Similar Posts

12 Comments

 1. Kuralın tamamın da güzel demiş Şems;
  “On Dördüncü Kural : Hakkın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle birlikte aksın… Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?”

 2. yeap biliyom jerocum, diğer 39 unu da güzel demiş hatta 🙂

 3. “Gece uyuyup, gündüz yaşama” kuralı evrimsel bir sürecin gerekliliği arkadaşım. Düşüncesene binlerce yıl önce insanlık gece yaşamaya kalksaydı, gece hayatına daha uyumlu yırtıcılar löp löp yutacaktı bu insanları. Hayatını görsel algıya büyük oranda adamış insan canlısının görme duyusuna kendisi kadar bağımlı olmayan yırtıcılar karşısında çok da fazla şansı olmazdı. O yüzden, binlerce (fazlası var eksiği yok) yıldır gece uyuyup, gündüz yaşamak daha güvenli olduğundan, muhtemelen biyolojik saatimiz de buna göre uyum sağladı.
  Eskiden florasan mı vardı lan? Ne yapsındı insanlar gece yaşayıp? Çağımızda hayat sana bana güzel, o yüzden bu bohemlik bu serkeşlik…

 4. Bir de şu gülücüklere bir ayar çek, “görsel” olarak çok çirkin olmuş yazı…

 5. “fantazi” yapalım dedik yahu, “anarşizm” de değil dedik amacımıza, toplumsal yaşamın – insan doğasının gerekliliklerini de kabul ederek “bu çok saçma değişmeli” dediğimiz bişey de yok, yer çekimi olmasa da diyebilirdim mesela o zaman ne dicektin? sürrealist fantaziler diyelim kalıp dışı düşünmek için. hani asıl dem vurduğum şey başkaydı ama anlatamamışım demek ki güzel. gülücüklerin çirkinliği konusuna da katılıyorum.

 6. dellez ne olumsuz adamsin ulan, biraz hayata altarin gozleriyle bakman lazim artik, olmaz boyle.

 7. Dellez 40ını görmez ya… Bu sinir, bu asabiyet, bu her şeye söylenecek bir lafının olması, bu “ben dünyayı değiştirebilirim, evet, evet, ama dur önce bir soluklanayım, az kestireyim şurda” dürtüsü ile zor…

 8. Hahah, bu ne lan? Dea Intikam Tugayi kurdunuz da ilk hedef beni mi bellediniz? Kanimca DIT’in ilk hedefi benden once atbs dombilisi olmali. Bana sira gelene kadar cok var.
  Kadroya bak, dea, aga, sechoe. Bu uc insan benimle neden ugrasiyor? Ve ozellikle neden bu ucu? Mahlaslara bak, dea, aga, sechoe. Basharflerini al. D, A, S. Birlestir. Ne cikti? DAS. Neyin das’i bu? Das Kapital’in das’i mi? Hala ayni komonost kafa! Azicik ilerleyin ya, sene oldu 2009, siz hala memlekete komonizm zehrini yaymaya cabaliyorsunuz. Dunya degisti, o eski 80lerdeki iki kutuplu dunya yok, soguk savas bitti, artik endiselenmeyi birakip bombayi sevmeyi ogrenmeniz lazim gencler.
  Ayrica, evet dea insani, biraksalar dunyayi degistiririm de, mevsimden midir nedir bir kirginlik var uzerimde. Sabahlari erken kalkiyorum ya, uykuyu falan alamayinca, bunyede direnc kaybi basladi…

 9. Tugay, mugay yok… Bizimkisi daha spontane, daha muallak bir girişim 🙂

 10. benimkisi de daha çok türkçe dersinde yazdığın kompozisyonu beğenmeyip üstüne bir de sınıfın önünde azar çekip seni rencide eden ortaokul öğretmenine duyulan duygulardan ibaret, komonoslukla ilgisi yok 🙂

  – bak hala gülüyor şrraaaakkkk!

 11. “Gülecek bir şey varsa söyle hep beraber gülelim” demesini bekliyorum ben, çiftlik ağası varyemez dellezden…

 12. Sürrealist fantazilermiş. Aman diyeyim. Geçenlerde sürrealist fantaziler diye koca kung fu’ nun abaza çekirgesi kendi kendini astı. Yapmayın gençler.

  Dea’ ya da goygoyculuk olsun. Sınıfın öğretmen goygoycusu Dea. Otur sıfır!

Comments are closed.