Similar Posts

8 Comments

 1. olaydan takriben bi 15 dk sonra gelmiştim. hayırlı tarafından bakalım, geç kalmasam bu yazıyı yazmayacaktın =)

 2. Son paragraftaki 10 yasindaki kiza sasirmadim. Televizyonlarin etkisi. Baris Manco oldugunde aglayan 10 yasinda cocuk gordum ben “Baris abi cocuklarin sevgilisiydi” diye agliyordu bir de. Ulan ne ara gordun sen Baris Manco’yu da cocuklarin sevgilisi yaptin? Televizyon sabah aksam gaz verip arka fonda Lux Aeterna calinca cocuklar manyak oluyor, yapacak bir sey yok. Sadece cocuklar olsa neyse, biraz daha genis cerceveden bakinca her muhabbetin sehitlere baglanmasi bosuna degil. Ver duygusal ses tonu, ver Lux Aeterna, insanlar hic tanimadiklari bir dolandirici icin 5 km’lik kuyrukta bekleyip kan bile verir.

 3. Bu yazı üzücü… Cahilce…

  Sübyancı olmadığı 2 yıllık, zavallının anasını ağlatan bir sürecin sonucunda kanıtlandı. Hakkındaki tüm suçlamalardan aksi KANITLANARAK aklandı. Bu süreçte pek çok kişinin para koparmaya çalıştığı da çıktı ortaya. Ayrıca bu iftiralardan birini atan adam ölüm haberinden bir süre sonra intihar etti. Çocuklardan birinin babasıydı. Kendi çocuğuna daha çok babalık yapan birine, oğlunu kanserden kurtaran adama iftira atmanın ağırlığını onun ölüm haberiyle kaldıramayacak duruma geldi demek ki. Bunları biliyor muydun sayın yazar? Sen anılarını, çocukluğunu kaybetip şu anki mekanik çağa ayak uydurduysan o adamın suçu ne! Çocuklar üzerindeki etkisi tüketimden değil. Kendi çocukluğunu hatırlama becerisine sahip olursan o çocuktaki hevesin nedenini anlarsın.

  Onun için sokaklarda yapılan gösterilere tepki göstermişsin. Keşke sen de en azından o kişilerden biri tarafınfan bu kadar çok sevilebilme şansına sahip olabilseydin… Herhalde bunun eksikliğinden dolayı ona olan sevgiyi görmek istemedin ve de tepki gösterdin. Yazık sana…

  Peki bu insanın ne büyük bir çevreci, hümanist olduğunu, doğayı ve muhtaç insanları koruma altına almak için ne büyük çabalar harcadığını, çocuklarla bir arada olmasının en büyük nedenlerinden birinin ölümcül hastalığa yakalanmış çocuklara büyük bir eğlence parkı olan evinin kapılarını açarak onlara son bir kez hayatın tadını çıkarmaları için fırsat vermek istemesi olduğunu, bu evde acil bir durum olursa bu çocuklar için düzenlenmiş tam techizatlı bir hastane odasında olabilecek her şeyin olduğu odalar hazırlattığını, yıllardır yeni şarkılar çıkarmamıştı dediğin adamın her albüm için en az 100-200 şarkı hazırladığını, 2001 yılında muhteşem bir albüm çıkardığını ancak bu albümün bazı zavallılar yüzünden ABD’de sattırılmadığını ama yine de dünyanın pek çok yerinde büyük ilgi gördüğünü, ancak tüm bu yıldırma politikası yüzünden ortamdan uzaklaştığını, ama aynı zamanda çocuklarına vakit ayırmak, onları layığıyla büyütmek için de uzaklaşmak istediğini, çocuğunu balkondan sarkıttıktan sonra kötü bir niyeti olmadığını söylediğini ama büyük bir hata, salaklık yaptığını kabul ettiğini, bu adamın sadece dansçı ve şarkıcı olmadığını, aynı zamanda besteci, söz yazarı, koreograf, aranjör olduğunu biliyor muydun? (Yani senin beynini seninkinin bi kaç misli daha çok kullanıyormuş.)

  Ama şaşırdım! Vitiligoyu öğrenebilmişsin hayret!

  Neye kızıyorum biliyor musun? Bu ülkede onunla ilgili sadece uydurulmuş magazin haberleri yayınlandı. Ve bizim düşünme ve fikir yürütme özürlü insanlarımız da koyun gibi bunların peşinden gitti.

  Doğru düzgün bi halt bilmeden böyle ahkam kesmek ne kolay değil mi?

  Sen üzülme tabi canım. Sana ne sevmediğin adamdan. Çok mu gerekliydi bu içi boş yazıyı yazman? O kadar da anlamsız ve donuk olmuş ki…

  Kafan alamamış ama bu adam efsane yahu! Şarkılarının modası hiçbir zaman geçmedi ki. Sen ve senin gibi yüzeysel gündemin peşinden koşanlara öyle gelmiştir ancak. Derine inme kapasitesi yok artık çoğu insanın.

  Sana tavsiye. Onun insanlık ve dünya için sarfettiği çabayı ve gerçekten ancak bir düşünürün ağızından çıkabilecek sözlerini biraz araştır bakalım. Azıcık anlayabilirsen ufkunun nasıl genişleyebildiğini göreceksin.

 4. Obarey… Yazıyı okumadım ama, kesin kanaat getirdim, sen haklısın, dellez haksız…

 5. valerie de okumamış yazıyı. ya da anlamamış okuduğunu. bi daha okusun, olmazsa bi daha. ama okurken aklında mj süperstar, süperinsan, süperkahraman diye tekrarlamadan okusun. ki okuduğunu anlasın. valerie sen yazıyı yazandan daha zavallısın. o yazıyor, ama okuduğunu anlamıyosun.

 6. Önüne gelen bu gün bi yazıya girip patlamış. Okuyup sallasalar daha bi güzel olacakmış sanki. Ya toplum bizi istemiyor ya da dea siteye kan pompalansın diye internet cafelerde veletleri kandırıp böyle yazdırtıyor. Gladiocu Dea beklerim ondan her türlü melaneti.

 7. Valerie, eleştirilerin için teşekkür ederim. Senden ricam, bir kez de yazıyı okuyup yorum yapar mısın?

Comments are closed.