

 • Post Author
  dea
  Posted 08/09/2009 at 09:29

  Yorumlar kusma aparatından yazıya taşınmıştır, bilgiye.

 • lazQli
  Posted 08/09/2009 at 09:56

  Ayrıca dün vatan da tam rezil bir haber vardı. Genç kardeşimiz toprağa verilmiş. Ve ölüm sebebini otopsi belirleyecekmiş. Otopsi öbür tarafta yapılıp sonuç fax ile bu tarafa mı geçilecek?

  Ya anlı şanlı medyamızın onurlu kalemleri biriniz bile çıkıp “bu çocuğun spor yapmaya elverişlidir raporunu hangi kurum hangi tetkikleri yaptıktan sonra vermiş” açıklasınıza. Çocuk rahatsızlandığında spor okulları doktoru ne kadar sürede müdahale etmiş? ya da öyle bir doktor varmıymış? Bu gün itibarı ile spor okullarında ya da alt yapılarda oynayanlar için bir sağlık taraması düşünülüyormuymuş? Bu sadece Fenerbahçe için değil tüm spor okulları için geçerlidir…
  ya kısacası ölüm bu kadar mı ucuz a.q. ya… be bu ülkede yaşamak bu kadar mı pahalı??

 • canoglan
  Posted 08/09/2009 at 09:57

  her resmi site haberi gibi raporlardan da şüpheliyim desek, yine aratır mı bizi başkan?

 • dellez
  Posted 08/09/2009 at 10:13

  Hangi anli sanli medyanin hangi onurlu kalemi cikip bunlari sorabilir abi? Boyle bir konuda padisahin lafinin aksina laf etmeye kimin gtu yeter sence? Kaldi mi oyle birisi?

 • Barad-dur
  Posted 08/09/2009 at 11:22

  Kurumsallaşmalarına tükürdüklerim..Deliricem yemin ediyorum…

 • Canarino
  Posted 08/09/2009 at 11:29

  Fenerbahçe’nin bu tip olaylar karşısında gıkını çıkarmayan dinamikleri ister kongre üyesi olsun, ister divan, ister yüksek falanca şura, gözümde insanlıklarını yitirmişlerdir. Önce insan olmak, önce insan sevmek lazım. Yazıklar olsun!

 • mcD
  Posted 08/09/2009 at 13:52

  bir dünya kulübü…

 • ortega
  Posted 08/09/2009 at 17:43

  Resmi sitedeki saçma sapan açıklamaları blogda eleştirdiğim vakit aldığım mailleri bir bilseniz…

  Benim anlamadığım aynen yukarıda Canarino’nun bahsettiği durumdur aslında. Benim gibi sıradan bir blog yazarına küfürlü mailler atan adamlar, neden kulübe bir şey demezler, diyemezler..ne bileyim faks çekmezler, mail atmazlar?

 • Sekhranikos
  Posted 10/09/2009 at 00:10

  Her zaman olması muhtemel bir durumdur. Neden kulüp insani davranıp sadece rahmet ve sabır dileyip aileye gereken desteği vereceğini açıklamaz da bu yollara başvurur anlamıyorum. Neden benim fenerim gün geçtikçe daha da çirkin, daha da itici ve kendi taraftarı için bile çekilmez, sevimsiz hale getirilir.

 • rain96
  Posted 13/09/2009 at 18:01

  Nasıl unutuluyor her şey… Ölen öldüğü ile kaldı. Sel felaketi de unutulur. Depremin unutulduğu gibi. Bu ülkede tek bir tarih unutulmaz!!! Fener-G.Saray maçlarına ilişkin tarih. Geride kalan her şey unutulur, unutulur…

Leave a Comment