Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vaann tuuu tiriiii forrrroooo!

İbrahim Tatlıses bambaşka bir adam, bir fenomen. Çok da güzel şarkıları var. Hatta “Dertler Derya Olmuş”u rahatlıkla favori şarkılarımda zirvelere koyabilirim. Ama şarkı ne kadar güzel olursa olsun benim bu adamdan tiksinmemi engelleyemiyor. Tiksinmek duygusal bir his tabi. Ama hadisesinin mantık yönü de eksik sayılmaz. Bu adamın bu kadar rezalet işler ortaya koyduğu bu son demlerinde bile bu kadar gündemde olmasına, bu kadar çok para kazanmasına anlam veremiyorum, almıyor mantığım. Aynı şeyleri Hülya Avşar için de söyleyebiliriz rahatlıkla, hatta onun güzel şarkısı bile yok.

Ibrahim Tatlıses fenomenine dönelim biz. Adam resmen bir antipati abidesi. Zorlama şivesi, günde bir milyon kere kullandığı Allah cezanı verecek’ler, böyle beklenmedik zamanlarda ingilizce konuşmaya çalışması, do you understand me’ler filan bir yana, en ciddi cümlesi bile yarabiliyor bu adamın. Genç Parti milletvekili adayı iken bir televizyon programında sarfettiği “Bizim başbakanın, cumhurbaşkanının kullandığı uçak ne kadar kötü ya. Ben görüyorum diğer ülkelerin uçaklarını, saray gibi. Yazık ya, koskoca Türkiye Cumhuriyeti bir uçak alamıyor mu?” cümlesi adamın siyasal özetinin kapasitesini anlatıyor zaten. Kendi 9 trilyonluk uçağından bile daha kötüymüş koskoca ülkenin uçağı. Yazık bize…

Siyaset kısmı kötü bir rüyaydı zaten, uyandık, bitti çok şükür. Ya çıkardığı son albümlere ne demeli? O an gündemde olan şarkıları remix ve “van tuu tiriii forrro” ekleyerek albüme alıyor artık adam. İster istemez “İçki nedir bilmezdim, şimdi bir ayyaş oldum” diyen adamı arıyor gözlerimiz. En son Fatih Ürek’in şarkısını bile aldı albüme ki, bu artık Dertler Derya Olmuş şarkısından bile tiksinmeme sebebiyet veren bir hamle oldu. Hadi geçtim albümleri, bu adam birbirinden rezil esprileriyle, rezalet ötesi konukları, anlamsız muhabbetleri ile yığınla “İbo Show” yaptı. Hiçbirisi de tutmadı. Hiçbir kanalda da uzun soluklu kalamadı. Hep yarım kaldı programı. Ama kanallar yeni sezona girerken, hep bu adamla milyon dolarlık anlaşma yaptılar.

Niye anlatıyorum bunları? Çünkü devletin resmi kanalı TRT, ödediğimiz elektrik faturasından bile pay alan TRT, show programları, albümleri, popstar jüri üyeliği, yani tüm herşeyi ile sürekli batan, batıran bu adamla yeni bir show programı anlaşması yapmış. TRT’den 150 bin YTL alacakmış program başına. Yani ayda 600 bin YTL. Yani ayda sadece 4 gün, günde 2-3 saat çalışarak. Yani ne güzel İstanbul. İbo Show’un gerzekler için hazırlanmış bir program olmasını bir kenara koyuyorum, herhangi birisini, misal Galata Köprüsü’nde balık tutan herhangi bir adamı TRT müdürü yapsak bile saniyesinde bu programın tutmayacağını anlar. Bunu anlayamayan TRT müdürünü ben anlayamıyorum. Bu adam yine batacak, yine batıracak. Ama yine batarken cebine binlerce dolar koyup batacak. İki kere iki dört, van tu tiriii forrrooo…

Herhalde bu devletin en büyük derdi harcadığı paranın kimin parası olduğunu ve haliyle ne kadar kıymetli olduğunu bilmemesidir. İbrahim Tatlıses mi? Adamın salak görünümüne bakmayın, cevval bir ticaretçidir. Yani ancak öyle olmalıdır. Devletin ATA uçağından bile lüks jeti var adamın, daha ne olsun?

Dipnot: Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan için 6 adet yeni uçak alınıyor bu arada. Baksana İbrahim Tatlıses’in sert muhalefeti ile yola geldi iktidar.

