Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zebanisiz Türkler

Fıkrayı biliyorsunuzdur da, özet geçiyorum yine de, cehennemi dolaşanlar, her milletin farklı kazanlarda toplandığını ve sadece Türklerin kazanının başında zebani bekçilerin beklemediğini görürler. Sebebini sorunca da, “Onların başına zebani dikmedik, çünkü birisi kaçmaya çalıştığında içeridekiler paçasından yakalayıp tekrar içeri çekiyorlar.” denilir.

Tamam, bu modellerden her yerde vardır, sadece ülkemize özgü değiller. Ben de bunun farkındayım da, yine de bu model insanların varlığını anlayamıyorum arkadaş.

Konuyu nereden açtım, şu yetenek yarışmasındaki arkadaş var ya, Arif Gaffuri kendince bir şeyler yapıyor. Tümdengelim yapayım, yarışmayı pek takip etmiyorum. Katılan yarışmacıların çoğu birbirinin tekrarı anasını satayım, kaç kere denk gelip de izlediysem, paso dans eden yarışmacılar, ya da beatbox denemeleri falan oluyor. O yüzden gerçekten en ufak bir yetenek kırıntısı ya da sıradan olmayan bir şey hemen göze batıyor. Geçenlerde taklit yapan bir tane eleman vardı, o da yetenekli birisiydi, haliyle hemen parladı. Bu Arif kardeşimiz de, haliyle sıradanın dışında bir şeyler yaptığı için bir adım öne çıktı aynı şekilde.

Şimdi yarışmadan bu kadar uzun uzadıya bahsedince takipçisi gibi olduk, ama öyle değil az önce dediğim gibi. Bütün bunları meşhur sosyal paylaşım sitesinden takip ediyorum. Listendeki yirmi kişi birden aynı videoyu paylaşınca ister istemez merak ediyorsun. Bu Arif kardeşimizden de bu şekilde haberdar oldum mesela. Ama son iki gündür yeter dedirtecek mevzu ortaya çıktı. Ya bu Arif’in videosunu listemde on kişi paylaştıysa, otuz kişi kontralarını paylaştı.

Kontradan kastım ne? Bir (ya da birden fazla) kişi tutmuş, işte Arif’in sırları diye video yapmış. Onu öyle yapmış da, burada bunu yapmış da, hileleri şunlarmış da falanmış da filanmış… Yok yaa? Ulan ben de gerizekalıydım, adamın hileleri olduğunu anlamadım. Herifi uzaylı zannediyordum. Zamana mekana hükmeden doğaüstü güçleri var sanıyordum. Kasmayın arkadaşım bu kadar, adam kendince bir gösteri yapmış işte, insanlar güzel zaman geçirsin diye bir şeyler yapıyor. Bir yandan da çorbasının peşinde, onun da farkındayım elbette, ama bırak adam yapsın gösterisini işte.

Neyin peşindesin gerçekten? Zekanı mı ispatlamaya çalışıyorsun? Hilelerini bulunca Arif’ten daha mı zeki oluyorsun nedir yani? Hayır daha iyisini yapabilirim diyorsan, buyur yap, biz de izleyelim, eğlenceli oluyor. Ama yapılmış olana bok atmak neden arkadaşım? Atilla Taş gibi ortaya düşmenin manası nedir? Yapmayın bunu gençler, ondan sonra bak insanlar Türklerin kazanlarının başında zebani beklemiyor diye fıkra çıkarıyorlar…

7 Comments

 • dea
  Posted 24/02/2011 at 18:45

  hadiseye tam hakim değilim, videosunu da izlemedim ama ekşisözlük’te birisi “adam ‘ilüzyon yapıyorum’ dese sorun yok, ne araştırayım, ama üstün yetenekleri varmış gibi rol kesiyorsa gerçekleri paylaşanlara niye çemkiriliyor” demiş.

  Dediğim gibi izlemedim de, adam sahiden psişik güçlerim var ayağı yapıyorsa, paylaşsınlar abi olayın hilesini. Türkiye’de bu adamın yoluna halı olacak çok salak çıkar yoksa 🙂 Servet dökerler fal tayfası, kehanet tayfası…

  Ahtapot Paul’u kaçırmayı düşünen bahis mafyası bile var bu ülkede. Bu adamı da alır ihale kovalatırlardı yoksa 🙂

 • Post Author
  dellez
  Posted 24/02/2011 at 20:53

  Ya bu adamın psişik güçleri olduğuna inanacak kadar salak insan varsa, kaptırsın zaten bütün parasını, müstehaktır…

  Kaldı ki, çıksın istediği kadar psişik güçleri falan olduğunu iddia etsin, abicim sene oldu 2011 a.k, bakarak kaşık mı bükülür, he deyip geçeceksin…

 • bukkakesalonumuzklimalidirefenim
  Posted 25/02/2011 at 02:34
 • werdure
  Posted 25/02/2011 at 14:31

  Dellez üstad neo nun dediği gibi aslında kaşık yok 🙂

 • erkk
  Posted 27/02/2011 at 00:12

  Ben de izledim bu Aref”i… Başarılı bir eleman. Ama biraz mental takıldığını, düşünceleri kontrol ettiğini falan satıyo. Orda biraz arıza çıkıo… Dea’nın da alıntıladığı gibi yane.
  Ben ilizyonistim dese sorun yok, düşünce kontrol ederim diyince biraz sıkıntı…

 • dea
  Posted 27/02/2011 at 12:01

  * Aref’e “Hocaların sana iyi not vermesini nasıl sağlayamıyorsun, sınav sorularını nasıl tahmin edemiyorsun?” diye sitem ediyorduk. O da bize “Bu güçler kötüye kullanılırsa işler hale gelmez” diyordu. Zaten kullansaydı sınıfı çoktan geçmiş olurdu.

  ba ba mala ba hele…

 • Muharrem ÇAYIR
  Posted 21/03/2011 at 16:21

Leave a Comment