8 Comments

 • ofa
  Posted 26/04/2008 at 19:10

  “ben atv’de yaptığım programdan 150 bin ytl alıyordum. 65 bin ytl’ye program yapacak insan değilim. bu iddialarla beni aşağı çekmeye çalışıyorlar, fiyatımı düşürmek istiyorlar. bunu duyan, ‘gel 100 bin ytl’ye program yapalım sana’ diyor. gün konusunda henüz anlaşamadık. ibo show’un günü, pazardır. izleyicilerin alıştığı bildiği bir gündür. ancak trt hafta içi yapmak istiyor. ben de pazar gününde ısrarlıyım. yarın biraraya geleceğiz ve kesin olarak konuşacağız. trt’de yer almak istiyorum. çünkü bizim ilk göz ağrımızdır.”

  ekşi sözlük’ten alıntıladım geldim. ibo’ya allah kolaylık versin diyorum, işi çok zor. haftada 65 bin ytl ne öyle? uçağı bırak krediyle gemicik bile almazsın. zaten bu memlekette insanlar hak ettiklerini alamadıkları için böyle oluyor. sen o kadar uğraş didin, derelere inip daş bulama, karının memesinden tut; sonra sana bunu reva görsünler. nerde bu devlet, nerde bu vergiler?

 • sechoe
  Posted 26/04/2008 at 19:10

  ibo’dan çok ona osursa para kazandıran toplum ve değer yargıları suçlu der arka planda çaktırmadan ağrı dağı remixini açarım arkadaş 🙂

 • provakator
  Posted 26/04/2008 at 19:11

  Benim anlamadığım konu ise , ‘kesime yakın’ kişiler TRT’de çalışmaya başladığı zaman hemen ortalık alevleniyor. Tarikat Radyo Televizyonu , sağcılar program yapıyor , parsellediler , doldurdular…gibisinden..Geçen gün bir folklor yarışması başladı.Yavuz Bingöl ,Yılmaz Erdoğan,Müjde Ar..Kaç ytl alıyorlar acaba? Sağcı da değiller(gerçi yavuz bingöl’ü küpe takıp kirli sakal bıraktı diye sol kesim sevmiyor ama)..Belki bunlarda başka tarikattır?(Yalçın küçük-soner yalçın’a sevgilerle)

 • dea
  Posted 26/04/2008 at 19:11

  Benim yazım üzerine demiyorsun sanırım bunu değil mi? Zira İbrahim Tatlıses “kesime yakın” değil, Genç Partilidir 🙂

  Müjde Ar, Yılmaz Erdoğan filan da çok para alıyorlardır. Zira dediğim gibi TRT bu para, pul işlerinden anlamıyor, bol keseden para dağıtıyor.

  Son bombaları da Hülya Avşar. Yazıdaki “İbrahim Tatlıses” ismini çıkarın “Hülya Avşar” ekleyin, siyaset kısmını çıkarın magazin ekleyin, alın size Hülya Avşar.

  O da bir berbat show yapma uzmanı, artık o da TRT’li…

 • ofa
  Posted 26/04/2008 at 19:11

  Maaşallah TRT’de yıldız yağmuru var demek. Kemal Abi satacak mı ne yapacak acaba?

 • provakator
  Posted 26/04/2008 at 19:12

  Yok yok , ben son dönemde yapılan haberler üzerine. Tatlıses’te her kesime yakındır (Asena hanım bizim kedimizdir) En son birbirbiribirilerine Yağmurdereli ile AKP gençlik kollarında görülmüştü turuncu atkısı ile. Malum kiraz,üzüm,sarımsak festivalleri yaklaşıyor belediyelerin.Sünnet mevsimi de başladı. Yoksa kim 100.000 lere konser verecek?

 • dea
  Posted 17/09/2008 at 21:54

  girdiği her işi batıran adamın oteli haciz yoluyla saatışa çıkmış. onu da batırdı, listeye bir çentik daha atalım…

 • Post Author
  dea
  Posted 26/02/2009 at 08:46

  TRT işi olmamıştı, ATV imdadına yetişmişti bu Showman’imizin… O da olmadı, o da bir rezaletle son buldu. Şimdi yeni bir anlaşma zamanı. Belki Star’a geçer bu kez. Ordan da kovulur, geri ATV’ye gelir, ordan kovulur, NTV’de haber sunar, o da olmazsa Lig TV’de maç yorumlar… Ama her seferinde küllerinden doğar, milyonları cukkalar…

Leave a Comment